46 minut na jedno nabití a 5,1K video: Nový dron Mavic 3 od DJI bude králem oblohy

Nový dron DJI Mavic 3 má nový snímač navržený ve spolupráci se společností Hasselblad a slibuje až 46 minut letu na jediné nabití. 

Drony Mavic od společnosti DJI doslova změnily trh. Profesionálům i nadšencům poskytují levnou možnost, jak získat skvělé letecké záběry. Výrobce navíc neustále zlepšuje kvalitu a možnosti svých modelů. To potvrzuje i novinka v podobě Mavic 3.

Obrázek: 46 minut na jedno nabití a 5,1K video: Nový dron Mavic 3 od DJI bude králem oblohy

DJI Mavic 3 je ve všech ohledech lepší než předchozí generace. Foto: Se souhlasem DJI

Stejně jako předchozí generace bude Mavic 3 k dispozici ve dvou mírně odlišných modelech: standardním Mavic 3 a Mavic 3 Cine, z nichž druhý je vybaven podporou záznamu Apple ProRES 422 a 1TB palubním SSD diskem pro rychlejší záznam a přenos dat. Bez ohledu na to, kterou verzi si vyberete, získáte velký CMOS 4/3 snímač navržený ve spolupráci se společností Hasselblad a sekundární teleobjektiv, který nabízí až 28× hybridní zoom.

5,1K video ve filmové kvalitě

Mavic dokáže natáčet video v rozlišení 5,1K při 50 snímcích za sekundu nebo video v rozlišení 4K při rychlosti až 120 snímků za sekundu, přičemž stále podporuje všechny programové režimy DJI, jako je MasterShots, nový režim Panorama s rozlišením 100 Mpx a QuickTransfer pro přenos záznamů přes Wi-Fi 6. A díky technologii Hasselblad Natural Color Solution DJI tvrdí, že barvy kamery v modelu Mavic jsou sytější a přesnější než kdykoli předtím.

Na Mavicu 3 byly vylepšeny prakticky veškeré parametry a funkce. Obě verze Mavicu 3 nyní vydrží létat až 46 minut na jedno nabití, což je oproti modelu Mavic 2 o 14 minut více. Díky vylepšenému přenosovému systému DJI O3+ se nyní Mavic 3 může pochlubit dosahem 15 kilometrů, což jetéměř dvojnásobek oproti 8 km dosahu Mavicu 2.

Obrázek: 46 minut na jedno nabití a 5,1K video: Nový dron Mavic 3 od DJI bude králem oblohy

DJI Mavic 3 Cine vydrží ve vzduchu skvělých 46 minut na jedno nabití. Foto: Se souhlasem DJI

Aby se Mavic vrátil domů v pořádku, vytvořila společnost DJI nový pokročilý protokol RTH (návrat domů), který umožňuje dronu letět zpět k vám přímějším a energeticky úspornějším způsobem. DJI uvádí, že Mavic 3 dokáže dokonce sledovat aktuální povětrnostní podmínky a vypočítat nejefektivnější trasu domů.

Přesné sledování pohybujících se objektů i lese

K dispozici je také nový systém APAS 5.0, který využívá osm vestavěných senzorů vidění (šest má tzv. rybí oko a dva širokoúhlé) pro všesměrovou detekci kolizí, aby se lépe vyhnul blížícím se objektům, zatímco DJI tvrdí, že nový a vylepšený systém Active Track 5.0 pomáhá Mavicu 3 lépe sledovat pohybující se objekty, a to i ve složitém prostoru, například v hustém lese.

Společně s novým dronem představila DJI i nové příslušenství. Spolu s Mavicem 3 je k dispozici nový ovladač RC Pro, který podporuje plný 15km dosah přenosu Mavicu 3 a je vybaven jasnější obrazovkou. K dispozici je také nová 65wattová přenosná rychlonabíječka, 10GBps datový kabel Lightspeed pro model Cine, nový 108° širokoúhlý objektiv a řada nových pouzder na přenášení.

DJI Mavic 3 má skvělou výbavu a vysokou cenu

Jedinou skutečnou nevýhodou Mavicu 3 bude vyšší cena. Standardní sada Mavic 3, která je k dispozici již dnes, začíná na 2199 dolarech (cca 48 000 Kč) a obsahuje Mavic 3, jednu baterii, starší ovladač RC-N1, tři kabely RCN1, nabíječku baterií, úložný kryt a tři páry náhradních vrtulí.

Obrázek: 46 minut na jedno nabití a 5,1K video: Nový dron Mavic 3 od DJI bude králem oblohy

Po složení je dron příjemně malý. Foto: Se souhlasem DJI

Pokud zvolíte Mavic 3 Fly More Combo za 2 999 USD (cca 66 000 Kč), získáte také nabíječku pro více baterií, ještě více náhradních vrtulí, sadu ND filtrů DJI, konvertibilní brašnu a další příslušenství, zatímco ještě dražší Mavic 3 Cine Premium Combo stojí vysokých 4 999 USD (cca 110 000 Kč) a obsahuje v podstatě veškeré příslušenství, které si můžete přát, včetně vylepšeného ovladače RC Pro. V našich končinách však můžeme očekávat ještě vyšší ceny. Jedno je ale jisté – máme tu nového krále oblohy.

Zdroj: DJI

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte