Twitter se chystá zavést prodloužení délky tweetů na 4000 znaků. Tato zpráva rozproudila mnoho diskuzí uživatelů, kteří se domnívají, že to je špatný nápad.
Jedním z hlavních důvodů, proč uživatelé považují tuto změnu za špatný nápad, je fakt, že dlouhý formát příspěvků nebude nutit lidi psát věcně a stručně. Dosavadní omezení na 280 znaků vyžadovalo od uživatelů, aby se vyjádřili co nejvýstižněji, a proto bylo možné na Twitteru najít mnoho vtipných, originálních a výstižných tweetů. Navýšením limitu na 4000 znaků by se tento tlak na stručnost vytratil.
Navíc nejde o pouhé drby, ale o změnu, kterou potvrdil sám Elon Musk, který před necelými 2 měsíci sociální síť získal. Od té doby v Twitteru nezůstal kámen na kameni. Odchází řada zaměstnanců, další dostali padáka a Musk neváhá zkoušet implementovat i kontroverzní změny, jako je placené oveření účtu.
Tak na tohle se netěším. Twitter má nově dovolit až 4000 znaků v jednom příspěvku.
Není problém, že tolik znaků nedám dohromady. Dám.
Pro mě je ale problém, že styl vlákna mě nutí text dopsat, jak je venku první tweet.
Dlouhý příspěvek mě nutit nebude a budu furt přepisovat 😭
— Dr. Petr Brož (@Chmee2) December 11, 2022
Twitter může přijít o svou konkurenční výhodu
Twitter se tím může stát méně přehledným a přívětivým pro uživatele. Dosavadní formát tweetů byl jednoduchý a snadno se četl, protože byl omezen na 280 znaků. Prodloužením tweetů na 4000 znaků by se mohlo stát, že se na Twitteru začne objevovat spousta dlouhých příspěvků, což by zhoršilo celkovou čitelnost a přehlednost sítě.
Twitter by měl zůstat sítí, kde je důraz kladen na stručnost a výstižnost, a kde uživatelé mohou rychle načerpat řadu zajímavých a aktuálních informací. Ano, nikdo uživatele nebude dlouhé příspěvky nutit psát, ale jak podotýká Dr. Petr Brož, i pro tvůrce obsahu je limit užitečnou hranicí.
Zdroj: Elon Musk