Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem

Jak na stahování z YouTube? Zkuste náš šikovný stahovač v úvodu. Hudbu i celé video stáhnete snadno online v prohlížeči. Především na cestách je to s internetem složité. Spojení vypadává, přenos je pomalý a občas je nemožné načíst jednoduchou webovou stránku, natož pak sledovat online video. Naštěstí existují jednoduchá řešení, které vám umožní stahovat YouTube videa v mobilu a přehrát si je i když jste zrovna offline. Tip máme také na šikovný program na stahování z YouTube zdarma pro PC.

Jak stahovat z YouTube?

Prvním krokem je najít video či písničku, kterou byste chtěli stáhnout z YouTube. YouTube až nyní nabízí možnost obsah stahovat, bohužel ale jen v placenému YouTube Premium. Běžná verze možnost stahovat a přehrávat videa offline nenabízí. I proto vznikl náš rychlý stahovač a série návodů.

Rychlé stažení: Vložte odkaz na video, písničku či playlist

Vygenerujeme vám odkaz pro stažení v mp3 (hudba a zvuk) a mp4 (video). Po kliknutí na odkaz si budete ještě moci vybrat preferovaný formát stahovaného souboru.

TIP: Zkuste vložit odkaz na celý playlist.

Existuje několik postupů, jak video stáhnout. V článku najdete způsob, jak stahovat na mobilech s Androidem, počítači i v prohlížeči. Stahovat a ukládat lze jak celé video, tak i samotný zvuk (např. hudbu nemusíte stahovat jako klip a stáhnete si ji rovnou mp3 z YouTube). Zkuste náš rychlý stahovač přímo v článku.

V jednoduchém návodu níže si ukážeme, jak takovou aplikaci pro stahování z YouTube na mobilu zdarma získat a jak ji ovládat. Stejně tak si ukážeme postup jak stahovat z YouTube online v prohlížeči, kdy nemusíte nic instalovat.

YouTube patří mezi nejoblíbenější stránky na internetu a není se čemu divit. Miliony hodin videí všeho druhu lákají uživatele napříč generacemi. Mimo nahraný uživatelský obsah je navíc místem, kde lze nalézt prakticky všechnu dostupnou hudbu.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem

Jak stáhnout YouTube video online ? Video i samotný zvuk v mp3

Když nechcete stahovat aplikaci do mobilu (věřte ale, že stojí za to), vystačíte si i s jednoduchým návodem. Návod navíc dobře poslouží pro situaci, kdy chcete stahovat hudbu ve formátu mp3.

1. Vyberte si video, které byste si chtěli stáhnout z YouTube.
2. Nakopírujte si odkaz ve tvaru www.youtube.com/vase-video do adresního řádku prohlížeče a vymažte z něj text „ube“. Vznikne tak adresa ve tvaru www.yout.com/vase-video.
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem3. Dejte enter. Otevře se stránka a na té si můžete vybrat, v jaké podobě si video stáhnete. Na výběr je mp3 (zvuk) či mp4 (video) a GIF (animovaný obrázek).
4. Po kliknutí na vybranou variantu, v případě zvuku „Stahovat MP3 (Record MP3)“ si ještě můžete vybrat kvalitu. Bez registrace lze stahovat jen v nízké kvalitě, která však pro běžné účely bohatě stačí.

TIP: Pokud na vás o kliknutí vyskočí vyskakovací okno, klikněte na „No, go to video page instead“. Zde pak opět klikněte na „Stahovat MP3 (Record MP3). Stahování začne ihned poté.

Návod: Stahování z YouTube, logo

Jak sledovat YouTube videa offline? Na mobilu s aplikací pro Android

Chcete-li si stáhnout video z YouTube zpět do mobilu, máme pro vás tip na nejlepší aplikaci. Aplikace pro stahování YouTube videí v české verzi obchodu Google Play nenajdete, Google je blokuje. Existují však i jiné cesty.

