Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Ideální městská koloběžka? Vsett 8 je rychlá, skvěle odpružená a připravená na hladké silnice i hrbolatý terén. Díky NFC uzamykání vám ji navíc jen tak neukradnou.

Značka Vsett patří ke zkušeným matadorům mezi výrobci elektrických koloběžek. V České republice je však méně známá, což je škoda. Umí totiž vyrobit opravdu kvalitní stroje, jak potvrzuje i model Vsett 8, který se nám dostal do ruky na dlouhodobý test. A jak si městská koloběžka vedla v praktickém testu?

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Vsett 8 má všechno, co by měla městská koloběžka mít. Foto: Redakce inSmart.cz

Obsah balení a parametry

Zabalení v krabici uživateli hned na první dobrou ukazuje, že je Vsett 8 velmi jednoduše složitelná koloběžka. Lze kompletně sklopit řídítka a následně i koloběžku samotnou. Není je tak třeba odmontovávat, což oceníte při častém převážení. Ve složeném stavu má koloběžka 103×20×39 cm a ve složeném 114×60×120 cm. Řídítka koloběžky je možné snadno nastavit podle své výšky. To je ideální, pokud jednu koloběžku sdílí více členů rodiny.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Koloběžku snadno složíte a rozložíte. Je to otázka několika sekund. Vejde se pak lépe do kufru auta a navíc se snáze přenáší. Foto: Redakce inSmart.cz

V balení se vedle koloběžky nachází síťová nabíječka a multitool nástroj pro snadné utažení a povolení šroubů. Nechybí ani návod a náhradní odrazky.

Zpracování koloběžky není prakticky co vytknout. Celoodpružená konstrukce působí robustně a zbytečně nevrže. Z robustnosti plyne i větší váha 21 kg, která je ale mezi high-endovými koloběžkami poměrně nízká.

Zelená barva je líbivá a překvapilo mě, kolik lidí vzhled koloběžky chválí. Ženy, muži, mladí i staří… Zelený odstín působí neokoukaně a dává tušit, že koloběžka není žádné ořezávátko za pár tisíc. O pohon se totiž stará 600W bezkartáčový motor v zadním kole, který je schopen v peaku poskytnout výkon až 800 W.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Koloběžka má přední 8,5″ kolo s duší, zadní 8″ je plné. Každé z kol je zároveň odpružené. Jízda je tak příjemná a hladká. Vzorek pneumatik odpovídá předpokládanému městskému využití. Koloběžka má krytí IP44 a je tedy ideální pro ježdění v suchu. Foto: Redakce inSmart.cz

O brždění se stará dvojice bubnových brzd, které doplňuje brzda elektrická. Bubnové brzdy mají výhodu v tom, že jsou zcela bezúdržbové a brždění motorem funguje jako rekuperace.

Displej a pokročilé funkce

Na přehledném velkém displeji vidíte nastavený režim rychlosti (jsou zde 3) a aktuální stav baterie a rychlost. Stiskem tlačítek lze omezit rychlost na procento z maximální rychlosti a v případě potřeby i snížit/zvýšit intenzitu akcelerace.

Nechybí možnost měnit jas displeje a další pokročilé funkce, tzv. P settings. Do jejich nastavení se dostanete podržením + a – tlačítek pod displejem. Mezi ty nejdůležitější z nastavení patří intenzita elektronické brzdy (0-5) a síla startu (1-5). Obojí doporučuji vyzkoušet v praxi a následně si nastavit vyhovující hodnotu. Prvotnímu nastavení a testování byste se obecně měli věnovat. Můžete si tak totiž snadno vyladit koloběžku k obrazu svému.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Přívěsek na klíče je zároveň klíčem k odemknutí koloběžky. Bez čipu se stroj nerozjede… Vpravo si všimněte ovládacích tlačítek, která oceníte především za jízdy. Suplují totiž funkci tlačítek pod displejem. Foto: Redakce inSmart.cz

Co bude pro někoho možná matoucí, je umístění NFC čtečky do displeje. Ovládací tlačítka na řídítkách vpravo totiž vypadají, že jsou i místem pro přiložení NFC čipu. Není tomu tak. Čip se přikládá k horní části displeje. Po zapnutí koloběžky ji tak musíte vždy čipem ještě odemknout. Odemknutí je bleskové a čipy jsou v balení hned 3.

Osvětlení: Blinkry i brzdová světla samozřejmostí

Chcete koloběžku do města? Pak byste měli myslet i na to, aby měl model vše potřebné pro svícení ve tmě i signalizaci v provozu. Na osvětlení Vsett nešetřil. Dominantní je u Vsett 8 LED pás zabudovaný v řídítkách, který je možné zapnout s pomocí tlačítek u displeje či stisknutím tlačítka pro změnu jízdního režimu. V noci poskytuje dostatečné osvětlení a ve dne je vhodný pro situace, kdy se pohybujete v provozu. Zda je světlo aktivní lze spatřit díky ikoně na středovém displeji.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

LED světla jsou intenzivní a lze je použít pro denní i noční svícení. Chválíme zabudované blinkry. Škoda jen, že nejde stopnout blikání opakovaným stiskem tlačítka. Musíte zkrátka počkat 12 sekund, než směrovka dobliká. Foto: Redakce inSmart.cz

Potěší také blinkry. Ty jsou dostatečně výrazné a snadno se ovládají. Někdy možná až příliš snadno, protože než si zvyknete na jejich umístění, párkrát si je v průběhu jízdy omylem zmáčknete. Blinkry jsou příjemně výrazné, ale na náš vkus blikají až příliš dlouho a blikání není možné přerušit. Blikat přestanou samy po uplynutí časového intervalu.

Jízdní vlastnosti aneb na tomhle chcete jezdit

Dlažební kostky dokáží být pro řadu koloběžek nepříjemnou překážkou. Pokud nechcete, aby se jízda změnila v otravné třesení celým tělem, potřebujete stroj s poctivým odpružením. Vsett 8 se i přes svou dostupnou cenu může pochlubit dvojitým odpružením. Díky tomu nejsou pro koloběžku problémem různé nerovnosti, dlažební kostky (kočičí hlavy) či kanály. To oceníte především v centru měst a na polních cestách. Odpružení lze navíc snadno povolit, díky čemuž se jízda stane ještě pohodlnější.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Bubnové brzdy jsou vpředu i vzadu. Na fotografii můžete spatřit dvojici napájecích konektorů, které jsou umístěny tak, že se v případě pádu nepoškodí. Deck je dostatečně prostorný a nášlap v zadní části působí kvalitně. Všimnout si lze i páčky pro snadné složení koloběžky. Foto: Redakce inSmart.cz

Maximální rychlost bývá u řady koloběžek jen teoretickým číslem, na které se některé v praxi ani nedostanou. U Vsett 8 výrobce uvádí maximálku 40 km/h. Té doopravdy na rovině bez problémů dosáhnete i v případě, že jako já vážíte lehce pod 100 kg.

A jak koloběžka brzdí? Dvojice bubnových brzd a rekuperace dělají své. Bez problému tak lze rychle zastavit i z maximální rychlosti. Stále však platí, že je při jízdě lepší předvídat. Prudké brždění je na elektrokoloběžkách poměrně nebezpečné nehledě na model. Hlavně, když nejste zkušený koloběžkář.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Zadní kolo je plné, ale díky odpružení to nepoznáte. Nechybí brzdová světla a červené zadní osvětlení. Foto: Redakce inSmart.cz

Jednou z mála nevýhod, které si lze při jízdě opakovaně všimnout, je zadní blatník, který na větších nerovnostech rachtá. Řešení je nicméně jednoduché. Blatník můžete sundat, protože v dešti na elektrokoloběžce nedává smysl jezdit, nebo ho stačí vypodložit a utáhnout.

Dojezd a výdrž na baterii

Udávaných 50 km s 15,6Ah (48V) baterií ujedete v případě, že jste lehčí postavy a nebudete jezdit příliš agresivně. Pokud si chcete jízdu užít, jste těžší a máte obecně raději svižnější jízdu, ujede s vámi koloběžka na jedno nabití v březnových teplotách kolem 30-35 km. Vzhledem k tomu, že naše testování probíhalo na začátku března za teplot od -2 do 10 °C, lze předpokládat, že v létě bude dojezd o něco lepší a až 40 km na koloběžce ujedete. To je pro naprostou většinu výletů a situací více než dostačující.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Jas displeje je dostatečný v noci i za dne. Intenzitu lze snadno změnit. Foto: Redakce inSmart.cz

Pokud hledáte model, na kterém budete denně jezdit 10 km do práce, rozhodně nebudete muset nabíjet každý den. Výhodou Vsett 8 je možnost připojit hned dvě nabíječky naráz. Díky tomu lze zkrátit čas nabíjení úplně vybité baterie z necelých 8 hodin na cca 4 hodiny. V balení je nicméně nabíječka samozřejmě jen jedna a druhou je třeba přikoupit.

