Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu

Jak na stahování z YouTube? Pokud chcete rychle stáhnout video či písničku, zkuste náš šikovný stahovač v úvodu. Hudbu i celé video stáhnete snadno v prohlížeči. Existují i jednoduché aplikace, které vám umožní stahovat YouTube videa v mobilu a přehrát si je, když jste zrovna offline. Tip máme také na šikovný program na PC pro stahování videí z YouTube zdarma. Pojďme se společně podívat, jak stáhnout video z YouTube během několika sekund, zdarma a především bez nutnosti cokoliv instalovat.

Návod jsme připravili tak, abyste stahování zvládli nehledě na použité zařízení či operační systém. Stačí internetový prohlížeč a několik kliknutí (žádné registrace a placení). Kdo má zájem stahovat na mobilu, může si vybrat mezi návody pro Android i iOS. V neposlední řadě jsme na přání čtenářů přidali i tip na šikovný program pro Windows.

Jak stahovat z YouTube?

Prvním krokem, než přejdete ke stažení z YouTube, je najít video či písničku, kterou byste chtěli stáhnout. YouTube.com umožňuje stahování obsahu bohužel jen v rámci placeného předplatného YouTube Premium. Neplacená verze stahování a přehrávání videa offline nenabízí. I proto vznikl náš rychlý stahovač a série návodů, které naleznete níže.

Rychlé stažení: Vložte odkaz na video, písničku či playlist

Vygenerujeme vám odkaz pro stažení v mp3 (hudba a zvuk) a mp4 (video). Po kliknutí na odkaz si budete ještě moci vybrat preferovaný formát stahovaného souboru.

TIP: Zkuste vložit odkaz na celý playlist.

Existuje několik postupů, jak video stáhnout. V článku najdete způsob, jak stahovat na mobilech s Androidem, iOS, počítači i v prohlížeči. Stahovat a ukládat lze jak celé video, tak i samotný zvuk (např. hudbu nemusíte stahovat jako klip a stáhnete si ji rovnou mp3 z YouTube). Zkuste náš rychlý stahovač přímo v článku.

V jednoduchém návodu níže si ukážeme, jak takovou aplikaci pro stahování z YouTube na mobilu zdarma získat a jak ji ovládat. Stejně tak si ukážeme postup jak stahovat z YouTube online v prohlížeči, kdy nemusíte nic instalovat.

YouTube patří mezi nejoblíbenější stránky na internetu a není se čemu divit. Miliony hodin videí všeho druhu lákají uživatele napříč generacemi. Mimo nahraný uživatelský obsah je navíc místem, kde lze nalézt prakticky všechnu dostupnou hudbu.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu

Jak stahovat z YouTube v prohlížeči? Video i písničku během 3 sekund

Když nechcete stahovat aplikaci do mobilu (věřte ale, že stojí za to), vystačíte si i s jednoduchým návodem. Návod navíc dobře poslouží pro situaci, kdy chcete stahovat hudbu ve formátu mp3.

1. Vyberte si video, které byste si chtěli stáhnout z YouTube.
2. Nakopírujte si odkaz ve tvaru www.youtube.com/vase-video do adresního řádku prohlížeče a vymažte z něj text „ube“. Vznikne tak adresa ve tvaru www.yout.com/vase-video.
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu3. Dejte enter. Otevře se stránka a na té si můžete vybrat, v jaké podobě si video stáhnete. Na výběr je mp3 (zvuk) či mp4 (video) a GIF (animovaný obrázek).
4. Po kliknutí na vybranou variantu, v případě zvuku „Stahovat MP3 (Record MP3)“ si ještě můžete vybrat kvalitu. Bez registrace lze stahovat jen v nízké kvalitě, která však pro běžné účely bohatě stačí.

TIP: Pokud na vás o kliknutí vyskočí vyskakovací okno, klikněte na „No, go to video page instead“. Zde pak opět klikněte na „Stahovat MP3 (Record MP3). Stahování začne ihned poté.

Návod: Stahování z YouTube, logo

Jak sledovat YouTube videa offline? Na mobilu s aplikací pro Android

Chcete-li si stáhnout video z YouTube do mobilu, máme pro vás tip na nejlepší aplikaci pro Android. Běžná aplikace YouTube v bezplatné verzi stahování nenabízí a alternativní aplikace pro stahování YouTube videí v české verzi obchodu Google Play nenajdete, Google je kvůli příjmům z reklamy blokuje. Víme ale, jak toto omezení obejít.

Stáhnout aplikaci NewPipe, alternativu k aplikaci YouTube, můžete zdarma přímo z oficiálních stránek. Postup instalace najdete níže.

