Jaké aplikace by neměly chybět v chytrém telefonu? Nejlepší aplikace pro Android zdarma

Jakými aplikacemi vybavit chytrý telefon? Vybrali jsme pro vás nejlepší bezplatné aplikace, díky kterým budete připraveni na většinu situací, se kterými se můžete při používání smartphonu setkat. Navíc díky nim využijete své zařízení opravdu na maximum.

Aplikace v chytrém telefonu jsou právě tím, co z něj vedle připojení k internetu dělá „chytré“ zařízení. Ačkoliv někteří výrobci dodávají svá zařízení s předinstalovanými aplikacemi, málokdy jsou to přesně ty, které byste chtěli skutečně používat a častokrát něco zásadního chybí. Pojďte se tedy společně s námi ujistit, že vašemu chytrému telefonu nic nechybí.

Správce souborů a archivů

Otevírání souborů, přesouvání, rozbalování archivů typu ZIP či RAR a mnoho dalšího. Správce souborů vám pomůže v telefonu udržet pořádek, vyčistit jej od nepotřebných souborů, najít stažené soubory a lépe organizovat vše stažené. Stejně tak dokáží pomoci s zaplněným prostorem v telefonu, kdy máte plné úložiště a nevíte proč.

Mezi nejlepší správce souborů na trhu patří Mi File Manager. Aplikace je dostupná zdarma pro všechny Androidy, zařízení Xiaomi ji dokonce mají předinstalovanou. Aplikace nabízí:

 • Čištění úložiště od nepotřebných souborů,
 • práci s archivy,
 • podporu síťových úložišť,
 • rychlé vyhledávání souborů,
 • třídění souborů podle typu (dokumenty, fotografie, aplikace, dokumenty, videa atd.)

Součástí aplikace jsou reklamy, které lze v nastavení vypnout. Je jich mnoho a tak jejich vypnutí doporučujeme.

Možnou alternativou je Total Commander, který možná znáte z počítačů s Windows. Android verze má skvělá hodnocení, nabízí češtinu a poradí si se všemi úkony, které vás napadnou. Opět je zdarma a dokonec bez reklam.

Kancelářský balík – jaký office vybrat?

Na běžném počítači si za Office zaplatíte, na Androidu však Microsoft mile překvapil a představil své aplikace zcela zdarma a bez reklam. Není tedy divu, že mezi nejpopulárnější a nejlépe hodnocené kancelářské aplikace pro Android. Microsoft svůj Office nabízí formou jednotlivých aplikací, každou je tedy nutné nainstalovat zvlášť. Má to i své výhody, ne každý potřebuje Excel či PowerPoint v telefonu.

Pokud byste hledali alternativu, dobrý je také WPS Office. Opět jde o aplikaci zdarma, zde však s otravnými reklamami. Výhodou pro někoho může být, že jde o jednu aplikaci, která si poradí se všemi kancelářskými úkony a soubory v mnoha formátech. Mezi podporované patří doc, docx, wpt, dotm, docm, dot, dotx / xls, xlsx, xlt, xltx, csv, xml , et, ett / PDF / ppt, pot, dps, dpt, pptx, potx, ppsx / txt / log, lrc, c, cpp, h, asm, s, java, asp, bat, bas, prg, cmd, Zip. 

Prohlížeč PDF souborů

Pokud si nainstalujete kancelářský balík WPS Office, máte vše potřebné i pro otevírání PDF. Většina telefonů má PDF prohlížeč nainstalovaný od výrobce a mezi aplikacemi nechybí PDF prohlížeč od Googlu. Vyhledávanou a dobře hodnocenou volbou je však Adobe Acrobat Reader, který je originální aplikací přímo od Adobe, tedy od společnosti, která s formátem na trh přišla.

