Herní chromebooky? Acer 516 GE se s Asusem a Lenovem popere o svět cloudového hraní

Díky herní klávesnici RGB, 120Hz displeji s vysokým rozlišením a přístupu k více než 1 000 hrám na třech předních cloudových herních platformách nabízí nový Acer Chromebook 516 GE vše pro pohodlné cloudové hraní.

  • Acer Chromebook 516 GE je poháněn procesory Intel Core 12. generace a podporuje nejvyšší výkonnostní úroveň služby NVIDIA GeForce NOW pro streamování her.
  • Na hráče čeká IPS displej s rozlišením WQXGA (2 560 × 1 600 px) a rychlou 120Hz obnovovací frekvencí. Notebook zaujme RGB klávesnicí, technologií anti-ghosting a pokročilým DTS zvukem.
  • Samozřejmostí je přístup k nejnovějším plným hrám pro PC a konzole, jako jsou Witcher 3: Wild Hunt a Cyberpunk 2077 na NVIDIA GeForce NOW a Devil May Cry 5 na Amazon Luna. Za herní platformy však uživatel bude muset tradičně platit.
  • Ačkoliv jde o notebook (chromebook) vyladěný na cloudové hraní, mnoho výhod oproti běžným notebookům v tomto ohledu nenabízí. Cloudové hry lze totiž dnes spustit prakticky na čemkoliv, včetně mobilů a  chytrých TV. Jde však o jeden z prvních chromebooků z nové iniciativy Googlu pro hraní na chromeboocích. Má jít prostě o jednoduše o stroje vyladěné na míru streamování her z cloudu s odpovídajícími parametry, jako je 120Hz displej a podsvícená klávesnice. Ano, kvůli tomu opravdu nepotřebujete chromebook. Zařízení má přímé konkurenty v podobě ASUS Chromebook Vibe CX55 Flip a Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook 16″.

Společnost Acer představila svůj první chromebook optimalizovaný pro cloudové hraní – Acer Chromebook 516 GE. Díky němu si zákazníci mohou vychutnat okamžitý přístup k plnohodnotným počítačovým a konzolovým hrám využívajícím cloud. Novinka se utká s herními chromebooky společností Lenovo a Asus.

Obrázek: Herní chromebooky? Acer 516 GE se s Asusem a Lenovem popere o svět cloudového hraní

Foto: Acer

„Acer Chromebook 516 GE je základem nové éry chromebooků se zaměřením na hraní her; kombinuje ideální sbírku herního hardwaru, podporu streamování her pro špičkovou NVIDIA GeForce NOW a snadný přístup k populárním herním titulům z předních cloudových herních platforem,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Products Business, společnost Acer. „Chromebooky si zajistily pozici nepostradatelného nástroje pro vzdělávání, práci, zábavu i osobní produktivitu, takže nyní je čas na další typ zábavy.“ 

Velký 120Hz displej

Nový chromebook podporuje nejvyšší výkonnostní úroveň NVIDIA GeForce NOW, která na Acer Chromebook 516 GE, stejně jako na každém jiném notebooku, umožňuje cloudové hraní nové generace. Nejvyšší výkonnostní úroveň NVIDIA GeForce NOW, streamování ze SuperPODu NVIDIA GeForce NOW, výkonného herního superpočítače v cloudu, umožňuje streamovat hry v rozlišení 1600p při 120 snímcích za sekundu se špičkovou grafikou, ray tracingem apod.

Intel Core i7 „řady P“ až 12. generace zajišťuje rychlou odezvou a dekódování videa – hry totiž dekóduje superpočítač v cloudu a posílá je jako video stream. Acer Chromebook 516 GE využívá 16 GB operační paměti LPDDR4X a až 256GB PCIe NVMe SSD úložiště. Škoda, že Acer na český trh raději nedovezl levnější variantu s 8GB pamětí, která by vyšla do 20 000 Kč a dávala by mnohem větší smysl.

Obrázek: Herní chromebooky? Acer 516 GE se s Asusem a Lenovem popere o svět cloudového hraní

Foto: Acer

Rychlá obnovovací frekvence umožňuje hraní s vysokým počtem snímků za sekundu. Vše tedy závisí pouze na rychlost a kvalitě internetového připojení. Jeho 16″ displej s úzkými rámečky a živým poměrem stran 16:10 přináší kvalitní obraz a 100% pokrytí barevného gamutu sRGB poskytuje širokou škálu přesných a živých barev.

Chromebook s herním designem

DTS Audio zajišťuje kvalitní zvuk bez zkreslení ze dvou reproduktorů směřujících nahoru a dvou reproduktorů směřujících dolů. Nežádoucí zvukové vibrace eliminují také woofery s potlačením síly, které se pohybují v opačných směrech.

Herní klávesnice Chromebook 516 GE je vybavena technologií anti-ghosting, která zaznamenává rychlé a přesné vstupy a kombinace kláves. Klávesnice také nabízí živé přednastavené barevné režimy podsvícení. Uživatelé si mohou vybrat jednu ze sedmi barev nebo předdefinovanou čtyřzónovou variantu barev.

Bez internetu si náročné hry nezahrajete

Acer Chromebook 516 GE zajišťuje díky 2,5Gb/s ethernetovému portu RJ-45 stabilní a rychlé připojení pro hraní cloudových her. Navíc podporuje i bezdrátové připojení s pomocí rychlé Wi-Fi 6E. Chromebook je vybaven nejnovějšími porty pro připojení k větším displejům a dalším zařízením. Jde o dva USB-C, USB-A, HDMI a Bluetooth 5.2 umožňující bezdrátové připojení příslušenství.

Potěší 9hodinová výdrž baterie a webová kamera s rozlišením Full HD a technologií časové redukce šumu, která zvyšuje věrnost obrazu. Dvojice mikrofonů doplňuje čtveřici reproduktorů a zajišťuje, že kvalitní vstup odpovídá zvukovému výstupu.

Obrázek: Herní chromebooky? Acer 516 GE se s Asusem a Lenovem popere o svět cloudového hraní

Foto: Acer

Hry v cloudu se zkušeným předplatným

Acer usnadnil uživatelům cloudové hraní použitím fyzického tlačítka pro rychlé spuštění herních služeb. Kromě toho poskytuje společnost Google na podporu cloudového hraní v systému ChromeOS po omezenou dobu při zakoupení notebooku Acer Chromebook 516 GE tříměsíční zkušební verzi nejvyšší výkonnostní úrovně NVIDIA GeForce NOW a Amazon Luna, takže si každý může bezplatně vyzkoušet vybrané hry a to, jak snadné může cloudové hraní být.

Notebook Acer Chromebook 516 GE bude k dispozici v prosinci za cenu od 24 990 Kč s daní, což není zrovna málo. Pro fanoušky Chromebooků se zájmem o hry by mohlo jít o zajímavou volbu. Pro ostatní však podobné zařízení velký smysl nedává.

Zdroj: TZ Acer

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo... Motorola slaví 95. výročí
Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo… Motorola slaví 95. výročí
Obrázek: Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Obrázek: Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Obrázek: Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?