Praha jako hlavní město Bitcoinu. Na největší BTC konferenci v Evropě dorazí legendy kryptosvěta

Největší evropská bitcoinová konference proběhne začátkem června Praze. Česká republika ji nehostí náhodou. Bitcoin zde má silné zázemí a české firmy patří ke světové špičce. Na co se můžeme těšit?

Mnoho lidí vnímá kryptoměny jako něco exotického, co vzniklo za hranicemi a k nám přišlo až postupem času. Opak je v tomto případě pravdou. České firmy patří ve světě kryptoměn k těm nejlepším a vznikla zde řada produktů a projektů, které udávají trendy ohledně dalšího vývoje celého odvětví. Není tedy divu, že největší evropská konference BTC Prague proběhne již brzy v Praze.

Obrázek: Praha jako hlavní město Bitcoinu. Na největší BTC konferenci v Evropě dorazí legendy kryptosvěta

Vláda by mohla začít vnímat silnou roli Česka v oblasti kryptoměn jako příležitost. Zatím firmám spíše hází klacky pod nohy. Češi přitom stojí za prvním těžebním poolem či hardwarovou peněženkou. Foto: Midjourney

Hvězdy světového významu z Čech i zahraničí

Na začátku června 2023 se Praha stane mekou všech příznivců bitcoinu, kteří sem zamíří za konferencí BTC Prague. BTC Prague se koná od 8. do 10. června na výstavišti PVA v Letňanech a přitáhne světová jména bitcoinové scény. Mezi nimi bude například Michael Saylor, zakladatel MicroStrategy, tedy firmy s největším počtem bitcoinů na světě, a Francouz Saifedean Ammous, autor bitcoinového bestselleru The Bitcoin Standard

Marek Palatinus, CEO a spoluzakladatel společnosti SatoshiLabs, která mj. stojí za první hardwarovou kryptopeněženkou Trezor, považuje konferenci BTC Prague za důkaz toho, že Česká republika je domovem nejlepších mozků v segmentu kryptoměn a zároveň kolébkou revolučních projektů.

Martin Kuchař, spoluzakladatel a CEO BTC Prague, očekává, že konference přivítá 10 000 návštěvníků, kteří se podívají na vystoupení 130 světových spíkrů a navštíví přes 80 stánků firem z celého světa. Podle Kuchaře je toto první tak velká událost v Evropě a bude znamenat velký milník nejen pro Českou republiku.

Bitcoin se vrací domů

Česká republika je domovem některých světově uznávaných projektů v oblasti bitcoinu, jako jsou Trezor, Braiins a GeneralBytes. Tyto projekty značně přispěly k formování celého odvětví od samého počátku.

BTC Prague má za cíl ukázat možnosti bitcoinu všem – nejen fanouškům, držitelům či investorům do bitcoinu a jiných kryptoměn, ale i potenciálním zájemcům. Tato konference poskytuje prostor pro otázky týkající se protokolu lightning network, inovací v těžbě nebo pokročilých forem on-chain ochrany soukromí.

Obrázek: Praha jako hlavní město Bitcoinu. Na největší BTC konferenci v Evropě dorazí legendy kryptosvěta

Bitcoin neustále dokazuje, že jeho doba teprve přijde. Foto: Unsplash

Podle Pavla Rusnáka, druhého zakladatele SatoshiLabs, ukazuje současná globální situace s bankami a omezováním finančních svobod jednotlivců důležitost bitcoinu. BTC Prague má potenciál přilákat nejen dlouholeté zastánce bitcoinu, ale také potenciální nováčky, a nabídnout tak prostor pro nové nápady a řešení.

Během tří dnů proběhne více než 140 panelových diskuzí, diskuzních bloků a přednášek. Akce se zúčastní na 80 společností, které zde odprezentují své produkty, například hardwarové a softwarové peněženky. Akce se zúčastní také směnárny či firmy adoptující technologii bitcoinu v různých oblastech i použitích.

Zdroj: BTC Prague

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Xiaomi představilo řadu Xiaomi 13T: Společně s Leica vyvinulo skvělý fotomobil
Xiaomi představilo řadu Xiaomi 13T: Společně s Leica vyvinulo skvělý fotomobil
Obrázek: Xiaomi představilo nové chytré hodinky Watch 2 Pro. Jsou levné a mají LTE i Wear OS
Xiaomi představilo nové chytré hodinky Watch 2 Pro. Jsou levné a mají LTE i Wear OS
Obrázek: Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Obrázek: Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Obrázek: PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden
PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden