ChatGPT konečně pokořen? Podívejte se, co všechno zvládá Copilot Pro

Společnost Microsoft již několik měsíců usilovně pracuje na zlepšování a zdokonalování svého AI chatbota Copilot. Ten se loni na podzim dočkal i prémiové verze Pro, která je dnes plně konkurenceschopná, a v mnohých aspektech dokonce předčí i tolik opěvovaný ChatGPT.

Přední vývojáři v oblasti AI se v rámci své nabídky přístupu k chatbotům stále častěji uchylují k modelu částečně omezeného bezplatného přístupu kombinovaného s placenou verzí umělé inteligence s posíleným výkonem a pokročilými funkcemi. Touto cestou jde i Microsoft se svým jazykovým modelem Copilot, původně vydaným pod názvem Bing Chat. Co všechno vám ale může verze Copilot Pro za poplatek 20 dolarů měsíčně nabídnout, a vyplatí se její předplácení v porovnání s konkurenčním ChatGPT?

Klíčové funkce Copilot Pro: Nejrychlejší AI, integrace ve Windows i tvorba vlastního chatbota

Hlavní výhodou, kterou Copilot Pro svým uživatelům nabízí, je přednostní přístup k nejpokročilejším velkým jazykovým modelům (LLM), které jsou aktuálně na trhu. Systém využívá LLM GPT-4 a GPT-4 Turbo, k nimž se díky předplatnému připojíte k v době špičky bez nutnosti čekání. Zároveň se vám díky vyššímu výkonu AI výrazně zkrátí čekání na odpověď chatbota, případně na vygenerování grafického obsahu. Copilot Pro totiž prostřednictvím nástroje Designer (dříve Bing Image Creator) dovolí svým uživatelům zrychleně vytvářet až 100 obrázků denně. Vytvořené snímky pak můžete v prostředí chatbota dále upravovat bez nutnosti přepnutí do jiného okna.

Na své si přijdou také uživatelé, kteří si rádi vyvíjí vlastní AI modely. Microsoft totiž provozuje také službu Copilot Studio, v níž si lze vytvářet personalizované chatboty, a přizpůsobit si tak rozhraní umělé inteligence k obrazu svému. Tento nástroj lze aktuálně pořídit samostatně bez nutnosti předplatného Copilot Pro, postupně by prý ale měl být integrován i do samotného chatbota.

Obrázek: ChatGPT konečně pokořen? Podívejte se, co všechno zvládá Copilot Pro

Díky podpoře od Microsoftu je Copilot dostupný v celé řadě programů. Zdroj: Se souhlasem Microsoft

Integrace do Windows jako zásadní výhoda

Pokud jste zvyklí používat umělou inteligenci na počítači, pak vás jistě potěší integrace rozhraní Microsoft Copilot přímo do operačních systémů Windows 10 a 11. Copilot Pro však můžete využívat i na mobilních zařízeních.

Díky tomu, že je Copilot Pro pod správou Microsoftu, je navíc dostupný v některých aplikacích balíčku Microsoft 365. V tomto případě je však nutné počítat s tím, že pro využití funkcí AI v těchto programech je zapotřebí další předplatné Microsoft 365 ve verzi Personal či Family. Výhodou pak ale bude možnost využít umělou inteligenci například k sumarizaci dlouhých prezentací v PowerPointu do pouhých několika klíčových bodů, případně k tvorbě nových slajdů na základě textových příkazů. Excel se pro změnu dočkal zjednodušené tvorby grafů a provádění výpočtů především v rámci zpracovávání velkého množství dat. Ve Wordu pak můžete využít generátor textu přímo v rozhraní programu. V neposlední řadě vám pak AI pomůže i se správou e-mailů v Outlooku či s organizací schůzek v rámci Microsoft Teams.

Obrázek: ChatGPT konečně pokořen? Podívejte se, co všechno zvládá Copilot Pro

Copilot Pro od Microsoftu je komplexním nástrojem, který vám dokáže usnadnit práci na počítači i v telefonu. Zdroj: Se souhlasem Microsoft

Kdy se vyplatí předplatit si Copilot Pro?

Hlavní výhody Copilot Pro jsme si již představili. Teď je však nutné odpovědět si na otázku, zda funkce této AI dokážete naplno využít. Není pochyb o tom, že pokud často pracujete v programech z balíčku Microsoft 365, dokáže vám Copilot Pro ušetřit obrovské množství času a práce. Plánujete-li pravidelně využívat i služeb chatbota, jistě uvítáte možnost přístupu k GPT-4 a GPT-4 Turbo bez nutnosti spoléhat se na pomalejší bezplatnou verzi GPT 3.5. Milovníci do grafické tvorby AI si pak více než bohatě vystačí s denním limitem stovky boosterů pro rychlé generování obrázků. A pokud vás ani tato nabídka nepřesvědčí, nezbývá než vyzkoušet Copilot Pro na vlastní kůži, a to díky měsíční zkušební verzi, během které zjistíte, zda je AI od Microsoftu skutečně pokořitelem ChatGPT, nebo si na vystoupení z jeho stínu musí ještě nějaký ten čas počkat.

Zdroje: 1, 2, redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Nejlepší telefony v Česku: Jaký vybrat, pokud chcete to nejlepší?
Nejlepší telefony v Česku: Jaký vybrat, pokud chcete to nejlepší?
Obrázek: Štve vás umístění tlačítka Start ve Windows 11 na střed? Takto to můžete napravit
Štve vás umístění tlačítka Start ve Windows 11 na střed? Takto to můžete napravit
Obrázek: Recenze IQOS ILUMA i PRIME: Smartphone mezi nahřívanými tabákovými výrobky
Recenze IQOS ILUMA i PRIME: Smartphone mezi nahřívanými tabákovými výrobky
Obrázek: Konec jedné éry: Muskova společnost SpaceX se připravuje na likvidaci Mezinárodní vesmírné stanice
Konec jedné éry: Muskova společnost SpaceX se připravuje na likvidaci Mezinárodní vesmírné stanice
Obrázek: Štve vás umístění tlačítka Start ve Windows 11 na střed? Takto to můžete napravit
Štve vás umístění tlačítka Start ve Windows 11 na střed? Takto to můžete napravit
Obrázek: Jak vytěžit z Black Friday nabídky Samsungu co největší slevu? Poradíme, jak fungují výkupy a cashback
Jak vytěžit z Black Friday nabídky Samsungu co největší slevu? Poradíme, jak fungují výkupy a cashback
Obrázek: Black Friday letos odstartoval extrémně brzy: Jak si ověřit, že je sleva skutečná?
Black Friday letos odstartoval extrémně brzy: Jak si ověřit, že je sleva skutečná?
Obrázek: Jak vyfotit kometu mobilem? 5 tipů, jak dosáhnout skvělých výsledků
Jak vyfotit kometu mobilem? 5 tipů, jak dosáhnout skvělých výsledků