Společnost Orbital Assembly, která má v plánu začít za 2 roky stavět první hotel na oběžné dráze, otevřela novou výrobní halu v Kalifornii. Zde bude vyvíjet a testovat semiautonomní roboty schopné rychle vyrábět a montovat rozměrné struktury na oběžné dráze.
Letos v létě by společnost chtěla otestovat prototyp výrobního robota, tzv. DSTAR (Demonstrator Structural Truss Assembly Robot). Ten má postavit „nosník“ o délce fotbalového hřiště, ze kterých bude budoucí hotel složen.
Pokud bude test úspěšný, firma pošle na nízkou oběžnou dráhu robota Prototype Structural Truss Assembly Robot (‘PSTAR’). Jeho úkolem bude vyrobit 52 m dlouhý „prstenec“, který se díky svým motorům začne pomalu otáčet.
Voyager Station nebude jediným vesmírným hotelem. Na svém vlastním projektu pracuje i společnost Orion Span. Návštěvníkům chce nabídnout pohled na více jak 380 západů a východů slunce za 12 dní. Vesmírný hotel podobný spíše vesmírné stanici má otevírat v roce 2022. Cena za pobyt má dosahovat astronomických 200 milionů dolarů. U Voyager Station by mohla být cena díky počtu hostů nižší. Do roku 2027 by navíc mohla klesnout také cena letů do vesmíru díky snahám společností SpaceX, Blue Origin či Virgin Galactic.
Futuristické prostředí s umělou gravitací
Pokud jste viděli film 2001: Vesmírná odysea umíte si představit, jak Voyager Station bude vypadat. Díky jeho pomalé rotaci, návštěvníci budou žít a bydlet v prostředí s umělou gravitací, která má být na úrovni gravitace Měsíce.
Hotel Voyager Station má být prstenec s průměrem 200 metrů. Bude ho tvořit 24 obytných modulů (12 m průměr a 20 m na délku). Kapacita celé stanice se odhaduje na 316 – 440 osob.