Návod: Jak stahovat z YouTube videa a hudbu? V prohlížeči i na mobilu s Androidem

Připravili jsme pro vás návod, jak stahovat z YouTube hudbu i celá videa. Především při cestě pražskou podzemkou či vlakem kamkoliv po ČR je to s mobilním internetem složité. Spojení vypadává, přenos je pomalý a občas je nemožné načíst jednoduchou webovou stránku, natož pak sledovat online video. Naštěstí existuje jednoduché řešení, které vám umožní YouTube videa do mobilu stáhnout a přehrát si je kdykoliv.  I když zrovna nejste online. 

YouTube patří mezi nejoblíbenější stránky na internetu a není se čemu divit. Miliony hodin videí všeho druhu lákají uživatele napříč generacemi. Mimo nahraný uživatelský obsah je navíc portál místem, kde lze nalézt prakticky všechnu dostupnou hudbu, a to vše zdarma díky reklamám.

Jak stahovat z YouTube?

Přestože YouTube oficiálně nenabízí možnost videa stahovat a následně přehrávat v situacích, kdy zrovna nejste online, existuje jednoduché řešení pro majitele Android zařízení i počítače, které umožní videa stahovat z YouTube a ukládat je na později. Stahovat a ukládat navíc lze video i zvukovou stupu (např. písničku nemusíte stahovat jako klip). V jednoduchém návodu níže si ukážeme, jak takovou aplikaci pro mobil zdarma získat a jak ji ovládat. Stejně tak si ukážeme postup přímo v prohlížeči, kdy nemusíte nic začínat a právě tím začneme.

Jak stáhnout celé video? A jak písničku z YouTube jako zvukový soubor bez videa?

Když nechce stahovat aplikaci do mobilu (věřte ale, že stojí za to), vystačí si i s jednoduchým návodem. Návod navíc dobře poslouží pro situaci, kdy chcete zvuk stahovat ve formátu mp3.

1. Vyberte si video, které byste si chtěli stáhnout z YouTube.
2. Nakopírujte si odkaz ve tvaru www.youtube.com/vase-video do adresního řádku prohlížeče a vymažte z něj text „ube“. Vznikne tak adresa ve tvaru www.yout.com/vase-video.
Obrázek: Návod: Jak stahovat z YouTube videa a hudbu? V prohlížeči i na mobilu s Androidem3. Dejte enter. Otevře se stránka a na té si můžete vybrat, v jaké podobě si video stáhnete. Na výběr je mp3 (zvuk) či mp4 (video) a GIF (animovaný obrázek).
4. Po kliknutí na vybranou variantu, v případě zvuku „Record MP3“ si ještě můžete vybrat kvalitu. Bez registrace lze stahovat jen v nízké kvalitě. Po kliknutí vyskočí okénko, kde klikněte na „No, go to video page instead“.
5. Zde klikněte na „Record MP3. Stahování začne ihned poté.

Návod: Stahování z YouTube, logo

Jak sledovat YouTube videa offline? Na mobilu s aplikací pro Android

Sám Google se snaží proti stahování videí z YouTube bojovat a uživatelům tuto možnost z pochopitelných důvodů nenabízí. Řekněme však, že si chcete stáhnout např. vlastní již nahrané video z YouTube zpět do zařízení (pochopitelně může jít o jakékoliv jiné). Pokud byste hledali aplikace pro stahování YouTube videí v české verzi obchodu Google Play, tak byste nepochodili. Existují však i jiné cesty, které fungují spolehlivě.

Aplikace F-Droid je alternativou k obchodu Google Play. Jedná se o obchod s bezplatnými open-source aplikacemi pro Android zařízení, kde lze nalézt užitečné aplikace všeho druhu. Jednou z takových aplikací je NewPipe, která slouží právě pro přehrávání a stahování YouTube videa s možností pokročilého nastavení. Stáhnout aplikaci NewPipe můžete zdarma také přímo z oficiálních stránek. Pokud se tak rozhodnete, můžete přeskočit krátký návod na instalaci obchodu F-Droid níže a přejít rovnou k popisu funkcí aplikace.

