Už v červenci se Huawei, i přes mnohé bezpečnostní obavy, stal druhým největším prodejcem světa.
Ještě v roce 2010 prodávala čínská korporace jen něco kolem 3 milionů kusů; dnes společnost odhalila vzestup až na 200 milionů. Za minulý rok Huawei prodal cca 153 milionů, jde tedy o další znatelný meziroční skok.
Velké úspěchy u spotřebitelů podtržené bezpečnostní hrozbou
Dobře se prodává také dceřiná značka Honor. V letošním roce byla nejúspěšnější řadou zřejmě série vlajkových lodí Huawei Mate 20, prodat se jich do dvou měsíců mělo přes 5 milionů kusů. Do konce roku 2018 se prodalo přes 65 milionů kusů modelů Nova 3 a Nova 4, což jsou nezanedbatelná čísla. Co se týče Honoru, zde se skvěle prodávaly modely Honor 10 a V10, ale obecně je značka Honor velmi žádaná u mladých lidí.
Oblíbenost Huawei u spotřebitelů neustále roste, vzhledem ke kombinaci nízké ceny a obvykle dostačujícího výkonu a příjemného designu nejde o překvapení. Obavy, které z možné čínské špionáže šíří Spojené státy a část Commonwealthu, však může být oprávněná. V České republice před vlivy firem Huawei a ZTE varuje Bezpečnostní informační služba i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
5G síť nesmí Huawei stavět v USA, Austrálii a Kanadě, o zákazech se diskutuje na nejvyšší úrovni i v Německu, Japonsku a dalších zemích. Všem obviněním se Huawei brání.
Zdroj: ZDnet
K článku: Honor Nova 3 a 4? U Honoru se spíš jednalo o Honor 9, 10, případně lite verze… Nova 3 a Nova 3i je od Huawei… Nebo se pletu…?
Samozřejmě máte pravdu, řada Nova patří pod Huawei, kolegovi jsem to opravil.
A možná ještě drobnost… Vyjádření bylo upraveno, mobily Huawei jsou stejně „nebezpečné“ jako všechny ostatní… … Např. viz https://domaci.ihned.cz/c1-66400630-varovani-uradu-pro-kybernetickou-bezpecnost-pred-huawei-a-zte-ze-zacatku-tydne-nemiri-na-bezne-uzivatele
To je samozřejmě dost možná pravda, nicméně v očích těch, kteří o těchto věcech rozhodují, je to jedno a to samé riziko – je to vyrobené čínskou špionážní firmou Huawei (ač je to naprostá hloupost a výsledek Trumpovy obchodní války).
Ta čínská spionáž nás pronásleduje na každém kroku,což potvrzuje náhodné setkání s jedním čínským turistou.Turista ,kterého jsem potkal na Karlově mostě,se mne ptal kde je Pražský hrad a jestli je tam možnost se jít podivat.Pochopitelně,jako správný Čech jsem turistu nenápadně vyfotil a vše nahlásil na policií.Druhý den jsem si v… Číst více »