Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Špičková sluchátka nemusí být velká. FreeBuds Pro jsou toho důkazem. V malém těle se skrývá funkce aktivního potlačení okolního hluku, kterou Huawei novou konstrukcí oproti předchozím generacím ještě vylepšil. Jaká jsou nová sluchátka s cenovkou kolem 5 000 Kč? 

Segment bezdrátových sluchátek se za poslední roky rychle posouvá vpřed. Co bylo dříve možné jen u větších modelů s kabelem, je dnes běžně součástí malých špuntů či pecek. Huawei s novou generací bezdrátových sluchátek míří mezi to nejlepší na trhu a na český trh tento týden uvedl vyzyvatele Apple AirPods Pro v podobě modelu FreeBuds Pro.

Sluchátka jsou na českém trhu dostupná v trojici barevných variant – titanové (šedé), černé a bílé. My jsme dostali do rukou šedou variantu. Sluchátka jsou na první pohled odlišná od předchozích modelů Honoru a Huawei. Design je více hranatý, hrany ostřejší a celkově sluchátka působí více „chlapským“ dojmem. Značným rozdílem je i fakt, že nejde o pecku, ale špunty se silikonovou koncovkou, která se zastrkuje do ucha. Sluchátka tak lépe těsní a brání okolnímu hluku, aby posluchače rušil.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

K párování s mobilním telefonem či hodinkami slouží Bluetooth ve verzi 5.2 a spojení je tak stabilní. Pokud jste navíc majitelem Huawei či Honor telefonu, po zapnutí se sluchátka sama zahlásí okolním zařízením k párování a zobrazí se formu vyskakovacího okénka ukazujícího malou fotografii sluchátek. Spojit s nimi lze hned dvojici zařízení v jeden okamžik. Spojit je můžete s jakýmkoliv Bluetooth zařízením. Platí to nejen pro Android, ale i iOS či třeba Windows. S iPhonem se tedy sluchátka kamarádí také.

Dobíjecí pouzdro a výdrž na baterii

Jak je dnes zvykem, sluchátka jsou nabíjena prostřednictvím pouzdra, které zároveň slouží pro přenášení. Oproti modelu FreeBuds 3i se tvar znatelně změnil a model Pro se snaží být v mnoha ohledech luxusnější. Cítit je to jak na materiálech, tak na zpracování. Pouzdro je díky tomu také o něco málo těžší, ale i tak váží pouhých 60 gramů.

 

Pouzdro se sluchátky můžete nabíjet nejen USB-C kabelem, ale i bezdrátově. Stačí jej položit na bezdrátovou nabíjecí podložku, nebo na samotný chytrý telefon (v našem případě P30 Pro) a zapnout reverzní Qi. Telefonem si tak dobijete sluchátka kdekoliv. Rychlejší volbou je samozřejmě kabel, ale zde to žádný propastný rozdíl není.

Plně nabité baterie sluchátek a pouzdra zaručují dohromady kolem 20 hodin poslechu. Pouzdro samotné uvnitř ukrývá 580mAh akumulátor, každé ze sluchátek poté 55mAh akumulátor. Potvrdila se nám udávaná výdrž cca 5 hodin poslechu na jedno nabití sluchátek se zapnutým potlačením okolního hluku. Bez něj je výdrž až o 2 hodiny delší. Z pouzdra sluchátka z úplného vybití nabijete naplno přibližně 3×. To by mělo stačit většině posluchačů a pokud sluchátka nezapomenete vkládat zpět do pouzdra, budete je mít u sebe stále nabitá.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Pouzdru musíme vytknout fakt, že se z něj sluchátka hůře vyndávají. Sice si na to zvyknete, ale pokud máte větší ruce, budete poslepu s vyndáním sluchátek zápasit. Může za to mj. fakt, že pouzdro nejde plně odklopit a zbývá tak málo prostoru na prsty. Sluchátka se do pouzdra zastrkují a výhodou je, že je nejde vložit obráceně a je jasné, jak mají do pouzdra zapadnout. Magnet je poté v pouzdru pevně drží a nehrozí tak vypadnutí.

Ovládání dotykem

Hranaté nožičky sluchátek vážících pouhých 6,1 g slouží k samotnému ovládání. Již minulá generace sluchátek reagovala na doteky a poklepání. Nově se k ovládacím hmatům přidalo mačkání. Snímač dotyku reaguje na přejetí prsty po sluchátcích. Ovládat tak můžete snadno hlasitost.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Vedle dotyku lze nožičku i mačkat, resp. ovládat delším podržením. Přednastavené jsou reakce přehrávačů, jako je přeskakování skladeb, pozastavení a opětovné spouštění skladeb. Nastavit si můžete i vlastní volbu, kterou je akce po zmáčknutí a podržení. Běžně na toto „gesto“ sluchátka reagují vypnutím či zapnutím ANC  či propustnosti okolních hlasů. Právě tato funkce je vhodná pro všechny, kdo rádi poslouchají na cestách v hromadné dopravě. Slyšíte tak nejen hlasy lidí kolem vás, ale i hlášení. Okolní šum jako takový je potlačen dobře i v módu propustnosti. Zvyknout si musíte jen na to, že v něm zní lidské hlasy hlasitěji.

