Když nechcete Windows: Acer představil trojici Chromebooků, ocení je především studenti

Acer na veletrhu CES představil trojici nových Chromebooků. Zaujmout chce dlouhou výdrží a výkonnými ARM čipy. Půjde o ideální řešení pro uživatele, kteří hledají levné a svižné zařízení nejen do školy. Model Spin 513 nabídne také odolnost armádní úrovně MIL-STD 810H.

Společnost Acer na veletrhu CES 2022 představila tři nové Chromebooky. Operační systém společnosti Google je v přenosných počítačích populární především v zahraničí. V České republice na svůj úspěch zatím čeká.

„Tato nová trojice chromebooků Acer nabízí to nejlepší z několika světů: solidní výkon, skvělé funkce navíc a poskytuje uživatelům nejnovější technologie, přitom se vejde do jejich rozpočtu,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Products Business, Acer Inc. „Dnešní uživatelé potřebují spolehlivý a snadno ovladatelný prostředek, který jim umožní zůstat produktivní, připojeni a bavit se, když jsou doma – tyto tři nové Chromebooky Acer toto splňují.“

Konvertibilní Chromebook Spin 513

Nový Acer Chromebook Spin 513 (CP513-2H) se chlubí odolným hliníkovým tělem. Je poháněn novým rychlým ARM procesorem MediaTek Kompanio 1380 s osmi jádry pro lepší práci na více úlohách současně a umožňuje uživatelům zůstat produktivní po celý den díky vysokému výkonu a až 10hodinové výdrži v provozu na baterii.

Zaujme také 13,5″ displejem VertiView s poměrem stran 3:2, který uživatelům poskytuje na obrazovce o 18 % více vertikálního prostoru, takže na ní uvidí více obsahu a nebudou muset obraz tak často posouvat. Nádherný panel s rozlišením 2 256 × 1 504 px a 7,7mm úzkými bočními rámečky ještě umocní požitky z podmanivého obrazu.

Obrázek: Když nechcete Windows: Acer představil trojici Chromebooků, ocení je především studenti

Konvertibilní Chromebook lze použít jako notebook i tablet. Foto: Se souhlasem společnosti Acer

Nový Acer Chromebook Spin 513 je díky své konvertibilní konstrukci skvělou volbou pro ty, kteří si své zařízení berou na cesty. Zařízení může přecházet mezi čtyřmi různými režimy používání, jako je režim stanu pro využití prostor s nedostatkem místa, například ve vlaku nebo letadle, či režim tablet pro použití na cestách. Vyznačuje se přitom odolností armádní úrovně MIL-STD 810H. Wi-Fi 6 pak pomáchá na cestách udržovat spolehlivé připojení k sítím a hotspotům. Chromebook je navíc do míst se slabým osvětlením vybaven podsvícenou klávesnicí a portem USB-C pro připojení k periferiím, přenos dat a nabíjení mobilních zařízení.

DTS Audio a dvojice reproduktorů směřující vzhůru poskytuje vysoce kvalitní zvuk bez zkreslení, ať už při videohovorech do práce či do školy, nebo při sledování streamované zábavy. Balení doplňuje dvojice mikrofonů směřujících vzhůru, které uživatelům poskytují vše, co potřebují pro křišťálově čisté konferenční hovory.

Acer Chromebook 315 s velkým 15,6″ displejem

Acer Chromebook 315 (CB315-4H/T), který stojí v čele chromebooků s velkou obrazovkou, přináší cenově dostupnou možnost pro uživatele hledající zařízení pro plynulou a nenáročnou práci s více aplikacemi najednou. Toto přenosné zařízení udržuje uživatele ve spojení, zapojuje je a baví v různých částech jejich domova – nebo dokonce i venku. 15,6″ Full HD IPS displej notebooku Acer Chromebook 315 je antireflexní, takže jej lze klidně používat na terase, balkoně nebo zahradě, stejně jako v celé domácnosti a kanceláři. Volitelné dotykové ovládání v displeji navíc umožňuje snadné ovládání, zatímco je prostorná klávesnice vybavena samostatným numerickým blokem, což uvítáte při práci s domácími financemi a školními úkoly.

Acer Chromebook 315 je optimalizovaný na videokonference. Pracovníci na homeoffice a studenti budou jasně viděni a slyšeni díky HDR webové kameře s širokým zorným polem, technologii pro potlačení odlesků a dvojici integrovaných mikrofonů. DTS Audio poskytuje bohatý zvuk s hlubšími basy, zatímco nejnovější procesory Intel a technologie Wi-Fi 6 zajišťují spolehlivý výkon a konektivitu. Kromě 10hodinové výdrže na baterii uživatelé také ocení také dva porty USB-C Gen 2, na každé straně jeden, a možnost snadného přenosu videa a fotografií díky čtečce karet MicroSD.

Chromebook 315 využívá touchpad OceanGlass, který je vyroben výhradně z plastového odpadu z oceánů recyklovaného do textury připomínající sklo, která má citlivou hmatovou odezvu a přispívá ke snížení množství plastů unášených oceánem.

Acer Chromebook 314 pro školáky

Acer Chromebook 314 (CB314-3H/T) je určen pro studenty a rodiny s dětmi školního věku. Je vybaven nejnovějšími procesory Intel pro každodenní solidní výkon a odolností podle normy MIL-STD 810H. Uživatelé od něj mohou očekávat až 10hodinovou výdrž na baterii, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby zvládl být v provozu po celý školní den, zatímco Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) poskytuje až 3× rychlejší připojení než Wi-Fi 5.

Obrázek: Když nechcete Windows: Acer představil trojici Chromebooků, ocení je především studenti

Foto: Se souhlasem společnosti Acer

14″ dotykový Full HD IPS displej notebooku Acer Chromebook 314 je opatřen antireflexní vrstvou, takže jej lze používat i za jasnějších světelných podmínek. Úzké 8,1mm boční rámečky přispívají ke kompaktním rozměrům Chromebooku. Uživatelé se mohou pohybovat v systému Chrome OS prostřednictvím volitelného multidotykového displeje nebo pomocí touchpadu OceanGlass.

Acer Chromebook 314 výrobce uzpůsobil pro učení na dálku díky dvěma vestavěným mikrofonům a webové kameře s technologií TNR (Temporal Noise Reduction), která snižuje míru odlesků a zajišťuje lepší kvalitu videa za zhoršených světelných podmínek. Pro připojení periferií jsou k dispozici dva USB-C, které uživatelům nabízejí pohodlný způsob připojení nejrůznějších periferií.

Chrome OS a podpora aplikací 

Nové chromebooky od Aceru využívají operační systém Chrome OS, který se vyznačuje rychlostí a delší výdrží baterie. Před časem do něj vedle webových aplikací přibyla i podpora Google Play, takže uživatelé budou mít přístup ke všem aplikacím, které potřebují pro produktivní práci, školu, kreativitu a další činnosti.

I zde platí, že notebooky patří k tomu levnějšímu na trhu. Cena se bude pohybovat od cca 9 000 Kč za Acer Chromebook 314 po 16 000 Kč za model Chromebook Spin.

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hold

First time here, haha

Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu