Justine Hauptová se rozhodla, že si vyrobí vlastní mobil. To by byl sám o sobě unikátní počin, ale kutilka se rozhodla vyrobit zařízení se starým dobrým vytáčecím ciferníkem, který už dnes prakticky nenajdete ani na pevné lince. Jak telefon vypadá a co všechno umí?
Vytáčecí ciferník na mobilu? Když vás jako kutila přestane bavit neustálé rozptylování chytrým telefonem, dějí se různé věci. Chytré telefony změnily svět a ukously si značný kus z koláče naší pozornosti. Neustálé rozptylování vede k mnoha problémům a hovory už podle statistik tvoří zanedbatelný podíl z času stráveného na mobilu.
Kutilka Justine Hauptová se rozhodla zatočit s příliš chytrými a návykovými zařízeními po svém. Ačkoliv její výrobek nebude některým generacím dávat vůbec žádný smysl, jedná se o unikátní počin. Dotykovou obrazovku nahrazuje starý dobrý otočný ciferník a celkově design zařízení vypadá, jako kdyby přišel z alternativní reality, kde se vývoj telefonů vydal úplně jiným směrem.
Jak funguje vytáčecí ciferník u telefonu? Volající musel nejprve vytočit číslo tak, že do otvorů vložil prst a následně otočil ciferníkem. Po každém otočení musel nechat ciferník zajet zpět do výchozí pozice a takto musel postupně „vytočit“ celé telefonní číslo.
Mobil s ciferníkem si můžete vyrobit i vy
Podle webových stránek, kde Hauptová zveřejnila detaily kolem svého výtvoru, použila vytáčecí ciferník z telefonu od Western Electric. Ten následně propojila s dalšími komponenty s využitím obvodu, který si pro tyto účely nechala navrhnout v Číně. Kryt telefonu vznikl na 3D tiskárně a přestože jde o mobilní zařízení, do kapsy se celek nevejde. Nic však nebrání jeho nošení v brašně a zvedání k uchu jako je tomu u běžného telefonu.
- Jak zachránit utopený telefon? Pomůže rýže, alkohol a stelivo pro kočky
- Marley Stir It Up je dřevěný retro gramofon vytvořený na počest Boba Marleyho
Ačkoliv může mobil na první pohled vypadat jednoduše, Hauptová do něj ukryla šikovné funkce, které můžete znát z moderních smartphonů. Nechybí indikátor síly signálu, programovatelná tlačítka pro možnost rychlého vytočení vybraných čísel, vypínací tlačítko a kupodivu nechybí ani displej. Kutilka sáhla po elektronickém papíru, který zobrazuje informace, jako jsou zmeškané hovory a zprávy.
Pokud máte potřebné technické znalosti, můžete si telefon vyrobit také. Hauptová totiž na svých stránkách zveřejnila všechnu potřebnou dokumentaci a schémata jako open-source materiály.
to muselo dát práce…
A přitom taková blbost, že?! 😉