Znáte značku Dynabook? Na český trh uvádí dva nové prémiové notebooky

Značka Dynabook uvádí na český trh první modely prémiové řady notebooků Tecra A50-J s 15″ Full HD displeji. Co nové notebooky nabídnou?

Když Toshiba před lety s produkcí svých notebooků skončila, vypadalo to, že je jim definitivně konec. Nakonec se pod značkou Dynabook vrátily zpět na trh a vyrábí je japonská společnost Sharp. Vývoj nových modelů má navíc na starosti tým, který na nich pracoval už pod Toshibou. Dynabook se zaměřuje především na pracovní stroje.

První konfigurace prémiových notebooků řady Tecra A50-J dorazí na český trh s 15” Full HD displejem, procesory Intel Core 11. generace, hmotností jen 1,65 kg, operačním systémem Windows 10 Pro, výdrží až 10,4 hodiny a charakteristicky zvlněným designem víka v barvě Mystic Blue, které lze otevřít až do úhlu 180 stupňů.

Obrázek: Znáte značku Dynabook? Na český trh uvádí dva nové prémiové notebooky

Pracovní stroj s klávesnicí odolnou proti polití a dostatkem výkonu. Foto: Se souhlasem Dynabook

Přístroje byly výrobcem testovány v souladu s vojenskými normami MIL-STD-810H na pád, změny teplot, vlhkosti, vibrace a nárazy. Notebooky jsou standardně dodávány s dvouletou zárukou prováděnou přímo u zákazníka (NBD).

Klávesnice odolná proti polití a rychlé nabíjení

Výkonné 28W varianty procesorů Intel doplňuje grafická karta Intel Iris Xe. Náročné uživatele navíc potěší nová tichá technologie chlazení pomocí duálních ventilátorů, podsvícená klávesnice se samostatným numerickým blokem odolná proti polití a funkce rychlého nabíjení, která zajišťuje dosažení 40 % kapacity baterie během pouhých 30 minut. V dnešní době přijde vhod také antibakteriální vrstva zamezující ulpívání až 99 % nežádoucích bakterií.

Notebooky Tecra jsou naší nejprodávanější řadou v Evropě. Jejich konstrukce vychází z 35letých zkušeností s výrobou přenosných počítačů a je oceňovaná pro svou odolnost, mobilitu i eleganci,“ říká Alexander Malienko, Business Unit Director pro region CEE společnosti Dynabook Europe GmbH.

Pro videokonference či audio hovory je k dispozici HD kamera s posuvným krytem objektivu, duální mikrofony s funkcí potlačení ruchů, a také kvalitní stereo reproduktory s technologií DTS.

Zaměřeno na zabezpečení dat

Základní prvky robustního zabezpečení na hardwarové úrovni tvoří vlastní BIOS Dynabook a Trusted Platform Module (TPM) 2.0, který zajišťuje šifrování uložených dat. Pro ověření přístupu k systému mohou uživatelé volit kombinaci otisků prstů a rozpoznání obličeje pomocí webkamery s využitím Windows Hello. Notebooky odpovídají požadavkům společnosti Microsoft na zabezpečené PC v oblasti ochrany dat, zařízení i identifikace hrozeb. Další vrstvu ochrany obou konfigurací dostupných na našem trhu zajišťuje vestavěná čtečka čipových karet.

Konektivita zahrnuje kromě HDMI, dvou USB-C s podporou Thunderbolt 4 a dvou USB 3.2 konektorů také rozhraní RJ-45 pro pevné připojení k síti a WiFi 6 a Bluetooth v5.1. K dispozici je také či čtečka Micro SD karet. 

První tři konfigurace na našem trhu

Zájemci mohou vybírat ze tří výkonově a parametrově odlišných konfigurací. Základ nabídky tvoří Dynabook Tecra A50-J-16U, který je osazen procesorem Intel Core i5 (1135G7), 8 GB RAM a SSD diskem s kapacitou 512 GB. Na český trh se dostane za cenu 27 690 Kč.

Pro náročnější zákazníky je k dispozici provedení Dynabook Tecra A50-J-13O s procesorem Intel Core i7 (1165G7), operační pamětí 16 GB a 1 TB SSD diskem. Zde si již zákazník připlatí, vyjde totiž na cca 35 000 Kč. Pro uživatele, kteří pracují často na cestách, je pak určena jediná konfigurace s vestavěným LTE modemem – Dynabook Tecra A50-J-17R, která kombinuje procesor Intel Core i7 (1165G7), operační paměť 16 GB a 512 GB SSD disk. Škoda, že výrobce neosadil rovnou 5G. Cena zde bude ještě o 1 000 Kč vyšší.

Zdroj: TZ Dynabook

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Obrázek: Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?