Čtečka QR kódů

Čárové kódy a QR kódy najdeme prakticky všude. V obchodech, muzeích, v bankovnictví či třeba v návodech k produktům. Abyste je ale dokázali přečíst, potřebujete mít v telefonu nainstalovanou čtečku. Skvělé zkušenosti máme s čtečkou QR Code Reader. Ta je zdarma, bez reklam a nabízí pokročilé funkce, jako je okamžité sdílení načtených štítků či dokonce jejich vytváření. Podporuje vedle QR kódů navíc i formáty ISBN, EAN či UPC.

Čtečka QR kódů
Čtečka QR kódů
Tvůrce: BACHA Soft
Cena: Zdarma

Přehrávač hudby

Pokud hledáte službu, ze které si hudbu rovnou zdarma pustíte, Spotify zde bude jasná volba. Bezplatná verze s reklamami je pro nenáročné uživatele dostačující. Cena Spotify u placené verze se pohybuje kolem 150 Kč za měsíc.

Kdo shání přehrávač hudby pro svou vlastní hudbu, může využít Music Player, který potěší množství funkcí, jako je třídění hudby do playlistů, přehrávání audioknih, nastavování vyzvánění z přehrávače a mnoho dalších. Aplikace je zdarma a bez reklam.

Music Player
Music Player
Tvůrce: Music Player.
Cena: Zdarma
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot
 • Music Player Screenshot

Možnou alternativou, jak zdarma poslouchat hudbu na Androidu je použití aplikace NewPipe, která dokáže dokonce stahovat videa a hudbu z YouTube.

Přehrávač videí

Pro sledování filmů a natočených videí je na Androidu, podobně jako na PC, jasnou volbou VLC Player. Poradí si s videem i hudbou a podporuje většinu myslitelných formátů. Podporovány jsou např. MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, M2TS, Wv či AAC. Nechybí podpora pro titulky a streamování ze síťového disku. Navíc je zdarma a bez reklam.

VLC for Android
VLC for Android
Tvůrce: Videolabs
Cena: Zdarma

Pro sledování YouTube je dobrou volbou předinstalovaná aplikace YouTube. Pokud však chcete stahovat videa z YouTube, sáhněte raději po zmíněné NewPipe. Ta je ke stažení zdarma a dokáže mj. přehrávat YouTube videa na pozadí či stahovat videa jako písničky.

Obrázek: Jaké aplikace by neměly chybět v chytrém telefonu? Nejlepší aplikace pro Android zdarma

Audioknihy a podcasty

Audioknihy jsou společně s podcasty formátem, který získává na popularitě. Jaké nejlepší aplikace pro podcasty jsme si řekli v článku Nejlepší aplikace na podcasty: Proč je poslouchat a kde hledat podcasty zdarma?

Pro audiknihy je bezplatnou volbou Simple Audiobook Player Free, který potěší svým minimalistickým vzhledem a všemi potřebnými funkcemi. Nechybí záložky, zrychlení či zpomalení audiknihy a podpora mnohých formátů.

Navigace do mobilu

Pro ty, kteří mají zaplacený datový balíček, je nejlepší volbou aplikace Waze. Ta pracuje s daty od milionů uživatelů a pomáhá řidičům předcházet kolonám a vyhýbat se dopravním zácpám. Navíc je zcela zdarma a nabízí pokročilé funkce, jako je vyhledávání zastávek na trase ve stylu restaurací a benzínek. U čerpacích stanic zobrazí ceny a nechybí přesný odhad doby příjezdu na základě aktuálního a odhadovaného provozu.

Mapy pro turisty i k navigaci

O pozici nejpopulárnějších map se v České republice pere Seznam s Googlem. V redakci máme snad každý v telefonu obě aplikace. Na Google Maps hledáme restaurace a podniky na základě hodnocení dalších uživatelů, případně se necháme odnavigovat do cíle. Výhodou je fakt, že je aplikace na většině Androidů předinstalovaná.

Obrázek: Jaké aplikace by neměly chybět v chytrém telefonu? Nejlepší aplikace pro Android zdarma

Pro turistiku a pěší navigaci je zase jasnou volbou aplikace Seznamu – Mapy.cz. Seznam zde odvedl skvělou práci a umožňuje, stejně jako Google, stáhnout mapy také offline či navigovat. Více jsme se o mapách Seznamu rozepsali v článku Mapy.cz navigují i v pustině. Jak pracovat s navigací a najít trasu offline?