Instalace alternativy k YouTube na Androidu krok za krokem

 1. Z oficiálních stránek si stáhněte aplikaci F-Droid ve formě instalačního .apk balíčku a otevřením ji nainstalujte na svém Android zařízení.
 2. Otevřete nainstalovanou aplikaci F-Droid. Po zapnutí bude prázdná a postupně dojde k aktualizaci dostupných aplikací. Vyčkejte, dokud se neobjeví přehled aplikací.
 3. Do vyhledávání napište „NewPipe“ bez uvozovek. Následně klikněte na volbu „Nainstalovat“.
 4. Po úspěšné instalaci můžete spustit aplikaci „NewPipe“ a začít ji využívat.
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu

Instalace je otázkou necelé minuty. Aplikace je zdarma a funguje spolehlivě.

NewPipe: Stahování z YouTube pro mobily s Androidem

Stahování souborů z YouTube je s NewPipe opravdu snadné. Po otevření aplikace se objeví prostředí podobné aplikaci YouTube pro Android. Můžete v něm, podobně jako v oficiální aplikaci, vyhledávat videa, vytvářet playlisty a přibylo i několik šikovných funkcí navíc. Po otevření videa se pod ním objeví lišta s čtveřicí ikon. První slouží pro přidání do playlistu, další ukrývají užitečné funkce pro stahování, sledování v plovoucím okně, přidání do playlistu a poslouchání zvuku na pozadí s vypnutým displejem.

Mobilní aplikace NewPipe slouží k pokročilému přehrávání a stahování YouTube videí v různých formátech. Nabízí také:

 • Rychlé stahování z YouTube.
 • Možnost stahovat zvuk z YouTube.
 • Možnost stahovat samostatné titulky z videa.
 • Stahování v různé kvalitě.
 • Blokování reklamy na YouTube.
 • Přehrávání videí v plovoucím okně. 
 • Klasické přehrávání YouTube videí. Volbu kvality, rychlosti a titulků.
 • Práci s playlisty.
 • Přehrávání YouTube videí s vypnutou obrazovkou. 

Stahování písniček z YouTube ve formátu mp3

Poslední tlačítko zprava „Stáhnout“ (ikona šipky mířící dolů) umožní stáhnout sledované video. Na výběr je videoklip i audio soubor. Před stažením si můžete vybrat, v jaké kvalitě a tím pádem i velikosti stažený soubor bude. Ovlivníte tím, zda půjde o celé video, nebo pouze zvuk a jak se stažený soubor bude jmenovat.

Stažené soubory naleznete na jednom místě v aplikaci po kliknutí na trojici teček v pravém horním rohu a na volbu „Stažené soubory„.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu

Sledování videa v plovoucím okně na mobilu

Volba „V okně“ zobrazí přehrávané video v plovoucím okénku, které překrývá ostatní aplikace a vy s ním můžete libovolně posouvat. Můžete tak na telefonu či tabletu např. chatovat s přáteli ve WhatsAppu či Messengeru a zároveň sledovat video.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu

Poslouchání hudby z YouTube s vypnutým displejem

Někteří z uživatelů rádi přehrávají hudební videa z YouTube místo využívání služeb typu Spotify. Problémem u oficiální YT aplikace je fakt, že nelze video přehrávat na pozadí (po vyskočení z aplikace se video zastaví) a tím pádem to není možné ani s vypnutým displejem.

V aplikaci NewPipe stačí kliknout na ikonu sluchátek „Na pozadí“ a YouTube video se začne přehrávat jakožto zvuková stopa. Následně můžete přejít do jiné aplikace nebo vypnout obrazovku telefonu a užívat si přehrávání hudby. Funkce je jako dělaná pro milovníky hudby a fanoušky audioknih.

Pokud navíc používáte aplikaci rádi v noci před spaním, možná vám, podobně jako u YouTube, vadí bílá barva všude dokola. Díky možnosti přepnout aplikaci do černého režimu je i tento problém minulostí.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu

Pokud chcete poslouchat s vypnutým displejem bez instalace aplikace, můžete zkusit náš návod, jak na Androidu snadno poslouchat hudbu s vypnutým displejem.

Jak stahovat videa z YouTube na iPhonu a iPadu?

