Návod: Jak stahovat z YouTube videa a hudbu. Postup v prohlížeči i na mobilu s Androidem

Připravili jsme pro vás návod, jak stahovat z YouTube hudbu i celá videa. Především při cestě pražskou podzemkou či vlakem kamkoliv po ČR je to s mobilním internetem složité. Spojení vypadává, přenos je pomalý a občas je nemožné načíst jednoduchou webovou stránku, natož pak sledovat online video. Naštěstí existuje jednoduché řešení, které vám umožní YouTube videa do mobilu stáhnout a přehrát si je kdykoliv.  I když zrovna nejste online. 

YouTube patří mezi nejoblíbenější stránky na internetu a není se čemu divit. Miliony hodin videí všeho druhu lákají uživatele napříč generacemi. Mimo nahraný uživatelský obsah je navíc portál místem, kde lze nalézt prakticky všechnu dostupnou hudbu, a to vše zdarma díky reklamám.

Jak stahovat z YouTube?

YouTube bohužel pro uživatele nenabízí možnost videa stahovat a následně přehrávat v situacích, kdy zrovna nejsou online, a to ani skrze mobilní aplikaci.

Existuje však jednoduché řešení pro majitele Android zařízení, které umožní videa stahovat z YouTube do telefonu a ukládat je na později. Stahovat a ukládat navíc dokáže i video i zvukovou stupu (např. písničku nemusíte stahovat jako klip). V jednoduchém návodu níže si ukážeme, jak takovou aplikaci zdarma získat a jak ji ovládat.

Jak stáhnout z YouTube písničku jako zvuk bez videa?

Když nechce stahovat aplikaci do mobilu (věřte ale, že stojí za to), vystačí si i s jednoduchým návodem. Návod navíc dobře poslouží pro situaci, kdy chcete zvuk stahovat ve formátu mp3.

1. Vyberte si video, které byste si chtěli stáhnout z YouTube.
2. Nakopírujte si odkaz ve tvaru www.youtube.com/vase-video do adresního řádku prohlížeče a vymažte z něj text „ube“. Vznikne tak adresa ve tvaru www.yout.com/vase-video.
3. Dejte enter. Otevře se stránka a na té si můžete vybrat, v jaké podobě si video stáhnete. Na výběr je mp3 (zvuk) či mp4 (video) a GIF (animovaný obrázek).
4. Po kliknutí na vybranou variantu, v našem případě „Record MP3“ si ještě můžete vybrat kvalitu. Bez registrace lze stahovat jen v nízké kvalitě. Po kliknutí vyskočí okénko, kde klikněte na „No, go to video page instead“.
5. Zde klikněte na „Record MP3. Stahování začne ihned poté.

Návod: Stahování z YouTube, logo

Jak sledovat YouTube videa offline? Na mobilu s aplikací pro Android

Sám Google se snaží proti stahování videí z YouTube bojovat a uživatelům tuto možnost z pochopitelných důvodů nenabízí. Řekněme však, že si chcete stáhnout např. vlastní již nahrané video z YouTube zpět do zařízení (pochopitelně může jít o jakékoliv jiné). Pokud byste hledali aplikace pro stahování YouTube videí v české verzi obchodu Google Play, tak byste nepochodili. Existují však i jiné cesty, které fungují spolehlivě.

Aplikace F-Droid je alternativou k obchodu Google Play. Jedná se o obchod s bezplatnými open-source aplikacemi pro Android zařízení, kde lze nalézt užitečné aplikace všeho druhu. Jednou z takových aplikací je NewPipe, která slouží právě pro přehrávání a stahování YouTube videa s možností pokročilého nastavení. Stáhnout aplikaci můžete zdarma i přímo z oficiálních stránek NewPipe. Pokud se tak rozhodnete, můžete přeskočit krátký návod na instalaci obchodu F-Droid níže a přejít rovnou k popisu funkcí aplikace.

Návod pro instalaci aplikace na Androidu krok za krokem:

  1. Z oficiálních stránek si stáhněte aplikaci F-Droid ve formě instalačního .apk balíčku a otevřením ji nainstalujte na svém Android zařízení.
  2. Otevřete nainstalovanou aplikaci F-Droid. Po zapnutí bude prázdná a postupně dojde k aktualizaci dostupných aplikací. Vyčkejte, dokud se neobjeví přehled aplikací.
  3. Do vyhledávání napište „NewPipe“ bez uvozovek. Následně klikněte na volbu „Nainstalovat“.
  4. Po úspěšné instalaci můžete spustit aplikaci „NewPipe“ a začít ji využívat.

Instalace na Huawei Mate 7 s Androidem 6.0 je otázkou necelé minuty.

Šikovná aplikace NewPipe aneb YouTube pro Android jak jsme o něm snili

Stahování souborů z YouTube je s NewPipe opravdu snadné. Po otevření aplikace se objeví prostředí podobné YouTube aplikaci pro Android. Můžete v něm podobně jako v oficiální YT aplikaci vyhledávat videa, vytvářet playlisty a přibylo i několik zásadních funkcí navíc. Po otevření videa se pod ním objeví lišta s čtveřicí ikon. První slouží pro přidání do playlistu, další ukrývají užitečné funkce.

Stahování videa a hudby z YouTube

Poslední tlačítko zprava „Stáhnout“ (ikona šipky mířící dolů) umožní stáhnout sledované video jakožto klip či audio soubor ve volitelné kvalitě. Před stažením si snadno můžete vybrat, v jaké kvalitě a tím pádem i velikosti stažený soubor bude, zda půjde o celé video či pouze zvuk a jak se stažený soubor bude jmenovat. Stažené soubory naleznete na jednom místě v aplikaci po kliknutí na trojici teček v pravém horním rohu a na volbu „Stažené soubory„.

Sledování videa v okně

Volba „V okně“ zobrazí přehrávané video v plovoucím okénku, které překrývá ostatní aplikace a vy s ním můžete libovolně posouvat. Můžete tak na telefonu či tabletu např. chatovat s přáteli a zároveň sledovat video.

Poslouchání hudby s YouTube s vypnutým displejem

Někteří z uživatelů rádi přehrávají hudební videa z YouTube místo využívání služeb typu Spotify. Problémem u oficiální YT aplikace je fakt, že nelze video přehrávat na pozadí nebo s vypnutým displejem. V aplikaci NewPipe stačí kliknout na ikonu sluchátek „Na pozadí“ a video se začne přehrávat jakožto zvuková stopa. Následně můžete přejít do jiné aplikace nebo vypnout obrazovku telefonu a užívat si přehrávání hudby. Funkce je jako dělaná pro milovníky hudby a fanoušky audioknih.

Pokud navíc používáte aplikaci rádi v noci před spaním, možná vám, podobně jako u YouTube, vadí bílá barva všude dokola. Díky možnosti přepnout aplikaci do černého režimu je i tento problém minulostí.

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Nvidia Jetson Nano: minipočítač překonává Raspberry Pi i Asus Tinker Board, navíc umí strojové učení
NASA: Asteroid o síle 10 atomových bomb explodoval nad Ruskem, včas jsme o něm nevěděli
Dvě třetiny antivirových programů pro Android neodhalí ani 30 % virů z minulého roku. Uspěly velké firmy
Co se starým laptopem? Nevyhazujte jej, můžete ho předělat na Chromebook nebo síťové úložiště

Zastaralé, pomalé laptopy, bůh ví jak dlouho nepoužité PC (ještě snad s Windows XP) či zkrátka jen notebook, který už byl...

Zavřít