Aplikace F-Droid je alternativou k obchodu Google Play s aplikacemi zdarma. Jednou z nabízených aplikací je alternativa YouTube – aplikace NewPipe.

Stáhnout aplikaci NewPipe můžete zdarma přímo z oficiálních stránek. Postup instalace najdete níže v článku.

Mobilní aplikace NewPipe slouží k pokročilému přehrávání a stahování YouTube videí v různých formátech. Nabízí také:

 • Rychlé stahování z YouTube.
 • Možnost stahovat zvuk z YouTube.
 • Možnost stahovat samostatné titulky z videa.
 • Stahování v různé kvalitě.
 • Blokování reklamy na YouTube.
 • Přehrávání videí v plovoucím okně. 
 • Klasické přehrávání YouTube videí. Volbu kvality, rychlosti a titulků.
 • Práci s playlisty.
 • Přehrávání YouTube videí s vypnutou obrazovkou. 

Instalace aplikace na Androidu krok za krokem:

 1. Z oficiálních stránek si stáhněte aplikaci F-Droid ve formě instalačního .apk balíčku a otevřením ji nainstalujte na svém Android zařízení.
 2. Otevřete nainstalovanou aplikaci F-Droid. Po zapnutí bude prázdná a postupně dojde k aktualizaci dostupných aplikací. Vyčkejte, dokud se neobjeví přehled aplikací.
 3. Do vyhledávání napište „NewPipe“ bez uvozovek. Následně klikněte na volbu „Nainstalovat“.
 4. Po úspěšné instalaci můžete spustit aplikaci „NewPipe“ a začít ji využívat.
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem

Instalace na Huawei Mate 7 s Androidem 6.0 je otázkou necelé minuty.

Aplikace pro stahování z YouTube pro Android: NewPipe umí vše

Stahování souborů z YouTube je s NewPipe opravdu snadné. Po otevření aplikace se objeví prostředí podobné YouTube aplikaci pro Android. Můžete v něm, podobně jako v oficiální YT aplikaci, vyhledávat videa, vytvářet playlisty a přibylo i několik zásadních funkcí navíc. Po otevření videa se pod ním objeví lišta s čtveřicí ikon. První slouží pro přidání do playlistu, další ukrývají užitečné funkce.

Stahování písniček v mp3 z YouTube na mobilu

Poslední tlačítko zprava „Stáhnout“ (ikona šipky mířící dolů) umožní stáhnout sledované video. Na výběr je videoklip i audio soubor. Před stažením si můžete vybrat, v jaké kvalitě a tím pádem i velikosti stažený soubor bude. Ovlivníte tím, zda půjde o celé video, nebo pouze zvuk a jak se stažený soubor bude jmenovat.

Stažené soubory naleznete na jednom místě v aplikaci po kliknutí na trojici teček v pravém horním rohu a na volbu „Stažené soubory„.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem

Sledování videa v plovoucím okně

Volba „V okně“ zobrazí přehrávané video v plovoucím okénku, které překrývá ostatní aplikace a vy s ním můžete libovolně posouvat. Můžete tak na telefonu či tabletu např. chatovat s přáteli a zároveň sledovat video.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem

Poslouchání hudby z YouTube s vypnutým displejem

Někteří z uživatelů rádi přehrávají hudební videa z YouTube místo využívání služeb typu Spotify. Problémem u oficiální YT aplikace je fakt, že nelze video přehrávat na pozadí nebo s vypnutým displejem.

V aplikaci NewPipe stačí kliknout na ikonu sluchátek „Na pozadí“ a YouTube video se začne přehrávat jakožto zvuková stopa. Následně můžete přejít do jiné aplikace nebo vypnout obrazovku telefonu a užívat si přehrávání hudby. Funkce je jako dělaná pro milovníky hudby a fanoušky audioknih.

Pokud navíc používáte aplikaci rádi v noci před spaním, možná vám, podobně jako u YouTube, vadí bílá barva všude dokola. Díky možnosti přepnout aplikaci do černého režimu je i tento problém minulostí.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem

Pokud chcete poslouchat s vypnutým displejem bez instalace aplikace, můžete zkusit náš návod, jak na Androidu snadno poslouchat hudbu s vypnutým displejem.