Mapy.cz
Mapy.cz
Tvůrce: Seznam.cz, a.s.
Cena: Zdarma

Počasí – meteoradar a předpověď

Než někam vyrazíte, budete většinou chtít vědět, jaké je právě venku počasí, případně co se na vás chystá. K tomu skvěle poslouží Meteoradar – bezplatná aplikace zobrazující data z radarů (díky tomu vidíte živě, zda se na vás doopravdy žene mrak a bude pršet) a také in-Počasí, který předpovídá a umí zobrazit archiv počasí.

In-počasí
In-počasí
Tvůrce: InMeteo
Cena: Zdarma
Meteor meteoradar
Meteor meteoradar
Tvůrce: Androworks
Cena: Zdarma

Další užitečné aplikace:

Hledáte aplikaci, která vám pomůže s něčím konkrétním, co v článku nezaznělo? Napište komentář pod článek a my doplníme tip do článku.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Quido

Recepty, jidlo, vylety?

Josef

Trapné,to snad má každý mobil bez stupidních rád o ničem.

Miichaell

In-pocasi nemá s předpovědí nic společného. S několika lidmi různě po republice jsem se shodl, že ta předpověď absolutně neodpovídá. Všichni ostatní (v čele s accuweather) mají velice podobnou, jen in-pocasi má naprosto odlišnou – nakonec především od reality. Hlavně je schopný ukazovat, že právě teď prší i když svítí… Číst více »

vera

máte chybnou informaci u „Čtečka QR kódů Tvůrce: Green Apple Studio“ – tato apka obsahuje reklamy – mimochodem je to uvedeno i v informaci u instalační procedury

Sidhosjakakdjxkxks

Prosila bych o nějakou aplikaci jako náhradu za galerii.

Fjuro

Simple Gallery nebo Fotky od Googlu

Sidhosjakakdjxkxks

Děkuju. Já právě že mám Fotky Google, ale moc mi nevyhovují kvůli tomu, že tam nemám alba.

Fjuro

Na počasí doporučuji ČHMÚ

Pavel

Podívám se z okna a mám jasno. ?

Obrázek: Uber zvítězil nad Londýnem, alespoň na 18 měsíců
Uber zvítězil nad Londýnem, alespoň na 18 měsíců
Obrázek: Válka trochu jinak: Restrikce USA na dovoz sílí, celní válka s Čínou vrcholí
Válka trochu jinak: Restrikce USA na dovoz sílí, celní válka s Čínou vrcholí
Obrázek: Domácí bezpečnostní kamera v podobě létajícího dronu? Skvělý nápad, řekl si Amazon
Domácí bezpečnostní kamera v podobě létajícího dronu? Skvělý nápad, řekl si Amazon
Obrázek: Amazon oznámil vlastní cloudovou herní platformu Luna
Amazon oznámil vlastní cloudovou herní platformu Luna
Obrázek: Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče
Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče
Obrázek: VPN řešení pro firmy zcela zdarma? Synology překvapilo a nabízí licenci na svou VPN Plus až do září 2021
VPN řešení pro firmy zcela zdarma? Synology překvapilo a nabízí licenci na svou VPN Plus až do září 2021
Obrázek: Canon reaguje na nedostatek webkamer na trhu: Stačí fotoaparát a program do PC
Canon reaguje na nedostatek webkamer na trhu: Stačí fotoaparát a program do PC
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
98%
Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
Obrázek: Jaké nezbytné aplikace nesmějí chybět na žádném novém PC s Windows?
Jaké nezbytné aplikace nesmějí chybět na žádném novém PC s Windows?

Jestli se vám pod stromečkem objevil nový notebook, nepochybně si ho rádi hned vyzkoušíte. A co je lepšího na toto...

Zavřít