Stahovat hudbu a videa z YouTube je na iOS jednoduché. Stačí se držet následujícího návodu, který jsme pro vás otestovali v praxi:

 1. Nainstalujte bezplatnou aplikaci Documents by Readle. Jedná se o šikovného správce souborů a přehrávač, který je má vestavěný prohlížeč.
 2. Vyberte video, které chcete stáhnout a zkopírujte si jeho adresu.
  • Přímo v aplikaci YouTube můžete adresu videa zjistit kliknutím na „Sdílení“ a „Kopírovat odkaz“.
 3. Otevřete prohlížeč v aplikaci Documents by Readle a do adresního řádku napište y2mate.com.
 4. Do pole na stránce vložte odkaz na YouTube video či písničku a klikněte na „Start“.
 5. Vyberte z nabídky požadovanou kvalitu staženého videa. Doporučujeme 720p, pokud však stahujete na mobilních datech, tak nižší. Důležitý je formát .mp4.
 6. Klikněte na zelené tlačítko „Download“ a začne stahování.
 7. Stažené video můžete obratem otevřít kliknutím na stažený soubor.

Návod, jak stáhnout video z Facebooku vám pomůže stáhnout veřejná i soukromá videa ze sociální sítě.

4K Video Downloader: Program na PC ke stahování videí z YouTube zdarma

Bezplatných programů na stahování z YouTube pro počítače s Windows je nespočet. Mezi nejlepší patří 4K Video Downloader. Software dokáže stahovat videa ve vysoké kvalitě a jako málokterý z programů si poradí s 360° videem i stažením titulků. Stahovat umí také z Facebooku a Vimeo.com.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu

Program je v základní verzi zdarma. Jediným limitem je omezené stahování playlistů. Pokud však hledáte nástroj, který zdarma stáhne jednotlivá YT videa včetně titulků, jde o dobrou volbu.

Výhodou je lokalizace do češtiny. Zdarma tak program dostupný pro Windows, MacOS i Ubuntu Linux splní většinu potřeb každého z nás. Placená verze je již bez limitu a vyjde na sympatických 300 Kč a nainstalovat ji můžete až na 3 počítače.

 • Funkčnost návodu - 100%
  100%
 • Jednoduchost návodu - 95%
  95%
98%
avatar
8 Vlákna diskuze
1 Vláken s odpovědí
0 Sledujících
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejrušnější vlákno komentářů
9 Autoři komentářů
nesera navaltoStandaApothysRaogabriela tichá Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marek R.
Čtenář
Marek R.

Super, děkuji za pomoc. Nejvíce mi vyhovuje aplikace NewPipe :-). Z YouTube stahuje rychle a má detailní volby.

David A.
Čtenář
David A.

Super! Váš stahovač pomohl. Díky. Stahoval jsem video do iPhonu a fungoval krásně.

drood
Čtenář
drood

New pipe na YT nefunguje… „Obsah není k dispozici“…

Mexa
Čtenář
Mexa

Užitečných článků je jako šafránu. Paráda! Díky.

gabriela tichá
Čtenář
gabriela tichá

Dobrý den, chci se zeptat do telefonu jsem si stáhla nevím od kaď aplikace Flin MP3 je to jakoby youtube ale není to youtube je to prostě aplikace kde mohu stahovat mp3 z youtube… nikde ji nemúžu najít když si to chci stáhnout do Nootebooku nikde na netu ani na… Číst více »

Rao
Čtenář
Rao

Tak jako většina nefunguje!!!!!!!!!!!!Rychlé stahování z YouTube není…bud to hodí eror nebo opakujte nahrávání!vyzkoušel jsem ca 20 možností a nic!článek je zavádějící a nepravdivý!

Apothys
Čtenář
Apothys

NewPipe funguje přesně, jak má.

Standa
Čtenář
Standa

Na *****. Stáhne 5 vteřin a pak se kousne

nesera navalto
Čtenář
nesera navalto

f-droid nemaká žádná aktualizace ty hnupe.

Obrázek: 3D tisk potvrdil svou užitečnost, patří do popředí boje proti pandemii. Često patří ve 3D tisku k elitě
3D tisk potvrdil svou užitečnost, patří do popředí boje proti pandemii. Često patří ve 3D tisku k elitě
Obrázek: Velká Británie obrací o 180 stupňů, Huawei k 5G sítím vůbec nepustí
Velká Británie obrací o 180 stupňů, Huawei k 5G sítím vůbec nepustí
Obrázek: Budoucnost práce podle Facebooku
Budoucnost práce podle Facebooku
Obrázek: Microsoft Solitaire slaví 30 let: Měsíčně ho stále hraje 35 milionů lidí
Microsoft Solitaire slaví 30 let: Měsíčně ho stále hraje 35 milionů lidí
Obrázek: Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 10?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 10?
Obrázek: Co se starým PC a notebookem? Vyrobte si rychlý Chromebook, nebo ho darujte
Co se starým PC a notebookem? Vyrobte si rychlý Chromebook, nebo ho darujte
Obrázek: Webkamery už se téměř nedají sehnat: Jak si vyrobit webkameru z mobilu?
Webkamery už se téměř nedají sehnat: Jak si vyrobit webkameru z mobilu?