Znáte značku Dynabook? Na český trh uvádí dva nové prémiové notebooky

Značka Dynabook uvádí na český trh první modely prémiové řady notebooků Tecra A50-J s 15″ Full HD displeji. Co nové notebooky nabídnou?

Když Toshiba před lety s produkcí svých notebooků skončila, vypadalo to, že je jim definitivně konec. Nakonec se pod značkou Dynabook vrátily zpět na trh a vyrábí je japonská společnost Sharp. Vývoj nových modelů má navíc na starosti tým, který na nich pracoval už pod Toshibou. Dynabook se zaměřuje především na pracovní stroje.

První konfigurace prémiových notebooků řady Tecra A50-J dorazí na český trh s 15” Full HD displejem, procesory Intel Core 11. generace, hmotností jen 1,65 kg, operačním systémem Windows 10 Pro, výdrží až 10,4 hodiny a charakteristicky zvlněným designem víka v barvě Mystic Blue, které lze otevřít až do úhlu 180 stupňů.

Obrázek: Znáte značku Dynabook? Na český trh uvádí dva nové prémiové notebooky

Pracovní stroj s klávesnicí odolnou proti polití a dostatkem výkonu. Foto: Se souhlasem Dynabook

Přístroje byly výrobcem testovány v souladu s vojenskými normami MIL-STD-810H na pád, změny teplot, vlhkosti, vibrace a nárazy. Notebooky jsou standardně dodávány s dvouletou zárukou prováděnou přímo u zákazníka (NBD).

Klávesnice odolná proti polití a rychlé nabíjení

Výkonné 28W varianty procesorů Intel doplňuje grafická karta Intel Iris Xe. Náročné uživatele navíc potěší nová tichá technologie chlazení pomocí duálních ventilátorů, podsvícená klávesnice se samostatným numerickým blokem odolná proti polití a funkce rychlého nabíjení, která zajišťuje dosažení 40 % kapacity baterie během pouhých 30 minut. V dnešní době přijde vhod také antibakteriální vrstva zamezující ulpívání až 99 % nežádoucích bakterií.

Notebooky Tecra jsou naší nejprodávanější řadou v Evropě. Jejich konstrukce vychází z 35letých zkušeností s výrobou přenosných počítačů a je oceňovaná pro svou odolnost, mobilitu i eleganci,“ říká Alexander Malienko, Business Unit Director pro region CEE společnosti Dynabook Europe GmbH.

Pro videokonference či audio hovory je k dispozici HD kamera s posuvným krytem objektivu, duální mikrofony s funkcí potlačení ruchů, a také kvalitní stereo reproduktory s technologií DTS.

Zaměřeno na zabezpečení dat

Základní prvky robustního zabezpečení na hardwarové úrovni tvoří vlastní BIOS Dynabook a Trusted Platform Module (TPM) 2.0, který zajišťuje šifrování uložených dat. Pro ověření přístupu k systému mohou uživatelé volit kombinaci otisků prstů a rozpoznání obličeje pomocí webkamery s využitím Windows Hello. Notebooky odpovídají požadavkům společnosti Microsoft na zabezpečené PC v oblasti ochrany dat, zařízení i identifikace hrozeb. Další vrstvu ochrany obou konfigurací dostupných na našem trhu zajišťuje vestavěná čtečka čipových karet.

Konektivita zahrnuje kromě HDMI, dvou USB-C s podporou Thunderbolt 4 a dvou USB 3.2 konektorů také rozhraní RJ-45 pro pevné připojení k síti a WiFi 6 a Bluetooth v5.1. K dispozici je také či čtečka Micro SD karet. 

První tři konfigurace na našem trhu

Zájemci mohou vybírat ze tří výkonově a parametrově odlišných konfigurací. Základ nabídky tvoří Dynabook Tecra A50-J-16U, který je osazen procesorem Intel Core i5 (1135G7), 8 GB RAM a SSD diskem s kapacitou 512 GB. Na český trh se dostane za cenu 27 690 Kč.

Pro náročnější zákazníky je k dispozici provedení Dynabook Tecra A50-J-13O s procesorem Intel Core i7 (1165G7), operační pamětí 16 GB a 1 TB SSD diskem. Zde si již zákazník připlatí, vyjde totiž na cca 35 000 Kč. Pro uživatele, kteří pracují často na cestách, je pak určena jediná konfigurace s vestavěným LTE modemem – Dynabook Tecra A50-J-17R, která kombinuje procesor Intel Core i7 (1165G7), operační paměť 16 GB a 512 GB SSD disk. Škoda, že výrobce neosadil rovnou 5G. Cena zde bude ještě o 1 000 Kč vyšší.

Zdroj: TZ Dynabook

Obrázek: Na čem hrají Češi? PlayStation 5 může vše změnit, většina z nás není spokojena s výkonem svého počítače
Na čem hrají Češi? PlayStation 5 může vše změnit, většina z nás není spokojena s výkonem svého počítače
Obrázek: Vesmírný závod ztrácí jednoho z klíčových účastníků. Virgin Orbit pozastavuje veškeré plány
Vesmírný závod ztrácí jednoho z klíčových účastníků. Virgin Orbit pozastavuje veškeré plány
Obrázek: Nové skafandry NASA vypadají jako ze sci-fi. V tomhle se budou astronauti procházet po Měsíci
Nové skafandry NASA vypadají jako ze sci-fi. V tomhle se budou astronauti procházet po Měsíci
Obrázek: Další rána pro Google: Vyhledávač Bing už funguje na umělé inteligenci GPT-4
Další rána pro Google: Vyhledávač Bing už funguje na umělé inteligenci GPT-4
Obrázek: Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Obrázek: Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Obrázek: Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Obrázek: Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?
Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?