Návod pro instalaci aplikace na Androidu krok za krokem:

  1. Z oficiálních stránek si stáhněte aplikaci F-Droid ve formě instalačního .apk balíčku a otevřením ji nainstalujte na svém Android zařízení.
  2. Otevřete nainstalovanou aplikaci F-Droid. Po zapnutí bude prázdná a postupně dojde k aktualizaci dostupných aplikací. Vyčkejte, dokud se neobjeví přehled aplikací.
  3. Do vyhledávání napište „NewPipe“ bez uvozovek. Následně klikněte na volbu „Nainstalovat“.
  4. Po úspěšné instalaci můžete spustit aplikaci „NewPipe“ a začít ji využívat.
Obrázek: Návod: Jak stahovat z YouTube videa a hudbu? V prohlížeči i na mobilu s Androidem

Instalace na Huawei Mate 7 s Androidem 6.0 je otázkou necelé minuty.

Šikovná aplikace NewPipe aneb YouTube pro Android jak jsme o něm snili

Stahování souborů z YouTube je s NewPipe opravdu snadné. Po otevření aplikace se objeví prostředí podobné YouTube aplikaci pro Android. Můžete v něm podobně jako v oficiální YT aplikaci vyhledávat videa, vytvářet playlisty a přibylo i několik zásadních funkcí navíc. Po otevření videa se pod ním objeví lišta s čtveřicí ikon. První slouží pro přidání do playlistu, další ukrývají užitečné funkce.

Stahování videa a hudby z YouTube

Poslední tlačítko zprava „Stáhnout“ (ikona šipky mířící dolů) umožní stáhnout sledované video jakožto klip či audio soubor ve volitelné kvalitě. Před stažením si snadno můžete vybrat, v jaké kvalitě a tím pádem i velikosti stažený soubor bude, zda půjde o celé video či pouze zvuk a jak se stažený soubor bude jmenovat. Stažené soubory naleznete na jednom místě v aplikaci po kliknutí na trojici teček v pravém horním rohu a na volbu „Stažené soubory„.

Obrázek: Návod: Jak stahovat z YouTube videa a hudbu? V prohlížeči i na mobilu s Androidem

Sledování videa v okně

Volba „V okně“ zobrazí přehrávané video v plovoucím okénku, které překrývá ostatní aplikace a vy s ním můžete libovolně posouvat. Můžete tak na telefonu či tabletu např. chatovat s přáteli a zároveň sledovat video.

Obrázek: Návod: Jak stahovat z YouTube videa a hudbu? V prohlížeči i na mobilu s Androidem

Poslouchání hudby s YouTube s vypnutým displejem

Někteří z uživatelů rádi přehrávají hudební videa z YouTube místo využívání služeb typu Spotify. Problémem u oficiální YT aplikace je fakt, že nelze video přehrávat na pozadí nebo s vypnutým displejem. V aplikaci NewPipe stačí kliknout na ikonu sluchátek „Na pozadí“ a video se začne přehrávat jakožto zvuková stopa. Následně můžete přejít do jiné aplikace nebo vypnout obrazovku telefonu a užívat si přehrávání hudby. Funkce je jako dělaná pro milovníky hudby a fanoušky audioknih.

Pokud navíc používáte aplikaci rádi v noci před spaním, možná vám, podobně jako u YouTube, vadí bílá barva všude dokola. Díky možnosti přepnout aplikaci do černého režimu je i tento problém minulostí.

Obrázek: Návod: Jak stahovat z YouTube videa a hudbu? V prohlížeči i na mobilu s Androidem

Pokud se chcete vyhnout instalaci aplikace, můžete zkusit také náš návod, jak na Androidu snadno poslouchat hudbu s vypnutým displejem.

  • Funkčnost návodu - 100%
    100%
  • Jednoduchost návodu - 95%
    95%
98%
avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Obrázek: Na britské 50librové bankovce se objeví Alan Turing: Prolomil Enigmu a stal se otcem počítačů
Na britské 50librové bankovce se objeví Alan Turing: Prolomil Enigmu a stal se otcem počítačů
Obrázek: Neznámí velikáni: Zemřel Fernando J. Corbató, průkopník multitaskingu a hesel
Neznámí velikáni: Zemřel Fernando J. Corbató, průkopník multitaskingu a hesel
Obrázek: Paradox: Facebook musí zaplatit 5 miliard dolarů – hodnota akcií mu tím stoupla
Paradox: Facebook musí zaplatit 5 miliard dolarů – hodnota akcií mu tím stoupla
Obrázek: Co se starým laptopem? Nevyhazujte jej, můžete ho předělat na Chromebook nebo síťové úložiště
Co se starým laptopem? Nevyhazujte jej, můžete ho předělat na Chromebook nebo síťové úložiště

Zastaralé, pomalé laptopy, bůh ví jak dlouho nepoužité PC (ještě snad s Windows XP) či zkrátka jen notebook, který už byl...

Zavřít