Oprašte alba a krabice od bot. Skener od Canonu hromadně zdigitalizuje staré fotografie

Vložíte fotografie do zásobníku a během několika kliknutí můžete snadno naskenovat a zrestaurovat hned 40 fotografií. Canon se svým zařízením imageFORMULA RS40 cílí na všechny, kteří touží po snadném digitalizování rodinných alb. 

Specializovaný fotografický skener imageFORMULA RS40 je ideální pro restaurování a digitalizaci starých fotografií pomocí několika rychlých kliknutí. Jako jeden z prvních svého druhu také nabízí možnost skenování v dávkách až 40 fotografií a 60 dokumentů na jedno kliknutí. Vhodný je podle výrobce nejen pro koncové zákazníky, ale také pro obchody specializující se na fotografické služby.

30 fotografií za minutu

Skener nabízí dávkové skenování fotografií s rychlostí až 30 fotografií za minutu a podavač, který dokáže pojmout až 40 fotografií. Ve srovnání s tradičním plochým skenerem nebo chytrými telefony, které snímají fotografie po jedné, lze ušetřit obrovské množství času. Navíc pak při vysoké kvalitě skenování.

Obrázek: Oprašte alba a krabice od bot. Skener od Canonu hromadně zdigitalizuje staré fotografie

Hlavní výhodou zařízení je rychlost a propojení s chytrým softwarem na digitalizaci fotografií. K počítači se připojuje přes USB. Foto: Se souhlasem Canon

Bez složité instalace softwaru může uživatel skener snadno nastavit a začít skenovat pomocí integrovaného instalačního programu a přehledného videa popisujícího jednotlivé kroky. To usnadňuje seznámení se zařízením a zajišťuje pohodlí začínajícím uživatelům.

Skener podporuje skenování různých typů fotografií a dokumentů různých velikostí, od panoramat až po účtenky. Skenování probíhá v maximálním rozlišení 600 dpi. Přímá dráha podávacího mechanismu minimalizuje riziko chyb a zajišťuje, aby důležité fotografie nebo dokumenty zůstaly při podávání neporušené. Ultrazvukové senzory navíc detekují případné chybné podání vícero fotografií či stránek naráz a funkce Double Feed Release (DFR) restartuje zařízení v případě zaseknutí.

Naskenované fotografie dokáže i automaticky upravit

Integrované funkce zpracování obrazu navíc dokáží zlepšit výsledný sken. Funkce automatické opravy analyzuje scénu fotografie a poté automaticky aplikuje korekce, které snímek rozjasní a vylepší, a tím jej přizpůsobí pro zobrazení na displejích. Přístroj je také vybaven několika funkcemi pro úpravu obličejů včetně vyhlazení, doostření a korekce červených očí. Korekce textury povrchu papíru navíc redukuje matné artefakty a korekce vyblednutí rozjasňuje fotografie.

Obrázek: Oprašte alba a krabice od bot. Skener od Canonu hromadně zdigitalizuje staré fotografie

imageFORMULA RS40 usnadní digitalizaci fotografií a dokumentů. Očekávat lze cenu kolem 11 000 Kč. Foto: Se souhlasem Canon

Zařízení sice není určené pro každého, ale své zákazníky si nepochybně najde. Především při skenování většího množství papírových fotografií půjde o neocenitelného pomocníka.

Zdroj: TZ Canon

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Ruští hackeři míří na Litvu, důvodem je Kaliningrad
Ruští hackeři míří na Litvu, důvodem je Kaliningrad
Obrázek: Mise na Psyche odložena: NASA nestihla otestovat dodané vybavení
Mise na Psyche odložena: NASA nestihla otestovat dodané vybavení
Obrázek: Mars Express: Softwarová aktualizace po 19 letech
Mars Express: Softwarová aktualizace po 19 letech
Obrázek: Reklamy na Netflixu budou, ale jen v USA – výměnou za levnější předplatné
Reklamy na Netflixu budou, ale jen v USA – výměnou za levnější předplatné
Obrázek: Velký výpadek O2 TV: Co dělat a jak televizi spustit?
Velký výpadek O2 TV: Co dělat a jak televizi spustit?
Obrázek: Jak si vybrat nejlepší počítačovou myš pro hraní i práci
Jak si vybrat nejlepší počítačovou myš pro hraní i práci
Obrázek: Podvodníci z Bazoše se zlepšují: Pro každou oběť mají podvod na míru
Podvodníci z Bazoše se zlepšují: Pro každou oběť mají podvod na míru
Obrázek: Ohnivá past: Jak se rychle dostat ven z hořící Tesly s nefunkční baterií?
Ohnivá past: Jak se rychle dostat ven z hořící Tesly s nefunkční baterií?