Způsob ovládání lze měnit prostřednictvím aplikace AI Life dostupné v Google Play a App Gallery.

Kvalita zvuku

Zvuk je u Bluetooth sluchátek FreeBuds Pro na velmi dobré úrovni. Podporované jsou kodeky SBC a AAC, přičemž o kvalitu výstupu se stará dvojice 11mm měničů ukrytých v každém ze sluchátek.

Na své si přijdou nejen milovníci basů. Díky špuntové konstrukci a funkci potlačení okolního hluku a šumu je poslech o poznání lepší, než tomu bývá o klasických pecek. Zvuk je čistý, středy a výšky velmi dobré a jak již padlo, právě basy jsou zde příjemně výrazné.

Při hovorech je kvalita ne velmi dobré úrovni a platí to i pro trojici mikrofonů, která zajišťuje ANC a zachytává zvuk při hovorech. Druhá strana vše slyší čistě, bez šumů a ruchů i když stojíte na ulici. Velmi dobře tak poslouží také k videohovorům a při volání.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Aktivní potlačení okolního šumu (ANC) je funkcí, kterou budete už navždy od sluchátek vyžadovat, pokud ji jednou vyzkoušíte. Huawei u FreeBuds Pro navíc na ANC zapracoval a výsledky jsou znát. Společně se špunty dokáží sluchátka vytvořit dojem tichého obýváku i z rušné ulice.

To může být i nebezpečné a proto výrobce přidal právě možnost vpustit do přehrávaného audia i určitou dávku okolních ruchů, což oceníte především v situacích, kdy je šance, že na vás bude někdo mluvit – např. v kanceláři. Dvojice módů, které k tomu slouží se nazývají Voice mode – mód zesilující lidské hlasy a Awarness mode – mód propouštějící okolní ruchy.

Šikovná aplikace pouze pro Android

Ačkoliv lze sluchátka použít ihned po spárování i bez jakýchkoliv aplikací a na jakémkoliv operačním systému, výhodu mají stále uživatelé Androidu. Pro ty je v obchodech s aplikacemi připravena aplikace AI Life, díky níž má uživatel k dispozici pokročilé nastavení sluchátek. Aplikace dokáže zkontrolovat, zda vám sluchátka dobře padnou a případně doporučí nasadit jinou velikost silikonových špuntů. Majitelé iPhonů zde mají smůlu.

Aplikace AI Life dostupná v Google Play sluchátka nerozpozná správně. Nutné je sáhnout po novější verzi z App Gallery.

Závěr

FreeBuds Pro jsou za cenu kolem 5 000 Kč jedna z nejlepších sluchátek na trhu. Potěší opět o něco lepší potlačení okolního hluku, které ve spojení se změnou konstrukce z pecek na špunty dokáže perfektně odstínit okolní svět pro nerušený poslech hudby. Kvalita zvukového výstupu je na výborné úrovni a nebýt horšího vyndávání sluchátek z pouzdra, těžko by se nám něco vytýkalo.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Kolem 20 hodin poslechu je díky pouzdru více než dostačující hodnota, navíc vzhledem k faktu, že jde o hodnotu při zapnutém ANC. Po vypnutí dostanete ze sluchátek až 30 hodin výdrže při poslechu hudby.

Recenze sluchátek Huawei FreeBuds Pro
 • Zpracování a vzhled - 90%
  90%
 • Výdrž baterie - 95%
  95%
 • Funkce - 95%
  95%
 • Cena - 90%
  90%
93%

Závěr

FreeBuds Pro jsou za cenu kolem 5 000 Kč jedna z nejlepších sluchátek na trhu. Potěší opět o něco lepší potlačení okolního hluku, které ve spojení se změnou konstrukce z pecek na špunty dokáže perfektně odstínit okolní svět pro nerušený poslech hudby. Kvalita zvukového výstupu je na výborné úrovni a nebýt horšího vyndávání sluchátek z pouzdra, těžko by se nám něco vytýkalo.

Klady

 • Kvalitní zpracování.
 • Skvělý zvuk.
 • Velmi dobré potlačení okolního hluku (ANC).
 • Solidní výdrž 20 hodin se zapnutým ANC.

Zápory

 • Sluchátka se hůře vyndávají z pouzdra.
 • Chybí iOS aplikace.
 • Design se moc nehodí pro ženy, je více pánský než dámský.

Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem