Nejlepší materiály do 3D tiskáren vyrábí Češi: Firma z Hulína má unikátní řešení

České firmy patří v oblasti 3D tisku ke světové špičce. Platí to nejen o samotných tiskárnách, ale také o tiskových materiálech. Potvrzuje to vítězství v prestižní anketě.

V letošním ročníku globální soutěže pro 3D tiskaře s názvem 2021 3D Printing Industry Awards se české společnosti umístily na prvních místech v kategoriích nejlepší materiál, nejlepší tiskárna ale i firma roku.

Od svého založení v roce 2016 se ceny 3D Printing Industry Awards staly největší anketou v oboru aditivní výroby, jejíž vítězové jsou vybíráni veřejným hlasováním. Není překvapením, že udílení letošních cen proběhlo kvůli pandemickým podmínkám online formou.

Obrázek: Nejlepší materiály do 3D tiskáren vyrábí Češi: Firma z Hulína má unikátní řešení

Češi vyrábí oceňované tiskárny i náplně do nich. Foto: Se souhlasem Fillamentum

Nepřehlédněte: Chytré zařízení udělá z jakékoliv levné 3D tiskárny barevnou. Vědci připravují biosymbiotická zařízení z 3D tiskárny. Nepotřebují nabíjet a měří přesněji než chytré hodinky.

Česko má v 3D tisku silné zázemí

Byli jsme ohromeni fenomenální odezvou na letošní ročník 3D Printing Industry Awards. Ve 20 kategoriích bylo odevzdáno téměř 140 000 hlasů,“ okomentoval v oficiálním sdělení rekordní účast Michael Petch, šéfredaktor časopisu 3D Printing Industry.

Ocenění „Material Company of the Year“ (nejlepší výrobce materiálů) vyhrála česká společnost Fillamentum, která jako první na světě přišla se 100% recyklovatelným filamentem („náplní“ do 3D tiskáren) NonOilen. Ten představuje jedinečné řešení v plastikářském průmyslu. Splňuje nejpřísnější současná ekologická kritéria a zároveň jeho výrobky vykazují požadované aplikační vlastnosti.

Obrázek: Nejlepší materiály do 3D tiskáren vyrábí Češi: Firma z Hulína má unikátní řešení

Oceněná náplň vydrží až 110 °C, lze ji použít pro přímý styk s potravinami, je recyklovatelná a plně biologicky rozložitelná. Přitom se tiskne stejně snadno jako běžné náplně, navíc má přírodní hedvábný vzhled. Foto: Se souhlasem Fillamentum

V soutěži jsme měli možnost utkat se s oborovými špičkami. Pro nás ve Fillamentu představuje výhra velkou čest a uznání na celosvětovém rychle se rozvíjejícím trhu 3D tisku. Možnost udržitelného rozvoje v tomto průmyslu, který nabízíme skrze NonOilen, je bezpochyby stěžejním milníkem. Soutěž zároveň potvrzuje, že Česká republika je v oblasti 3D tisku opravdu světová velmoc,“ děkuje Josef Doleček, spolumajitel a zakladatel společnosti.

Společnost českého velikána v 3D tisku Josefa Průši vyhrála hned ve dvou kategoriích. Prusa Research byla oceněna jako firma roku a zvítězila také v kategorii stolní 3D tiskárna pro osobní použití.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Luke

100% biodegradable in industrial compost and electric composters – to není plně biologicky rozložitelná. Rozložitelnost tedy odpovídá PLA, podle claimů jen rychlejší.

Obrázek: Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Obrázek: Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?