Odeslat zprávu se zpožděním půjde i bez doplňků a služeb třetích stran. Dnes je tomu přesně 15 let od chvíle, kdy internetový gigant spustil e-mailovou službu Gmail. Uživatelé populárního e-mailu se mohou těšit na nové funkce, které jim usnadní a zefektivní práci.
Pokud rádi vysedáváte u počítače dlouho do noci a nechcete svými pozdními e-maily rušit kolegy, potěší vás nová funkce Gmailu. K 15. výročí služby, Gmail totiž veřejnost poprvé mohla použít právě na 1. dubna 2004, Google uživatelům nadělí novou funkci, kterou ocení všichni, kdo si chtějí připravit odeslání e-mailů na konkrétní den a čas. E-mail bude stačit napsat, zvolit pozdní odeslání, vybrat čas a nechat vše na automatickém odeslání.
Uživatelům by nová funkce měla přinést menší stres spojený s nutností odeslání e-mailu ve „správný čas“. Pokud potřebujete něco odeslat až brzy ráno a nechce se vám kvůli tomu vstávat, můžete si vše připravit předem a o více se nestarat.
Jak na plánované odeslání e-mailu v Gmailu?
- Napište e-mailovou zprávu k odeslání.
- Ověřte si, že vám vedle modrého tlačítka „Odeslat“ přibyla šipka. Pokud ne, měla by se zde v nejbližších dnech objevit.
- Po kliknutí na šipku se zobrazí „Naplánovat odeslání“ (Schedule send).
- Po kliknutí na „Naplánovat odeslání“ se zobrazí okénko, kde vyberete datum a čas, kdy má být zpráva odeslána příjemci.
- Zprávu je před automatickým odesláním možné ještě upravovat.
Komu se nechce na aktivaci nové funkce čekat, může vyzkoušet rozšíření do prohlížeče s názvem Boomerang, se kterým máme v redakci dobré zkušenosti a umožňuje právě plánování odesílání e-mailů.
Většina práce se odehraje přímo v Gmailu
Google se podle svých slov snaží udělat z Gmailu chytřejší aplikaci, která uživatelům usnadní práci. I proto přidává nové funkce, které je možné ovládat přímo z Gmailu. Nově bude možné odeslat odpověď na komentář v Google Docs přímo z Gmailu, plánovat meetingy či vyplňovat dotazníky. To vše bez otevírání nových oken a přepínání, které uživatele rozptyluje.
A pokud si už nepamatujete, jak první verze Gmailu určená pro širokou veřejnost vypadala, máme pro vás malé připomenutí. Od spuštění 1. dubna 2004 až do roku 2007 bylo pro registraci do služby nezbytné získat pozvánku. A co víc, až v polovině roku 2009 byla odstraněna nálepka „beta“ a aplikace tak mohla být konečně považována za „dokončenou“ verzi i přes fakt, že vývoj nadále pokračuje.