HONOR chce dobýt evropský trh. Co přinese strategie duálních vlajkových lodí?

Výrobce telefonů a chytrých zařízení představil na veletrhu IFA svůj nový přístup k Evropě a globálnímu trhu. Těšit se můžeme na rozšíření produktové nabídky a rychlejší příchod vlajkových lodí na evropský trh včetně toho českého. Změn je více.

Huawei se i nadále trápí se sankcemi, které značku znevýhodňují nejen v oblasti prodeje smartphonů. Chytré telefony sice dokáže vyrábět v prémiové kvalitě, ale velkým problémem je i nadále absence Google služeb a z toho plynoucí uživatelský diskomfort. Investice do vlastního ekosystému situaci z pohledu uživatele zlepšily, ale s Googlem podporovanými telefony se stále srovnávat nemůže.

Vedle Applu a Samsungu ze situace dlouhodobě těží také HONOR, který až do listopadu 2020 patřil pod Huawei. Po přechodu pod nového majitele si čínská značka věří a dokazuje to nejen rostoucími prodeji smartphonů na domácím trhu, kde je v současné době jedničkou, ale také postupným rozšiřováním produktové nabídky mimo čínský trh. „Naším cílem je doplnění nabídky produktů o další zařízení ve všech cenových relacích,“ zmínil Tony Ran, evropský prezident značky HONOR, v rámci interview s novináři na veletrhu IFA. Netajil se také tím, že chce značka na globálním trhu převzít roli technologického lídra.

Obrázek: HONOR chce dobýt evropský trh. Co přinese strategie duálních vlajkových lodí?

Společně s oznámením strategie duálních vlajkových lodí Ran nastínil budoucí směřování značky. Foto: Redakce inSmart.cz

Strategie duálních vlajkových lodí

Tzv. strategie duálních vlajkových lodí odkazuje na plán značky vydávat v jednom roce dvojici vlajkových modelů. Zatímco u Huawei šlo o řady P a Mate, u HONORu půjde o skládací modely a vlajkovou řadu Magic. Na evropský trh tak vždy zavítají i nejvyšší modely značky, díky čemuž zákazníkům nabídne své produkty ve všech cenových relacích.

Podle informací z rozhovoru se smartphonu Magic4 Ultimate v Evropě pravděpodobně nedočkáme. HONOR chce nejprve stabilizovat obchodní partnerství v Evropě a až následně přinést na trh nejvyšší modely. A i když je Ultimate od dubna 2022 do dnešního dne stále nejlépe hodnoceným fotomobilem podle DXOMARK, lze podle vyjádření zástupců značky předpokládat, že uvedení na evropské trhy se dočká až jeho nástupce. Stejně tomu bude u skládacího modelu Magic V.

Evropa je v tuto chvíli náš nejdůležitější zahraniční trh, na který se chceme zaměřit. I proto chceme co nejvíce technologických novinek přinést co nejdříve také do Evropy, speciálně co se týká skládacích mobilních telefonů, ale také dalších vlajkových lodí. Na dalších skládací telefon se můžete těšit už v 1. čtvrtletí 2023,“ uvedl Tony Ran a dodává: „S novým uživatelským rozhraním MagicOS 7.0 chceme také náš ekosystém otevřít spolupráci nových vývojářům, tak abychom docílili co největší konektivity s dalšími zařízeními.

Obrázek: HONOR chce dobýt evropský trh. Co přinese strategie duálních vlajkových lodí?

Nejen Čína. Už i Evropa se dočká nejlepších modelů. Foto: Redakce inSmart.cz

HONOR masivně investuje do vývoje

V roce 2021 měl HONOR, podle slov Rana, kolem 8 000 zaměstnanců. Nyní jich je cca 13 000, přičemž 8 000 tvoří zaměstnanci R&D oddělení. Právě díky investicím do vývoje chce HONOR postupně ovládnout trh tak, jak se to v minulosti povedlo Huawei.

Výrobce se na konci minulého roku pochlubil svým novým automatizovaným výrobním závodem HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park, kde až 75 % úkonů při výrobě provádí stroje. Značka tak minimalizuje lidské chyby při výrobě a zvyšuje kvalitu produktů. Zrychlila se i rychlost produkce, kdy každých 28,5 sekundy opustí výrobní linku hotový telefon.

Obrázek: HONOR chce dobýt evropský trh. Co přinese strategie duálních vlajkových lodí?

HONOR na veletrhu IFA 2022 představil nový notebook Magicbook 14, smartphone HONOR 70 a tablet HONOR Pad 8. Všechny produkty v těchto dnech míří k českým zákazníkům. Foto: Redakce inSmart.cz

Nově vydaný model HONOR 70 potvrzuje, že se značka do riskantních experimentů zatím nepouští a chce si nejprve vybojovat své pevné místo na trhu. S novou strategií duálních vlajkových lodí lze nicméně očekávat, že se na náš trh od podívají vedle širší nabídky produktů i ty nejlepší (vlajkové) modely z produkce čínské značky.

Zdroj: HONOR na IFA 2022, vlastní

2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peterka

Nikdy nebudu podporovat čínské komunistické produkty!

Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Obrázek: Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024