Nová verze chytrého prstenu Oura Ring dokáže vedle tepu a spánku měřit také okysličení krve a předpovídat menstruačí cyklus. Dojem z nových funkcí kazí předplatné.
Finská značka Oura představila 3. generaci svého chytrého prstenu Oura Ring. Zařízení funguje podobně, jako chytré hodinky. Dokáže sledovat tělesné funkce a vyhodnocovat data. Uživatel tak má dobrý přehled o svém spánkovém cyklu i průběhu dne.
Prsten si řada uživatelů oblíbila kvůli jeho nenápadnosti. Není divu, malé zařízení vydrží na jediné nabití 3 dny a dokáže přesně sledovat srdeční tep, vyhodnocovat aktivitu a nově také sledovat menstruační cyklus či okysličení krve a přesněji teplotu těla.
Více senzorů a přesnější měření
Oura je známá svým přístupem ke zpracování velkých dat. Díky tomu dokáže poměrně přesně detekovat různé odchylky. V případě teploty tak chce firma uživatele upozornit na možné nachlazení či náhlé změny zdravotního stavu, které si třeba ještě nemusí sám uvědomovat. Počet senzorů teploty se zvýšil ze 3 na 7, což by mělo přispět k přesnosti výsledků.
Měření okysličení krve není žádnou novinkou a ve svých zařízeních jej nabízí řada značek už dlouhou dobu. Paradoxně jde o funkci, kterou i Apple do svých hodinek přidal až s odstupem.
Chcete detailnější data? Bez předplatného to nepůjde
Oura Ring stojí v předprodeji od 300 USD (6 600 Kč) do 400 USD (8 800 Kč) v závislosti na barvě a povrchu. Překvapivým, avšak z obchodního hlediska pochopitelným krokem, je předplatné do aplikace s pokročilými funkcemi. Základní funkce jsou dostupné zdarma. Pokročilejší analýza dat a tipy pak s předplatným 6 USD (cca 130 Kč) měsíčně, což není vůbec málo. Výhodu mají majitelé starších verzí, kteří mají doživotní předplatné zdarma.
Roční používání aplikace tak vyjde přes 1 500 Kč, což je běžná cena náramků typu Honor Band 6 či Xiaomi Band 6. Prsten však nepochybně najde svou cílovou skupinu, která touží právě po minimalismu, který náramky a hodinky nenabízí.