ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3″ OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu

Nejtenčí 13,3palcový notebook s OLED displejem na světě je tenčí a lehčí než Macbook Air od Applu. Nabízí lehkou konstrukci, dlouhou výdrž a vyšší výkon v malém těle.

  • Notebook je extrémně tenký a výjimečně lehký: Tenký je pouze 1 cm a hmotnost je 1 kg.
  • Tenká konstrukce nutně neznamená kompromisy: Novinka dorazí s procesory Intel Core 13. generace; 16 GB RAM; 1TB PCIe SSD; 63Wh baterií; 2x Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.1.
  • Displej ASUS Lumina OLED: Živý 16:10 2,8K displej ASUS Lumina OLED, Dolby Vision, Pantone Validated, VESA DisplayHDR True Black 500; Delta E<1.

Zenbook S 13 OLED překvapivě nedělá žádné kompromisy, pokud jde o výkon, konektivitu nebo výdrž baterie, a to i přes rekordně tenký profil, který měří pouhý 1 cm a hmotnost jen 1 kg.

Obrázek: ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3" OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu

S váhou 1 kg je přenášení radost. Foto: Redakce inSmart.cz

 

Je ztělesněním ultrapřenosného designu a nabízí se ve zcela nové šedé barvě Basalt Gray nebo klasické modré barvě Ponder Blue. Zenbook S 13 OLED je navržen s ohledem na životní prostředí a uhlíkovou neutralitu. Jeho šasi obsahuje recyklované kovy a plasty a dodává se v obalu s certifikací FSC Mix. Používá bezhalogenovou elektroniku a v případě varianty Basalt Gray i zcela nový elegantní, ekologický plazmokeramický hliník, což z něj dělá nejekologičtější Zenbook vůbec.

Obrázek: ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3" OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu

OLED panel znamená, že černá je opravdu černá. Foto: Redakce inSmart.cz

Notebooky řady Zenbook vždy poskytovaly na cestách bezkonkurenční výkon a Zenbook S 13 OLED není výjimkou. Využívá procesor až Intel Core i7 13. generace s až 32 GB paměti LPDDR5 RAM a až 1 TB úložiště PCIe 4.0 x4 SSD. K dispozici je celá řada vstupních a výstupních konektorů a 63Wh baterie s dlouhou výdrží.

Zenbook S 13 OLED nabízí pohlcující a věrný obraz díky úžasnému displeji ASUS Lumina OLED s poměrem stran 16:10, rozlišením 2,8K (2 880 x 1 800) a certifikacemi Dolby Vision, Pantone Validated a VESA DisplayHDR True Black 500.

 

1kg přenosný pracant

Zenbook S 13 OLED dosáhl supertenké konstrukce o tloušťce 1 cm a superlehké hmotnosti 1 kg díky několika pokročilým technikám a použitým materiálům, které umožnily snížit hmotnost a velikost ve srovnání s předchozí generací, aniž by došlo ke snížení výkonu, ústupkům v konektivitě nebo ve výdrži baterie.

  • Tenčí vrstva displeje: Pro dosažení tenkého profilu zabudoval ASUS tenčí, ale plnohodnotnou infračervenou Full HD kameru přímo do víka, které je vyrobeno technologií CNC. Byl také použit speciálně navržený ultratenký OLED panel, díky němuž je víko o 30 % tenčí.
  • Optimalizované uspořádání vnitřního prostoru notebooku: ASUS uvolnil uvnitř notebooku více místa pro komponenty díky přesnému CNC obrábění. Používá desky s plošnými spoji s menším počtem vrstev a vyšší hustotou zapojení, s mnohem větším počtem tranzistorů, což zajišťuje vyšší výkon při nižší hmotnosti v kompaktnějším prostoru. Základní deska je zkonstruovaná tak, aby se na ni vešel přídavný ultratenký ventilátor, který zvyšuje průtok vzduchu a zajišťuje lepší chlazení. Díky tomu je spodní část notebooku tenčí přibližně o 25 %.
  • Použité materiály: Kvůli snížení hmotnosti je v klávesnicové části použita odolná a lehká slitina hořčíku a hliníku. Je vyrobena řezáním na CNC a tvoří pevnou konstrukci, která nepotřebuje další oporu. Touchpad pokrývá extrémně tenká skleněná vrstva, díky čemuž se podařilo snížit tloušťku klávesnicové části o 25 %.

Výsledkem je ultrapřenosný notebook, který nově definuje svou kategorii a posouvá tenkost a lehkost na zcela novou úroveň bez kompromisů. Výdrž notebooku Zenbook S 13 OLED dosahuje až 14 hodin při streamování videa. Novinka nabízí lepší chlazení a vyšší výkon ve srovnání s předchozí generací a navzdory rekordně kompaktním rozměrům si zachovává plnou použitelnost a rozsáhlou výbavu konektorů.

Odolné materiály

ASUS chce prostřednictvím Zenbooku dosáhnout více s méně zdroji. Zařízení disponuje registrací EPEAT Gold a má pozitivní dopad na životní prostředí po celou dobu svého životního cyklu, od použitých materiálů a výroby až po montáž, používání a ukončení životnosti. ASUS snížil jeho uhlíkovou stopu použitím recyklovaných materiálů a ekologičtějšího obalu.

Obrázek: ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3" OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu

Speciální povrchová úprava hliníku dělá materiál pevnějším. Foto: Redakce inSmart.cz

Jde o dosud nejekologičtější Zenbook. V klávesnicové části, na šasi a víku je použita PIR slitina hořčíku a hliníku (recyklované materiály z průmyslových provozů), což snižuje uhlíkovou stopu o více než 50 %. Klávesy a reproduktory obsahují PCR plasty (recyklovaný plast po spotřebitelích) a reproduktory jsou také vyrobeny z plastů, u nichž hrozí, že by jinak skončily v oceánu. ASUS také přepracoval balení tak, aby bylo 100% recyklovatelné a vyrobeno z materiálů, které se dají opakovaně použít a kompostovat. Vyrobeno je ze 100% FSC směsi papíru z odpovědně obhospodařovaných lesů, kontrolovaného dřeva a recyklovaných zdrojů. Papírové vložky lze navíc snadno použít jako stojan na notebook. Zenbook S 13 OLED také překračuje normu energetické účinnosti ENERGY STAR o 43 %, což snižuje spotřebu energie. Cílem těchto udržitelných opatření je dosáhnout uhlíkové neutrality.

ASUS poprvé použil speciální výrobní proces k vytvoření exkluzivního plazmokeramického hliníku pro víko. Tento proces využívá čistou vodu a elektřinu a nevyžaduje organické sloučeniny, silné kyseliny ani těžké kovy. Metoda je založena na lázni, má nízký dopad na životní prostředí a způsobuje fyzikální a chemickou přeměnu hliníku. Výsledkem je zvýšená odolnost proti opotřebení, ochrana proti korozi, lepší řízení teplot, tvrdost a trvanlivost.

Obrázek: ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3" OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu

Jednotlivé vrstvy jsou extrémně tenké. Každá komponenta byla navržena na míru. Foto: Redakce inSmart.cz

Vzhledově a na dotek se tento materiál podobá přírodnímu kameni, což odpovídá krédu řady Zenbook a zároveň je díky tomu každé víko jedinečné. Žádné dva notebooky proto nejsou stejné. Delší životnost notebooku snižuje dlouhodobé plýtvání, a proto je Zenbook 13 S OLED přísně testován podle nejnovějšího amerického vojenského standardu MIL-STD-810H, který zahrnuje až 12 testovacích metod a 26 jednotlivých testů – jde o nejpřísněji testovanou odolnost notebooků na světě.

Pro práci i zábavu

Zenbook S 13 OLED má certifikaci Intel Evo a představuje dokonalé spojení výkonu a mobility. Je vybaven procesorem až Intel Core i7 13. generace, jehož tepelný výkon (TDP) lze zvýšit až o 20 % na úroveň až 20 W. Doplňuje ho až 32 GB operační paměti LPDDR5, ultrarychlé 1TB úložiště SSD PCIe 4.0 x4 a 63Wh baterie s dlouhou výdrží. Konektivita WiFi 6E, vylepšená technologií ASUS WiFi Master Premium, zajišťuje rychlé a stabilní připojení.

Navzdory svému kompaktnímu šasi nabízí Zenbook S 13 OLED plnohodnotnou výbavu konektorů, takže uživatelé s sebou nemusejí nosit adaptéry nebo USB rozbočovače. Dva porty Thunderbolt 4 USB-C podporují rychlé nabíjení, připojení externího 4K monitoru a přenosovou rychlost až 40 Gb/s. K dispozici je také port USB 3.2 Gen 2 Type-A, port HDMI 2.1 a 3,5mm audio konektor.

Obrázek: ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3" OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu

Lehký, tenký a s krásným OLED displejem. Foto: Redakce inSmart.cz

Zážitek z videokonferencí na cestách vylepšuje infračervená kamera s rozlišením Full HD vybavená vizuálními efekty, které využívají umělou inteligenci a také technologie pro potlačení šumu pomocí umělé inteligence. Kamera také podporuje rychlé a bezpečné přihlášení obličejem pomocí funkce Windows Hello. Výkonný audiosystém s certifikací Harman Kardon a zvukem Dolby Atmos využívá inteligentní zesilovač s technologií ASUS Audio Booster, která zvyšuje hlasitost až 5,25krát.

Touchpad ASUS ErgoSense je o 9,5 % větší a je hladký a pohodlný. Umožňuje přesné ovládání a používá povrchovou úpravu, která zabraňuje ulpívání otisků prstů a snadno se čistí.

Cena a dostupnost

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304) se v Česku prodává za cenu od 30 990,- Kč vč. DPH. Dostupné budou dvě konfigurace.

UX5304VA-OLED075W UX5304VA-OLED183W
35 990,00 Kč 30 990,00 Kč
1 499,00 € 1 299,00 €
13.3/i7-1355U/16GB/1TB SSD//GREY/WIN11 HOME 13.3/i5-1335U/16GB/512GB SSD//GREY/WIN11 HOME

Zdroj: TK Asus

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?