Nejlepší fotomobil má HONOR: Magic4 Ultimate sesadil z trůnu Huawei P50 Pro

Po oddělení od společnosti Huawei se HONOR vydal po vlastní cestě. Odnesl si však důležité know-how, které mu pomohlo dostat se k absolutní špičce. HONOR Magic4 Ultimate je podle DxOMark nejlepším fotomobilem současnosti. Jak fotí?

Čínská značka se vrátila na konci roku 2021 s prvními modely z vlastní produkce a rychle se dostala na špičku žebříčků prodejnosti. Loňské modely střední třídy sklidily úspěch, ale na pořádného dravce, který vyzve vlajkové modely konkurence, se teprve čekalo. Nový HONOR Magic4 Ultimate bude nejvybavenějším zařízením značky. První testy potvrzují, že se návrat povedl.

Obrázek: Nejlepší fotomobil má HONOR: Magic4 Ultimate sesadil z trůnu Huawei P50 Pro

HONOR se vrací mezi elitu. V kvalitě fotografií nemá konkurenci. Foto: Se souhlasem společnosti HONOR

Důkaz, že honba za megapixely je zbytečná

HONOR Magic4 Ultimate Edition je upravenou verzí Honor Magic4 Pro s vylepšenými fotoaparáty. Na zadní straně zařízení se nachází 50Mpx fotoaparát s větším 1/1.12” snímačem a většími pixely o velikosti 1,4 µm. Vylepšena byla také optika. Díky úpravám snímač dokáže zachytit více světla a ostřejší záběry. HONOR mluví o vylepšení až o 37 %.

Záleží na počtu megapixelů? Výrobci se rádi předhání v počtu megapixelů u hlavních fotoaparátů zařízení. Počet Mpx ale nic moc neříká o kvalitě výsledných snímků. Záleží na řadě dalších parametrů, jako je velikost snímače, kvalita optiky a softwarová výbava zařízení. V praxi tak často mobily s méně megapixely fotí lépe, než modely s nižším rozlišením. Důležitější jsou zkrátka jiné parametry.

Obrázek: Nejlepší fotomobil má HONOR: Magic4 Ultimate sesadil z trůnu Huawei P50 Pro

Snímače umístěné do kruhu nevidíme u HONORU poprvé. Nejlepší fotomobil světa dokáže konkurovat i kompaktním fotoaparátům. Foto: Se souhlasem HONOR

Vylepšen a zvětšen na 1/2” byl i širokoúhlý snímač, který nyní dokáže snímat úhel záběru 126 °. Další změnou je dodatečný 50Mpx spektrální snímač a velkou roli hraje také ISP čip pro zpracování obrazu, který se chlubí 28,8 TOPS.

Díky zmíněným změnám se smartphone posunul na první místo v žebříčku DxOMark se 146 body. O 2 body tak pokořil dosavadního krále v podobě Huawei P50 Pro. Autoři testů chválí především rychlost snímače, kvalitu nočních fotografií a především kvalitu fotografií nehledě na scénu a její nasvícení.

HONOR Magic4 Ultimate Edition má zatím pouze čínskou cenovku, která odpovídá cca 28 000 Kč. V praxi tak můžeme na českém trhu očekávat cenu kolem 37 000 Kč.

Nepřehlédněte: Jak fotit mobilem? Rady a tipy profesionálního fotografa vám vysvětlí, jak získat co nejlepší výsledky s jakýmkoliv mobilním telefonem.

Zdroj: DxOMark

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Jak na škody způsobené umělou inteligencí? EU upraví legislativu
Jak na škody způsobené umělou inteligencí? EU upraví legislativu
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?