Závěr

Za cenu pod 25 000 Kč se jedná o povedený městský stroj, jehož koupě nebudete litovat. Pokud hledáte městskou koloběžku, která vás nenechá ve štychu ani v náročnějším terénu, je Vsett 8 dobrou volbou. Koloběžka se snadno skládá, takže se dobře vejde do kufru auta, a v případě potřeby si ji složenou vezmete i do MHD. Díky trojici rychlostních stupňů zvládne jízdu rychlostí až 40 km/h a i při agresivnější jízdě dojede bez problémů kolem 30-40 km na jedno nabití.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

Řídítka si snadno upravíte. Jsou navíc dostatečně široká a stání na koloběžce komfortní. Foto: Redakce inSmart.cz

Důležitou vlastností městské koloběžky je možnost jejího uzamknutí, aby nemohl náhodný kolemjdoucí stroj jednoduše ukrást. Vsett 8 má zabudovanou ochranu s NFC čipem. Dokud nepřiložíte k obrazovce čip, nedojde k zapnutí koloběžky a zloděj by ji v takovém případě musel nést v rukou, nebo se odrážet jako na klasické koloběžce. V kombinaci se zámkem je tak koloběžka skvěle chráněná před nenechavci.

Pokud vás koloběžka zaujala, Vsett 8 i další modely značky si budete moci vyzkoušet i na veletrhu FOR BIKES v Letňanech, který proběhne již tento víkend. Na stánku Evozidla.com hned za vstupem v Hale 2 budou k vidění i koloběžky Techlife, Dualtron, Nami, Mosphera a hlavně novinky od značky Teverun.

Soutěž: Jelikož nás elektrická koloběžka velmi zaujala, domluvili jsme pro vás s Vsett.cz soutěž. Vyhrát Vsett 8 v ceně 25 000 Kč můžete i vy. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na inSmart.cz.

 • Celkové hodnocení - 90%
  90%
90%

Výsledek testu

Vsett 8 si nás získala svými jízdními vlastnostmi, designem i poměrem cena/výkon. Za to koloběžce udělujeme hodnocení TIP redakce inSmart.cz.

Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 8: Nejlepší koloběžka do města ujede až 50 km na jedno nabití

 

Klady

 • Poměr cena/výkon/výbava
 • Povedený design a barva
 • Dobré odpružení s možností nastavení
 • Blinkry a silné osvětlení
 • Nášlap
 • Nabíjecí porty na horní straně decku
 • NFC zámek
 • Velký středový LCD displej
 • Sklápěcí a výškově snadno nastavitelná řídítka
 • Rychlý skládací mechanismus

Zápory

 • Plné zadní kolo
 • Koloběžce by slušela větší kola
 • Drncají blatník při jízdě po kostkách
 • Ukazatel nabíjení by mohl ukazovat odhad zbývajícího času
 • Ovládání blinkrů není ideální
7 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
pyrokarus

škodatoho předního kola s duší. Po zkušenostech a horroru s defekty, jedině plná kola

Frantisek

No je to pěkná koloběžka,boužel je pro toho kdo na ni má.Já určitě ne,s částečným duchodem.To bych na ni dlouho šetřil.No za tu cenu bych šel asi do verze kola.

Marek vasutt+

Vsett 8 je polsky bordel, čepy v riditkach se casem lamou, dojezd realne tak 30km pri 90kg,plastove blinkry, kola humus aspon 10,2 jedine.

Jakub z Evozidel

Vsett 8 je jedna z nejkvalitnějších koloběžek na českém trhu. Takže nevím, odkud máte informaci o lámajících se čepech v řídítkách. U koloběžek Vsett máme obecně poruchovost mezi 1-2%. O takových číslech si může nechat konkurence jenom zdát. Ohledně dojezdu záleží na stylu jízdy a váze jezdce. U 90 kg… Číst více »

Mike

Mám 105 kg a dojezd 45 km. Takže píšete nesmysly. Samozřejmě při odblokování se dojezd sníží, ale do těch 25 km/h jsem 45 km ujel.

Obrázek: Hoříš, má Oktávko? Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Hoříš, má Oktávko? Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Obrázek: Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Obrázek: Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Obrázek: Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?