Impérium Jeffa Bezose se rozroste o filmové studio MGM (Metro Goldwyn Mayer), jedno z největších na světě. Amazon tím získá i duševní vlastnictví společnosti, které je na ní nejcennější.
James Bond, Rocky, Robocop, Vikingové a spousta dalších populárních značek nově patří pod Amazon. Americký logistický obr tím ukazuje svoji odhodlanost nezapadnout ve streamovacích válkách, ale otevřeně vyzvat Disney či Netflix. Pravda, Disney s jeho pár let starým 71miliardovým odkupem 21st Century Fox nasadilo laťku vysoko a AT&T rovněz nezahálí – ani v roce 2018, ani teď, kdy část svého mediálního království spojí s Discovery.
Streaming místo televize
Obě firmy si primárně konkurují v USA – evropskému trhu se otevírají pomalu a postupně s omezenou nabídkou pořadů ve svých streamovacích službách, pokud se na ně vůbec jde registrovat. Situace se ale postupně zlepšuje, a uživatelé mají k dispozici stále více služeb s větším množstvím obsahu.

Zdroj: Unsplash
Správa duševního vlastnictví napříč regiony a státy je složitá. Občas mohou pomoci různé VPN, není to však řešením vždy.
Akvizice je značná už jen svou velikostí. 4 tisíce filmů a 17 tisíc hodin televizní zábavy jsou čísla, která Amazon zkusí nepochybně využít ve své službě Prime Video určená pro předplatitele služby Amazon Prime.
Amazon patří, co se týče médií, mezi menší hráče oproti obřím skupinám jako Disney nebo Warner Media (Warner se spojí s Discovery a stanou se tak druhou největší mediální společností světa dle obratu). Americká společnost je ovšem známa rychlým pronikáním na nové trhy, schopností utrácet peníze neuvěřitelnou rychlostí a postupným ovládnutím trhu do doby, než se provoz služeb stane profitabilní. Amazon na této strategii postavil celou svou existenci, a to velmi úspěšně.

Zdroj: Pexels
Streamování videí, filmů a seriálu je stále populárnějším médiem a z části nahradilo běžné televizní vysílání, obzvláště u mladší generace diváků v technologicky vyspělých zemích.
Zdroj: Amazon