Do Evropy přichází nejtenčí skládačka. K Honor Magic V2 dostanete Nintendo Switch OLED

Honor dnes téměř na den přesně po půl roce dovezl svůj nejlepší model i do Evropy. A přidal k tomu také ještě exkluzivnější verzi v partnerství s automobilkou Porsche. Honor Magic V2 je nejtenčí skládací telefon, který je i v zavřeném stavu menší, než většina normálních telefonů. A cena? Nejvyšší, jakou jsme zatím u Honoru viděli.

Kompaktní zařízení, které můžete v případě potřeby přeměnit na větší, není žádná novinka. Máme tu již několikátou generaci ohebných displejů. Dosud však chyběl pořádný konkurenční boj, spíše se jednalo o ukázky toho, že daný výrobce má také skládací telefon. Že už tomu tak není dokládá fakt, že se do Evropy a potažmo České republiky pomalu dostávají další a další modely, které byly výhradně pro čínský trhy.

Honor Magic V2 je zařízení, které v rozměrech menšího telefonu skrývá uvnitř ohebný displej, díky kterému z něj rázem vytvoříte menší tablet. Zařízení váží 231 nebo 237 gramů, v závislosti na tom, jestli se jedná o verzi s koženkovými nebo skleněnými zády. Celkové rozměry v zavřeném stavu 156,7 × 74,1 × 9,9 mm, v rozevřeném pak 156,7 × 145,4 × 4,7 mm. Tloušťka 4,7 mm, to je číslo, na které se nikdo s žádným telefonem ani tabletem zatím nedostal.

Foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Když už jsem nakousl dva materiály zad, na českém trhu budou nabízeny dva modely. Černý se zády s umělé kůže a druhý s fialovými skleněnými zády. Rámečky jsou v obou případech z hořčíkové slitiny a vnitřní pant z titanové slitiny.

Co na tomto zařízení nejvíce zaujme, je samozřejmě možnost rozkládání. Nachází se zde tak dva displeje. Díky vnějšímu 6,43palcovému můžete většinu běžných činností, jako psaní zpráv, telefonování a focení vykonat bez rozevírání. Jde o OLED s rozlišením 2376 × 1060 pixelů (poměr stran 20:9) s obnovovací frekvencí až 120 Hz a maximálním jasem 2500 nitů. Uvnitř se skrývá ohebný OLED displej s taktéž obnovovací frekvencí 1-120 Hz a rozlišením 2344 × 2156 pixelů, což dává téměř čtvercový poměr stran 9,78:9.

Foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Vzhledem k tomu, že se jedná o model, který je na čínském trhu již půl roku, nenajdeme zde nejnovější procesor, ale „jen“ starší generaci toho nejlepšího, co měl Qualcomm v nabídce – Snapdragon 8 Gen 2. I tak se ale stále jedná o velmi výkonné zařízení, které je doplněné o 16 GB operační paměti a 512GB vnitřní úložiště. Baterie je svým způsobem také unikátní, je tenká pouhých 2,72 mm a poprvé jde o křemíkovo-uhlíkový typ. Její kapacita je 5000 mAh.

Fotoaparátů je zde celkem 5, avšak jen 3 jsou na zadní straně zařízení. Zbylé dva jsou selfie kamerky vždy v displeji (vnějším a vnitřním). Zadní fotoaparáty lze však díky vnějšímu displeji a rozevření použít také pro selfie a takové portréty nebo skupinové fotografie budou na zcela jiné úrovni, než z obyčejné selfie kamerky. Selfie kamerky mají rozlišení 16 megapixelů se světelností f/2.2, soustava zadních fotoaparátů začíná v čele s hlavním širokoúhlým 50Mpx, který má světelnost f/1.9, laserové ostření a optickou stabilizaci. Následuje druhý 50megapixelový, ultra-širokoúhlý fotoaparát se světelností f/2.0 a nakonec teleobjektiv s 2,5násobným přiblížením, rozlišením 20 megapixelů a světelností f/2.4.

Honor Magic V2 RSR

Celá akce se dnes odehrála v Porsche Experience Center v Lipsku a mělo to svůj důvod. Zcela poprvé Honor ve spolupráci s automobilkou Porsche představil telefon této edice. V minulosti s automobilkou spolupracoval Huawei na mobilech řady Porsche edition, které mnohdy měly mimo designu i lepší hardware.

V případě Honor Magic V2 RSR zůstaly rozměry i hardware stejný, jen vnitřní úložiště se zvětšilo na 1 TB. Z venku je však designovaný do linií Porsche 911. Sdílí také barevné provedení, které vychází z odstínu Porsche Agate Grey.

Foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Cena a dostupnost

Honor Magic V2 v černé barvě s koženkovými zády již pár týdnů testujeme a brzy se můžete těšit na naši recenzi. Základní verzi lze ode dnešního dne zakoupit za cenu 48 990 Kč s tím, že do 18. února k němu dostanete přenosnou herní konzoli Nintendo Switch OLED v ceně 8 390 Kč, pokud nakoupíte u prodejců Alza, Datart, Mobil Pohotovost nebo iSpace.

Ohledně prémiové Porsche verze, Honor Magic V2 RSR, to vypadá, že se možná dostane i do České republiky. Cena ještě není stanovená, ale mělo by se jednat o přibližně 67 tisíc korun.

Zdroj: vlastní, TK Honor

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Honor Magic 6 Pro dostal první aktualizaci. Aktivovala AI funkci Magic Portal
Honor Magic 6 Pro dostal první aktualizaci. Aktivovala AI funkci Magic Portal
Obrázek: Jako robíci z Červeného trpaslíka: Chytrá AI lampička od Xiaomi sleduje vaše ruce a chová se jako mazlíček
Jako robíci z Červeného trpaslíka: Chytrá AI lampička od Xiaomi sleduje vaše ruce a chová se jako mazlíček
Obrázek: Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Obrázek: GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu