Oprašte alba a krabice od bot. Skener od Canonu hromadně zdigitalizuje staré fotografie

Vložíte fotografie do zásobníku a během několika kliknutí můžete snadno naskenovat a zrestaurovat hned 40 fotografií. Canon se svým zařízením imageFORMULA RS40 cílí na všechny, kteří touží po snadném digitalizování rodinných alb. 

Specializovaný fotografický skener imageFORMULA RS40 je ideální pro restaurování a digitalizaci starých fotografií pomocí několika rychlých kliknutí. Jako jeden z prvních svého druhu také nabízí možnost skenování v dávkách až 40 fotografií a 60 dokumentů na jedno kliknutí. Vhodný je podle výrobce nejen pro koncové zákazníky, ale také pro obchody specializující se na fotografické služby.

30 fotografií za minutu

Skener nabízí dávkové skenování fotografií s rychlostí až 30 fotografií za minutu a podavač, který dokáže pojmout až 40 fotografií. Ve srovnání s tradičním plochým skenerem nebo chytrými telefony, které snímají fotografie po jedné, lze ušetřit obrovské množství času. Navíc pak při vysoké kvalitě skenování.

Obrázek: Oprašte alba a krabice od bot. Skener od Canonu hromadně zdigitalizuje staré fotografie

Hlavní výhodou zařízení je rychlost a propojení s chytrým softwarem na digitalizaci fotografií. K počítači se připojuje přes USB. Foto: Se souhlasem Canon

Bez složité instalace softwaru může uživatel skener snadno nastavit a začít skenovat pomocí integrovaného instalačního programu a přehledného videa popisujícího jednotlivé kroky. To usnadňuje seznámení se zařízením a zajišťuje pohodlí začínajícím uživatelům.

Skener podporuje skenování různých typů fotografií a dokumentů různých velikostí, od panoramat až po účtenky. Skenování probíhá v maximálním rozlišení 600 dpi. Přímá dráha podávacího mechanismu minimalizuje riziko chyb a zajišťuje, aby důležité fotografie nebo dokumenty zůstaly při podávání neporušené. Ultrazvukové senzory navíc detekují případné chybné podání vícero fotografií či stránek naráz a funkce Double Feed Release (DFR) restartuje zařízení v případě zaseknutí.

Naskenované fotografie dokáže i automaticky upravit

Integrované funkce zpracování obrazu navíc dokáží zlepšit výsledný sken. Funkce automatické opravy analyzuje scénu fotografie a poté automaticky aplikuje korekce, které snímek rozjasní a vylepší, a tím jej přizpůsobí pro zobrazení na displejích. Přístroj je také vybaven několika funkcemi pro úpravu obličejů včetně vyhlazení, doostření a korekce červených očí. Korekce textury povrchu papíru navíc redukuje matné artefakty a korekce vyblednutí rozjasňuje fotografie.

Obrázek: Oprašte alba a krabice od bot. Skener od Canonu hromadně zdigitalizuje staré fotografie

imageFORMULA RS40 usnadní digitalizaci fotografií a dokumentů. Očekávat lze cenu kolem 11 000 Kč. Foto: Se souhlasem Canon

Zařízení sice není určené pro každého, ale své zákazníky si nepochybně najde. Především při skenování většího množství papírových fotografií půjde o neocenitelného pomocníka.

Zdroj: TZ Canon

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Obrázek: Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?