Elon Musk zachránil Twitter před krachem. Alespoň to tvrdí

Musk se plácá po rameni, že se mu povedlo zachránit Twitter před krachem. Byly to prý náročné 3 měsíce, kdy musel řídit Teslu, SpaceX a Twitter zároveň, ale podařilo se. Chybělo prý málo a Twitter zkrachoval.

Elon Musk tvrdí, že jeho nákup Twitteru za 44 miliard dolarů byl doslova na poslední chvíli, protože zachránil populární sociální síť před bankrotem. Ve svém tweetu napsal „Poslední tři měsíce byly extrémně náročné, protože jsem musel zachránit Twitter před bankrotem a zároveň plnit základní povinnosti ve společnostech Tesla a SpaceX. Nikomu bych tu bolest nepřál. Twitter stále čelí výzvám, ale nyní má tendenci se dostat na hranici rentability, pokud v tom budeme pokračovat. Podpory veřejnosti si velmi vážíme!

Není jasné, zda jde o pouhou samochválu, která má odůvodnit před akcionáři Tesly, že se věnoval jiným aktivitám, nebo o legitimní fakt. Pravdou je, že Elon Musk vstoupil do Twitteru jako uragán. Krátce po jeho příchodu Twitteru začali odcházet inzerenti, přišla placená verze a tisíce lidí dostaly vyhazov.

Musk u soudu zvítězil

Musk se podle všeho uvolnil poté, co ho porota v Kalifornii shledala „nezodpovědným“ za finanční ztráty, které utrpěli akcionáři společnosti Tesla poté, co zveřejnil tweet, v němž uvedl, že zvažuje převzetí společnosti Tesla do soukromých rukou za 420 dolarů za akcii a že má zajištěné financování.

Ve skutečnosti se mu nepodařilo zajistit financování. Tento tweet byl původně zveřejněn v roce 2018 a akcie společnosti Tesla díky němu vzrostly o 11 % na 387,46 USD, než se o měsíc později propadly na 263,24 USD, když se ukázalo, že financování zajištěno nebylo.

Od koupě Twitteru je to s Muskem jako na horské dráze. Fungování Twitteru se mění každým dnem a ověřovací odznáčky Twitter Blue sklidily vlnu kritiky. Musk se v jedno chvíli dokonce se zmínil, že podání návrhu na bankrot je pro Twitter možností, kterou zvažuje. V následném tweetu však Musk uvedl, že denní počet uživatelů Twitteru a čas strávený na sociální síti je stále vysoký.

Krach Twitteru zatím není na pořadu dne

Navzdory řečem o bankrotu byl Twitter schopen uhradit první splátku úroků z dluhu ve výši 12,5 miliardy dolarů, který si Musk půjčil na dokončení nákupu Twitteru. Schopnost uhradit splátku včas pravděpodobně dodala Muskovi sebevědomí k tomu, aby své tvrzení o odvrácení bankrotu napsal na Twitter. Musk však stále prochází těžkými časy. V loňském roce se stal prvním člověkem v historii, kterému se dostalo pochybné cti přijít během jediného roku o majetek v hodnotě 200 miliard dolarů.

Zdroj: Elon Musk, Twitter
Úvodní fotografie: Unsplash

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Obrázek: Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Obrázek: Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Obrázek: Ambiciózní plán dostat raketu z 3D tiskárny na oběžnou dráhu selhal. Jakou budoucnost má projekt amerického startupu?
Ambiciózní plán dostat raketu z 3D tiskárny na oběžnou dráhu selhal. Jakou budoucnost má projekt amerického startupu?
Obrázek: Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Obrázek: Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Obrázek: Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Obrázek: Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?
Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?