Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Špičková sluchátka nemusí být velká. FreeBuds Pro jsou toho důkazem. V malém těle se skrývá funkce aktivního potlačení okolního hluku, kterou Huawei novou konstrukcí oproti předchozím generacím ještě vylepšil. Jaká jsou nová sluchátka s cenovkou kolem 5 000 Kč? 

Segment bezdrátových sluchátek se za poslední roky rychle posouvá vpřed. Co bylo dříve možné jen u větších modelů s kabelem, je dnes běžně součástí malých špuntů či pecek. Huawei s novou generací bezdrátových sluchátek míří mezi to nejlepší na trhu a na český trh tento týden uvedl vyzyvatele Apple AirPods Pro v podobě modelu FreeBuds Pro.

Sluchátka jsou na českém trhu dostupná v trojici barevných variant – titanové (šedé), černé a bílé. My jsme dostali do rukou šedou variantu. Sluchátka jsou na první pohled odlišná od předchozích modelů Honoru a Huawei. Design je více hranatý, hrany ostřejší a celkově sluchátka působí více „chlapským“ dojmem. Značným rozdílem je i fakt, že nejde o pecku, ale špunty se silikonovou koncovkou, která se zastrkuje do ucha. Sluchátka tak lépe těsní a brání okolnímu hluku, aby posluchače rušil.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

K párování s mobilním telefonem či hodinkami slouží Bluetooth ve verzi 5.2 a spojení je tak stabilní. Pokud jste navíc majitelem Huawei či Honor telefonu, po zapnutí se sluchátka sama zahlásí okolním zařízením k párování a zobrazí se formu vyskakovacího okénka ukazujícího malou fotografii sluchátek. Spojit s nimi lze hned dvojici zařízení v jeden okamžik. Spojit je můžete s jakýmkoliv Bluetooth zařízením. Platí to nejen pro Android, ale i iOS či třeba Windows. S iPhonem se tedy sluchátka kamarádí také.

Dobíjecí pouzdro a výdrž na baterii

Jak je dnes zvykem, sluchátka jsou nabíjena prostřednictvím pouzdra, které zároveň slouží pro přenášení. Oproti modelu FreeBuds 3i se tvar znatelně změnil a model Pro se snaží být v mnoha ohledech luxusnější. Cítit je to jak na materiálech, tak na zpracování. Pouzdro je díky tomu také o něco málo těžší, ale i tak váží pouhých 60 gramů.

 

Pouzdro se sluchátky můžete nabíjet nejen USB-C kabelem, ale i bezdrátově. Stačí jej položit na bezdrátovou nabíjecí podložku, nebo na samotný chytrý telefon (v našem případě P30 Pro) a zapnout reverzní Qi. Telefonem si tak dobijete sluchátka kdekoliv. Rychlejší volbou je samozřejmě kabel, ale zde to žádný propastný rozdíl není.

Plně nabité baterie sluchátek a pouzdra zaručují dohromady kolem 20 hodin poslechu. Pouzdro samotné uvnitř ukrývá 580mAh akumulátor, každé ze sluchátek poté 55mAh akumulátor. Potvrdila se nám udávaná výdrž cca 5 hodin poslechu na jedno nabití sluchátek se zapnutým potlačením okolního hluku. Bez něj je výdrž až o 2 hodiny delší. Z pouzdra sluchátka z úplného vybití nabijete naplno přibližně 3×. To by mělo stačit většině posluchačů a pokud sluchátka nezapomenete vkládat zpět do pouzdra, budete je mít u sebe stále nabitá.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Pouzdru musíme vytknout fakt, že se z něj sluchátka hůře vyndávají. Sice si na to zvyknete, ale pokud máte větší ruce, budete poslepu s vyndáním sluchátek zápasit. Může za to mj. fakt, že pouzdro nejde plně odklopit a zbývá tak málo prostoru na prsty. Sluchátka se do pouzdra zastrkují a výhodou je, že je nejde vložit obráceně a je jasné, jak mají do pouzdra zapadnout. Magnet je poté v pouzdru pevně drží a nehrozí tak vypadnutí.

Ovládání dotykem

Hranaté nožičky sluchátek vážících pouhých 6,1 g slouží k samotnému ovládání. Již minulá generace sluchátek reagovala na doteky a poklepání. Nově se k ovládacím hmatům přidalo mačkání. Snímač dotyku reaguje na přejetí prsty po sluchátcích. Ovládat tak můžete snadno hlasitost.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Vedle dotyku lze nožičku i mačkat, resp. ovládat delším podržením. Přednastavené jsou reakce přehrávačů, jako je přeskakování skladeb, pozastavení a opětovné spouštění skladeb. Nastavit si můžete i vlastní volbu, kterou je akce po zmáčknutí a podržení. Běžně na toto „gesto“ sluchátka reagují vypnutím či zapnutím ANC  či propustnosti okolních hlasů. Právě tato funkce je vhodná pro všechny, kdo rádi poslouchají na cestách v hromadné dopravě. Slyšíte tak nejen hlasy lidí kolem vás, ale i hlášení. Okolní šum jako takový je potlačen dobře i v módu propustnosti. Zvyknout si musíte jen na to, že v něm zní lidské hlasy hlasitěji.

Způsob ovládání lze měnit prostřednictvím aplikace AI Life dostupné v Google Play a App Gallery.

Kvalita zvuku

Zvuk je u Bluetooth sluchátek FreeBuds Pro na velmi dobré úrovni. Podporované jsou kodeky SBC a AAC, přičemž o kvalitu výstupu se stará dvojice 11mm měničů ukrytých v každém ze sluchátek.

Na své si přijdou nejen milovníci basů. Díky špuntové konstrukci a funkci potlačení okolního hluku a šumu je poslech o poznání lepší, než tomu bývá o klasických pecek. Zvuk je čistý, středy a výšky velmi dobré a jak již padlo, právě basy jsou zde příjemně výrazné.

Při hovorech je kvalita ne velmi dobré úrovni a platí to i pro trojici mikrofonů, která zajišťuje ANC a zachytává zvuk při hovorech. Druhá strana vše slyší čistě, bez šumů a ruchů i když stojíte na ulici. Velmi dobře tak poslouží také k videohovorům a při volání.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Aktivní potlačení okolního šumu (ANC) je funkcí, kterou budete už navždy od sluchátek vyžadovat, pokud ji jednou vyzkoušíte. Huawei u FreeBuds Pro navíc na ANC zapracoval a výsledky jsou znát. Společně se špunty dokáží sluchátka vytvořit dojem tichého obýváku i z rušné ulice.

To může být i nebezpečné a proto výrobce přidal právě možnost vpustit do přehrávaného audia i určitou dávku okolních ruchů, což oceníte především v situacích, kdy je šance, že na vás bude někdo mluvit – např. v kanceláři. Dvojice módů, které k tomu slouží se nazývají Voice mode – mód zesilující lidské hlasy a Awarness mode – mód propouštějící okolní ruchy.

Šikovná aplikace pouze pro Android

Ačkoliv lze sluchátka použít ihned po spárování i bez jakýchkoliv aplikací a na jakémkoliv operačním systému, výhodu mají stále uživatelé Androidu. Pro ty je v obchodech s aplikacemi připravena aplikace AI Life, díky níž má uživatel k dispozici pokročilé nastavení sluchátek. Aplikace dokáže zkontrolovat, zda vám sluchátka dobře padnou a případně doporučí nasadit jinou velikost silikonových špuntů. Majitelé iPhonů zde mají smůlu.

Aplikace AI Life dostupná v Google Play sluchátka nerozpozná správně. Nutné je sáhnout po novější verzi z App Gallery.

Závěr

FreeBuds Pro jsou za cenu kolem 5 000 Kč jedna z nejlepších sluchátek na trhu. Potěší opět o něco lepší potlačení okolního hluku, které ve spojení se změnou konstrukce z pecek na špunty dokáže perfektně odstínit okolní svět pro nerušený poslech hudby. Kvalita zvukového výstupu je na výborné úrovni a nebýt horšího vyndávání sluchátek z pouzdra, těžko by se nám něco vytýkalo.

Obrázek: Recenze Bluetooth sluchátek Huawei FreeBuds Pro: Nenechte se rušit okolním hlukem

Kolem 20 hodin poslechu je díky pouzdru více než dostačující hodnota, navíc vzhledem k faktu, že jde o hodnotu při zapnutém ANC. Po vypnutí dostanete ze sluchátek až 30 hodin výdrže při poslechu hudby.

Recenze sluchátek Huawei FreeBuds Pro
 • Zpracování a vzhled - 90%
  90%
 • Výdrž baterie - 95%
  95%
 • Funkce - 95%
  95%
 • Cena - 90%
  90%
93%

Závěr

FreeBuds Pro jsou za cenu kolem 5 000 Kč jedna z nejlepších sluchátek na trhu. Potěší opět o něco lepší potlačení okolního hluku, které ve spojení se změnou konstrukce z pecek na špunty dokáže perfektně odstínit okolní svět pro nerušený poslech hudby. Kvalita zvukového výstupu je na výborné úrovni a nebýt horšího vyndávání sluchátek z pouzdra, těžko by se nám něco vytýkalo.

Klady

 • Kvalitní zpracování.
 • Skvělý zvuk.
 • Velmi dobré potlačení okolního hluku (ANC).
 • Solidní výdrž 20 hodin se zapnutým ANC.

Zápory

 • Sluchátka se hůře vyndávají z pouzdra.
 • Chybí iOS aplikace.
 • Design se moc nehodí pro ženy, je více pánský než dámský.

Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Google se bojí. Microsoft s OpenAI spolupracují na vylepšení vyhledávače Bing
Google se bojí. Microsoft s OpenAI spolupracují na vylepšení vyhledávače Bing
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním