Chytrá konvice uvaří čaj rovnou z postele: Tipy na doopravdy chytré vánoční dárky

Co byste řekli na to, že si vodu na čaj ohřejete rovnou z postele? Chytré konvice s Bluetooth, chytrý hrnec a rýžovar v jednom či třeba chytrá čistička vzduchu. Vybrali jsme ty nejzajímavější vychytávky, které udělají na Vánoce radost a zároveň dokáží zpříjemnit život.

Vánoce jsou za rohem a již brzy budou dopravci hlásit, že nestíhají doručovat včas, obchody praskat pod návaly zákazníků a lidé na poslední chvíli vymýšlet, co komu koupit. V redakci máme rádi chytré dárky a proto jsme se podívali na zub chytrým vychytávkám, které umí zpříjemnit život a ani neudělají díru v rozpočtu.

Chytrá konvice s Bluetooth – čaj rovnou z postele

Některé druhy čaje vyžadují konkrétní teplotu vody. Většina konvic však “hloupě” uvaří vodu vždy na 100 °C. Chytrá rychlovarná konvice Xiaomi Mi Smart Kettle je jiná. Na první pohled nenápadná elegantní bílá konvice má integrovaný Bluetooth, díky němuž ji můžete propojit s chytrým telefonem či hlasovými asistenty.

Obrázek: Chytrá konvice uvaří čaj rovnou z postele: Tipy na doopravdy chytré vánoční dárky

Konvice dokáže vodu ohřát na zvolenou teplotu a vy přitom můžete ohřev pustit třeba z postele. Teplotu dokáže stabilně udržovat klidně 12 hodin v kuse a mj. lze v aplikaci nalézt mód na ohřev kojenecké stravy. Za pouhých 1 000 Kč, za které konvici Xiaomi Mi Smart Kettle v českých e-shopech nyní seženete, se jedná o skvělou koupi.

https://www.youtube.com/watch?v=nIswA5iy_7s

Chytrá váha s Bluetooth – kolik váží svaly, kosti a tuk?

Na první pohled obyčejná váha s minimalistickým designem. Na druhý chytré zařízení s množstvím senzorů a chytrými algoritmy, které dobře spočítají, jak to s váhou doopravdy je. Taková je Xiaomi Mi Smart Scale 2.

Během měření je analyzováno 10 různých parametrů těla – váha, tvar postavy, váha svalstva, váha kostí, BMI, množství vody v těle, množství tuku v těle, množství tuku kolem orgánů, stav metabolismu a celkové tělesné skóre.

Obrázek: Chytrá konvice uvaří čaj rovnou z postele: Tipy na doopravdy chytré vánoční dárky

Elegantně zpracovaná váha s rozměry 300×300×20 mm uvnitř ukrývá Bluetooth 4.0, díky kterému dokáže komunikovat s mobilní aplikací. V aplikaci se po spárování s telefonem ukládají nové výsledky a veškerá předchozí měření. Nechybí nejrůznější grafy apod. Pokud tedy víte o někom, kdo se každý rok po Vánocích dušuje, že zhubne a bude cvičit, chytrá váha je skvělým dárkem. V českých e-shopech ji seženete za cenu kolem 900 Kč.

Chytrá čistička vzduchu – pylová skončila, topná sezóna začíná

Poletující částečky prachu, bakterie a pyly jsou spouštěči mnoha nemocí a chorob. Chytrá čistička Xiaomi Mi Air Purifier 2S dokáže vyčistit 310m³ vzduchu za hodinu a díky HEPA filtru z něj odstraní 99,99 % nečistot. Informace o stavu čištění nalezne uživatel vedle aplikace také na miniaturním displeji.

Obrázek: Chytrá konvice uvaří čaj rovnou z postele: Tipy na doopravdy chytré vánoční dárky

K síti se připojí skrze integrovanou WiFi, díky čemuž ji můžete spustit třeba z práce, nebo zatímco míříte domů. Nechybí noční režim pro nerušený spánek a díky laserovému senzoru čistička pozná, kdy je třeba se automaticky spustit a odsát poletující prach.

Čistička Xiaomi Mi Air Purifier 2S vyjde v českých e-shopech na 4 490 Kč. Zdravější prostředí pro život za tu investici nepochybně stojí.

Elektrická koloběžka ujede 30 km na jedno nabití

Elektrické koloběžky jsou poslední rok hitem. Na ulicích se jich prohání stovky a v praze si dokonce můžete koloběžky půjčit rovnou na ulici. Rychlý dopravní prostředek je skvělým řešením pro všechny, kteří to mají do práce či do školy jen kousek a nechtějí se tísnit v nacpané veřejné dopravě.

Mezi cenově nejdostupnější kousky patří Xiaomi Mi Electric Scooter, což je chytrá koloběžka, která při rychlosti 25 km/h dokáže ujet až 30 km. I přes baterii a kovový rám se nemusíte bát vysoké váhy. Koloběžka váží 12,5 kg a bez problému ji do pár hodin znovu dobijete. Integrovaný Bluetooth zasílá údaje o najetých kilometrech, rychlosti a stavu akumulátoru do chytrého telefonu.

Obrázek: Chytrá konvice uvaří čaj rovnou z postele: Tipy na doopravdy chytré vánoční dárky

I přes svou oblibu a pozitivní recenze je elektrická koloběžka od Xiaomi jednou z nejlevnějších na trhu a není problém ji sehnat pod 10 000 Kč.

Chytrý rýžovar uvaří nejen rýži

Koho zaujala chytrá konvice, mohl by domácnost obohatit i o další chytrý spotřebič – chytrý rýžovar Xiaomi Mi Induction Heating Rice. Inteligentní tlakový hrnec využívá elektromagnetické topné energie, díky čemuž uvaří rýži rovnoměrně.

Obrázek: Chytrá konvice uvaří čaj rovnou z postele: Tipy na doopravdy chytré vánoční dárky

Díky aplikace pro chytré telefony a WiFi lze hrnec spustit na dálku a po příchodu domů můžete rovnou usednout k jídelnímu stolu. Po otevření lze v 3l hrnci smažit i vařit a bát se díky nepřilnavému povrchu nemusíte ani čištění.

Hrnec o rozměrech 300×251×212 mm lze ovládat skrze aplikaci, nebo díky displeji a tlačítkům na těle zařízení. Cena rýžovaru se pohybuje kolem 2 900 Kč.

Tipů na zajímavé dárky je spousta. Letos podle analýz můžeme očekávat velký zájem o smartphony, chytré náramky a bílou elektroniku. Jaké chytré dárky byste svému okolí doporučili vy?

Produktové tipy přináší SoftCom, přední český e-shop s elektronikou:

Obrázek: Chytrá konvice uvaří čaj rovnou z postele: Tipy na doopravdy chytré vánoční dárky

Obrázek: Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte