Tesla, Hyperloop, AngryBirds… Technologické špičky míří do Prahy na SWCS 2018

Česká startupová scéna je čím dál aktivnější. Velcí investoři i světově známá jména mají lokální talenty v hledáčku a potvrzuje to i čím dál tím větší počet odborných konferencí se zaměřením na startupy.

V úterý 17. října odstartuje v pražském Paláci Lucerna konference Startup World Cup & Summit. Do středoevropského kola celosvětové startupové soutěže, ze kterého vzejde zástupce pro světové finále, se dostaly tři startupy z České republiky a po jednom zástupci má Maďarsko, Slovensko, Nizozemsko, Polsko, Rakousko a Německo. Posledního – desátého – finalistu vybere speciální porota ze zbylých 41 projektů z TOP 50 až v den konání SWCS.

„335 projektů z 29 zemí, zájem o SWCS 2018 překonal všechna naše očekávání. Myslím si, že tento zájem potvrzuje, že připravovaná říjnová konference Startup World Cup & Summit bude opravdu největší startupovou událostí v centru Evropy letošního roku,“ říká Radka Horáková, spolupořadatelka SWCS a CMO startupového inkubátoru UP21.

Obrázek: Tesla, Hyperloop, AngryBirds... Technologické špičky míří do Prahy na SWCS 2018

Českou scénu budou reprezentovat startupy Angee (autonomní bezpečnostní systém), mySASY (pokročilý nástroj pro zdravotní diagnostiku) a Vistag (unikátní systém označování /„tagování“/ fotografií). Utkají se například s maďarským startupem EVA (speciální brýle pro slepce), německým food startupem FoPo (zpracování procházejícího ovoce a zeleniny do podoby prášku) nebo slovenským MATSUKO (inteligentní holografický průvodce nejen pro děti). Celý seznam devítky finalistů, včetně TOP 50, je dostupný na stránkách konference.

Přednášky osobností: Čech pracující s Elonem Muskem i tvůrce Angry Birds

„Posledním potvrzeným speakerem je investor, podnikatel a jeden z tvůrců celosvětově veleúspěšné mobilní hry Angry Birds Peter Vesterbacka, kterého magazín Time v roce 2011 zařadil mezi sto nejvlivnějších lidí světa,“ představil jednoho z hlavních vystupujících spolupořadatel konference Václav Pavlečka, CEO Air Ventures. Dále se v hlavním sále na Inspiration stage představí Frank Salzgeber (head of Technology Transfer Programme Office, Evropská kosmická agentura), Andres De León (COO, Hyperloop Transportation Technologies), Otto Fabri (principal engineer, Faraday Future, a designér, který pomáhal vytvořit podobu vozu Tesla Model S), David Pavlík (software program manager, Space X) a globální influencer, aktivista a fotograf Benjamin Von Wong. Vstupenky jsou stále k dostání na www.swcsummit.cz.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vědci objevili nový materiál, který porušuje fyzikální zákony
Fokker Dr.I slaví 108 let: Legendární trojplošník Rudého barona ovládl vzdušné souboje první světové války
Obrázek: Solární generátor i rádio: Tyhle gadgety musíte doma mít pro případ dalšího blackoutu
Solární generátor i rádio: Tyhle gadgety musíte doma mít pro případ dalšího blackoutu
Obrázek: Skládání 3D tiskárny Prusa Core One je radost. Takhle vypadá špičková česká technika
Skládání 3D tiskárny Prusa Core One je radost. Takhle vypadá špičková česká technika
Trenér na zápěstí rozhýbe i lenochy. Jak běhat a cvičit s chytrými hodinkami Huawei Watch Fit 4?
Konec tajemství u telefonů: Energetické štítky odhalí vše o výdrži, opravitelnosti i odolnosti. Nebo ne?
Koupili jste si počítač od ASUSu? Nezapomeňte na registraci, získáte slevy, hry zdarma i rychlou podporu
Huawei Watch FIT 4 fungují s iPhonem. Stojí o polovinu méně než Apple Watch a v řadě ohledů jsou dokonce lepší