Jak stahovat z YouTube na iPhonu a iPadu?

Stahovat hudbu a videa z YouTube je na iOS jednoduché. Stačí se držet následujícího návodu:

 1. Nainstalujte bezplatnou aplikaci Documents by Readle. Jedná se o šikovného správce souborů a přehrávač, který je má vestavěný prohlížeč.
 2. Vyberte video, které chcete stáhnout a zkopírujte si jeho adresu.
  • Přímo v aplikaci YouTube můžete adresu videa zjistit kliknutím na „Sdílení“ a „Kopírovat odkaz“.
 3. Otevřete prohlížeč v aplikaci Documents by Readle a do adresního řádku napište y2mate.com.
 4. Do pole na stránce vložte odkaz na YouTube video či písničku a klikněte na „Start“.
 5. Vyberte z nabídky požadovanou kvalitu staženého videa. Doporučujeme 720p, pokud však stahujete na mobilních datech, tak nižší. Důležitý je formát .mp4.
 6. Klikněte na zelené tlačítko „Download“ a začne stahování.
 7. Stažené video můžete obratem otevřít kliknutím na stažený soubor.

4K Video Downloader: Program na stahování videí z YouTube zdarma

Bezplatných programů na stahování z YouTube pro počítače s Windows je nespočet. Mezi nejlepší patří 4K Video Downloader. Software dokáže stahovat videa ve vysoké kvalitě a jako málokterý z programů si poradí s 360° videem i stažením titulků. Stahovat umí také z Facebooku a Vimeo.com.

Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? V prohlížeči, PC i na mobilu s Androidem

Program je v základní verzi zdarma. Jediným limitem je omezené stahování playlistů. Pokud však hledáte nástroj, který zdarma stáhne jednotlivá YT videa včetně titulků, jde o dobrou volbu.

Výhodou je lokalizace do češtiny. Zdarma tak program dostupný pro Windows, MacOS i Ubuntu Linux splní většinu potřeb každého z nás. Placená verze je již bez limitu a vyjde na sympatických 300 Kč a nainstalovat ji můžete až na 3 počítače.

 • Funkčnost návodu - 100%
  100%
 • Jednoduchost návodu - 95%
  95%
98%
avatar
3 Vlákna diskuze
0 Vláken s odpovědí
0 Sledujících
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejrušnější vlákno komentářů
3 Autoři komentářů
droodDavid A.Marek R. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marek R.
Čtenář
Marek R.

Super, děkuji za pomoc. Nejvíce mi vyhovuje aplikace NewPipe :-). Z YouTube stahuje rychle a má detailní volby.

David A.
Čtenář
David A.

Super! Váš stahovač pomohl. Díky. Stahoval jsem video do iPhonu a fungoval krásně.

drood
Čtenář
drood

New pipe na YT nefunguje… „Obsah není k dispozici“…

Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Obrázek: Jak bude Huawei řešit navigaci bez Googlu? Jednoduše, obrátí se na nizozemský TomTom
Jak bude Huawei řešit navigaci bez Googlu? Jednoduše, obrátí se na nizozemský TomTom
Obrázek: Průzkum vesmíru jako ze sci-fi: Lexus ukázal svoji představu o kosmických vozítkách budoucnosti
Průzkum vesmíru jako ze sci-fi: Lexus ukázal svoji představu o kosmických vozítkách budoucnosti
Obrázek: Dusty, Picus či Possibility: NASA má seznam 155 jmen pro vozítko Mars 2020
Dusty, Picus či Possibility: NASA má seznam 155 jmen pro vozítko Mars 2020
Obrázek: Jak převést MBR disk na GPT ve Windows?
Jak převést MBR disk na GPT ve Windows?

Potřebujete překopírovat či naklonovat disk s operačním systém na nový a zobrazuje se chyba odkazující na MBR a GPT formátování?...

Zavřít