Čeští FIXED na IFA 2023: Perfektní cestovní nabíječka i plán na recyklaci silikonových obalů na mobily

Česká společnost FIXED.zone rychle vyrostla. S neustále se rozšiřujícím portfoliem má ambice stát se lídrem v oblasti příslušenství pro mobilní telefony. Na IFA 2023 českobudějovická společnost představila řadu inovativních produktů. Které nás zaujaly nejvíce?

FIXED.zone navenek působí nenápadně, ale v roce 2022 překonala na tržbách hranici 370 milionů Kč. Inovativním přístupem, kdy se snaží zákazníkům přinášet takové produkty, které jim usnadní život a řeší reálné potřeby, mají cíle ještě vyšší.

Obrázek: Čeští FIXED na IFA 2023: Perfektní cestovní nabíječka i plán na recyklaci silikonových obalů na mobily

Český stánek na německém veletrhu IFA v Berlíně patří k těm větším. Nachází se v hale 3.2. Foto: Redakce inSmart.cz

FIXED má tisíce produktů, na IFA ukazuje zajímavé novinky

Na veletrhu IFA česká značka ukázala průřez svým portfoliem. Celé vydá na více než 2 000 produktů, ale zmínit lze trojici hlavních oblastí, na které se společnost zaměřila. Jsou jimi produkty z oblasti nabíjení (kabely a nabíječky), dále příslušenství k mobilním telefonům (držáky mobilů a tabletů, kryty a obaly) a ostatní (např. trackery kompatibilní s Apple Find My).

Právě trackery nás zaujaly, neboť k nim česká značka také vyrábí nejrůznější kryty a příslušenství z pravé kůže a dalších materiálů. Stejně jako originální Apple AirTag umožňuje snadno výměnou baterie. Liší se však tvarem a je o něco větší.

Obrázek: Čeští FIXED na IFA 2023: Perfektní cestovní nabíječka i plán na recyklaci silikonových obalů na mobily

FIXED na veletrhu ukázal své sledovací trackery kompatibilní s Apple Find My. Foto: Redakce inSmart.cz

V plánu má FIXED vedle přívěšku také sledovací kartu s podporou Apple Find My, která funguje na stejném principu jako klíčenka, ale přidává některé vychytávky navíc. Díky integrovanému obvodu je kartu snadné bezdrátově nabít a díky tloušťce odpovídající cca dvojici platebních karet pak navíc přítomnost karty v peněžence prakticky nepoznáte. Produkt zamíří na trh v příštím roce.

Povedený cestovní adaptér s 65W nabíječkou

Z nabíjecího příslušenství nás nejvíce zaujala cestovní GaN nabíječka, která je zároveň cestovní zásuvkou. Uvnitř malé kostky s názvem Voyager 65W se nachází kolíky pro připojení k zásuvkám téměř po celém světě. Co se týče vidlic, přítomny jsou – EU standard (Typ C), Britský standard (typ G), USA/Japonský standard (typ A), Australský/Čínský standard (typ I) a typy B, E, F, J, L, N.

Samotný adaptér by nebyl takovým překvapením, jako fakt, že se v jeho těle nachází 65W nabíječka s 3×USB-C a 2×USB výstupem. V kombinaci s cestovní redukcí tak jde o ultimátní řešení nejen na cesty. Běžně ji můžete používat jako nabíječku na notebook a na cestách poslouží jako cestovní redukce + nabíječka. Příjemným bonusem jen možnost vyměnit pojistku, díky čemuž se nemusíte v zemích typu Vietnam, kde může snadno dojít ke zničení vašeho zařízení, zůstat v klidu. V těle adaptéru se navíc nachází další pojistka, abyste na cestách nemuseli shánět novou. Adaptér/nabíječka se v 65W variantě prodává za 1 599 Kč s DPH. Pokud vás více lákají funkce adaptéru a na rychlé nabíjení si nepotrpíte, je k dispozici ještě 30W varianta, která stojí pod 1 000 Kč.

Obrázek: Čeští FIXED na IFA 2023: Perfektní cestovní nabíječka i plán na recyklaci silikonových obalů na mobily

Integrovaná pojistka je něco, co by měl správný cestovní adaptér určitě mít. FIXED má dokonce uvnitř adaptéru s integrovanou nabíječkou jednu náhradní. Foto: Redakce inSmart.cz

Ze starého silikonového pouzdra nové? Češi mají řešení

Výrobci mobilního příslušenství a ochranných krytů to nemají jednoduché. Musí dobře odhadovat množství produktů, které má smysl na trh dodat. Pokud se tak nestane, leží na skladech tisíce pouzder a příslušenství na staré modely, které nikdo nikdy nevyužije. Problém je to ekonomický, ale i ekologický.

Obrázek: Čeští FIXED na IFA 2023: Perfektní cestovní nabíječka i plán na recyklaci silikonových obalů na mobily

Rozemletá silikonová pouzdra jde přetavit na nová. Ale ve světě to prakticky nikdo nedělá. Češi to chtějí změnit. Foto: Redakce inSmart.cz

Odborníci z FIXED.zone přišli s řešením, jak nepoužité silikonové TPU kryty doslova přetavit na nové, které poslouží pro nové modely telefonů. Stará nevyužitá pouzdra od evropských partnerů firma vykoupí a následně je rozemele, roztaví a vylisuje nová. To vše podle zástupců FIXED.zone bez vlivu na kvalitu výsledného pouzdra. Dané je to mj. tím, že na vstupu budou pouze nepoužitá pouzdra bez zažloutnutí apod.

Obrázek: Čeští FIXED na IFA 2023: Perfektní cestovní nabíječka i plán na recyklaci silikonových obalů na mobily

Stará nepoužitá pouzdra se rozemelou, roztaví a následně se z nich vylisuje nový kus vhodný pro aktuální modely telefonů dostupné na trhu. Foto: Redakce inSmart.cz

Netradiční projekt, který nemá v Evropě obdoby, chce FIXED realizovat přímo v České republice. Cílem je mj. přesunout část výroby zpět na evropská kontinent. Jak potvrdili zástupci společnosti na veletrhu IFA, recyklaci starých krytů na nové chce odstartovat od příštího roku.

Chcete novinky od FIXED.zone vidět na vlastní kůži? Veletrh IFA 2023 probíhá na berlínském výstavišti do úterý 5. září. Českou značku najdete v hale 3.2, na stánku číslo 206.

Zdroj: Redakce inSmart.cz, FIXED na IFA 2023

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Erik

FIXED je super. Mám od nich obal na iPhone a cestovní nabíječku (tu slabší). Vypadá to, že Česko umí vygenerovat i jiné firmy, než jen z automotive průmyslu. Jo a doporučuji sáhnout po pravé kůži – vydrží hooodně dlouho.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte