Že jde o novinku? Na návrhu headsetu Apple Vision Pro se podílel ještě Steve Jobs

Mixed reality headset  Apple Vision Pro není jen dalším kouskem hardwaru; je to odkaz na vizionářské dědictví zesnulého zakladatele Applu, Steva Jobse. Přestože byl uveden na trh teprve nedávno, jeho kořeny sahají hluboko do minulosti. Apple si patentoval technologii Vision Pro již v roce 2007, v době, kdy svět poprvé spatřil iPhone.

Je tedy velice pravděpodobné, že Steve Jobs osobně se podílel na návrhu a vizi tohoto produktu. Nejde o velké překvapení – Apple na svých technologiích pracuje dlouhodobě, často vyčkává na správný moment pro jejich uvedení, aby byly skutečně připraveny pro masový trh.

Apple hlásí vyprodáno

VR a AR headsety existují již desítky let, ale teprve s příchodem Oculus Quest (dnes již Meta Quest) se mohlo mluvit o skutečně univerzálním a masově přijímaném zařízení. Apple, v souladu se svou tradicí čekání na dokonalost technologie, představil Vision Pro v době, kdy se zdálo, že trh je již připraven. Tento přístup Applu je patrný i v jiných oblastech, například v oblasti umělé inteligence, kde Apple zatím neuvádí své AI produkty, přestože se zdá, že mu v tomto směru ujíždí vlak.

Vision Pro, který Apple představil na konferenci WWDC v červnu 2023, představuje první headset smíšené reality od Applu. S cenou 3499 dolarů za základní verzi je určen pro vášnivé fanoušky technologií a nabízí unikátní zážitek ze smíšené reality. Brýle umožňují uživatelům vidět jak fyzický svět, tak virtuální prostředí, a lze je ovládat pomocí očí, hlasu nebo gest. Přestože je cena vysoká, zájem o produkt je obrovský, jak dokazuje rychlé vyprodání skladů, kdy se jen za poslední víkend prodalo přes 180 000 kusů.

Doba uzrála, Applu nevadí čekat

Apple Vision Pro je vybaven procesorem M2, disponuje vysokým rozlišením a pokročilými technologiemi pro sledování pohybů a očí. Váží okolo 600 gramů. Vision Pro v řadě ohledů posunuje hranice toho, co je v oblasti VR a AR zařízení možné.

Obrázek: Že jde o novinku? Na návrhu headsetu Apple Vision Pro se podílel ještě Steve Jobs

Apple Vision Pro je výkonný a lehký headset pro smíšenou realitu. Apple Vision Pro je vybavený řadou pokročilých kamer a senzorů. Konkrétně obsahuje dvě 6,5 megapixelové kamery pro stereoskopické nahrávání, které mají 18mm ohniskovou vzdálenost a světelnost F2,0. K tomu přidává šest kamer pro monitorování okolního prostředí a čtyři kamery zaměřené na sledování pohybu očí uživatele. Zařízení také obsahuje kameru TrueDepth, LiDAR, čtveřici IMU senzorů pro detekci pohybu, senzory pro zaznamenání blikání a změn v okolním osvětlení. Bezpečnost a ochrana soukromí jsou zajištěny skrze systém přihlašování pomocí skenování duhovky uživatele. Foto: Se souhlasem Apple

Od patentu z roku 2007 až po současný úspěch na trhu, tento headset je příkladem toho, jak Apple čeká na správnou dobu pro uvedení svých produktů. Jde o symbol dědictví Steva Jobse a dlouholetého úsilí společnosti přinášet inovace, které skutečně rezonují s potřebami uživatelů.

Zdroj: Patently Apple

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?