Podobný produkt Huawei nikdy předtím nepředstavil. Sluchátka FreeClip vypadají jako náušnice

Netradiční bezdrátová sluchátka Huawei FreeClip vypadají úplně jinak, než jsme dnes u podobných produktů zvyklí. Je navíc jedno, na jaké ucho je připevníte. Díky speciální konstrukci C-bridge a zvoleným materiálům se dokáží perfektně přizpůsobit každému uchu. S otevřenou open-ear konstrukcí cílí především na sportovce a ty, kteří chtějí při nošení vnímat své okolí.

Na tiskové konferenci s podtitulem Creation of beauty v Dubaji čínský gigant představil nový produkt z oblasti nositelné elektroniky a také nové gadgety v čele se svým doposud největším tabletem HUAWEI MatePad Pro 13.2″. Redakce inSmart.cz byla při tom a máme pro vás exkluzivní informace a první postřehy.

Obrázek: Podobný produkt Huawei nikdy předtím nepředstavil. Sluchátka FreeClip vypadají jako náušnice

Část ve tvaru fazolky ukrývá baterii a další elektroniku. Propojena je s kulatou částí nitinolovým drátem pokrytým TPU materiálem. Foto: Se souhlasem Huawei

Velké pozornosti se v Dubaji dostalo především novým bezdrátovým open-ear sluchátkům. Huawei FreeClip je novou řadou bezdrátových sluchátek, která přinášejí řadu inovací v designu a použitých technologiích.

Na první pohled vypadají jako netradiční náušnice, jejichž předností je dlouhá výdrž baterie a open-ear konstrukce, takže slyšíte i okolní zvuky. Ovládat je lze poklepáním na spojovací část vyrobenou z nitinolu, což je velmi zajímavý materiál vyvinutý armádou v USA. Jde o speciální snadno ohebnou slitinu niklu a titanu, která má paměťové vlastnosti a dokáže se tak vrátit do původního tvaru.

K mobilu či jinému zařízení se sluchátka připojují přes Bluetooth. Klíčovými prvky nových sluchátek jsou na první pohled neznámé pojmy jako C-bridge design, Clip technologie, Smart Wear Detection.

Připomínají náušnice? FreeClip mají být extrémně pohodlné

Proč vypadají jinak než všechno ostatní? Huawei přistoupil k designu FreeClip sluchátek s důrazem na ergonomii a pohodlí. C-bridge design, odkazující na tvar zahnuté konstrukce, je výsledkem rozsáhlého výzkumu a testování, zaměřeného na vytvoření sluchátek, která se přizpůsobují složitým tvarům a zakřivení lidského ucha. Tento design kombinuje dva klíčové prvky, které tvoří dva konce sluchátek – Comfort Bean a Acoustic Ball. Comfort Bean má ergonomickou konstrukci ve tvaru fazole, která se přizpůsobuje uchu, zatímco druhý konec nazvaný Acoustic Ball je navržen pro optimální velikost a pohodlí při nošení.

Obrázek: Podobný produkt Huawei nikdy předtím nepředstavil. Sluchátka FreeClip vypadají jako náušnice

Clip v názvu odkazuje na způsob, jakým sluchátka drží v uchu. Foto: Se souhlasem Huawei

Huawei FreeClip také přicházejí s technologií Smart Wear Detection, což umožňuje uživatelům vložit kterékoli sluchátko do libovolného ucha. Tato funkce eliminuje tradiční problém přiřazení pravého a levého sluchátka do správného ucha a zvyšuje flexibilitu při jejich používání. Prostě je chytnete a nasadíte na/do ucha a nemusíte o tom přemýšlet. To samé platí ohledně jejich návratu do nabíjecí krabičky.

Obrázek: Podobný produkt Huawei nikdy předtím nepředstavil. Sluchátka FreeClip vypadají jako náušnice

Je jedno, jaké ze sluchátek dáte do ucha. Padnou vám obě a automaticky poznají, v jakém uchu jsou. To platí i při návratu do krabičky. Foto: Redakce inSmart.cz

Sluchátka se mohou pochlubit dlouhou výdrží baterie – až 8 hodin přehrávání hudby na jedno nabití, což je u TWS sluchátek nadstandard a 36 hodin celkového poslechu s dobíjecím pouzdrem. Pouzdro se sluchátkami lze nabíjet prostřednictvím USB-C a bezdrátově s QI. Jsou tak ideální pro uživatele, kteří potřebují nosit sluchátka po delší dobu, například během práce nebo při sportovních aktivitách.

Open-ear sluchátka pro ty, kdo netouží po úplné izolaci od okolí

Huawei FreeClip staví na open-ear poslechu, takže uživatelé slyší své okolí. To neocení všichni, ale pro část uživatelů může jít o důležitou vlastnost. Díky technologiím, jako je dvoumagnetická pohyblivá cívka a systému Reverse Sound Waves sluchátka poskytují čistý zvuk s minimálním únikem zvuku do okolí. Duální zadní průduchy na zadní straně Acoustic Ballu díky Reverse Sound Waves zpětně kompenzují únik zvuku, díky čemuž okolí prakticky neuslyší, co posloucháte a o čem se při telefonátech bavíte. Zvuk ze sluchátek opravdu není vůbec špatný a na rozdíl od hearthrough funkcí, které můžeme znát z uzavřených sluchátek, je okolní zvuk nezkreslený.

Sluchátka jsou odolná vůči vodě dle normy IP54, což je důležité především pro ty z nás, kteří se věnují sportu.

Obrázek: Podobný produkt Huawei nikdy předtím nepředstavil. Sluchátka FreeClip vypadají jako náušnice

Každé z FreeClip sluchátek je extrémně lehké. Na uchu o něm díky váze 5,6 gramů skoro nevíte. Na netradiční nasazování si ale budete chvíli zvykat. Foto: Se souhlasem Huawei

Huawei jde vlastní cestou

Huawei už před konferencí na sociální síti X (Twitter) naznačil, že chystá něco netradičního. Na obrázku však tehdy ukázal jen malý kousek produktu, ze kterého nešlo nic zásadního poznat. Už tehdy se ale začalo hovořit o sluchátkách FreeBuds Clip, dnes představených jako FreeClip.

Huawei se dle poskytnutých informací v budoucích generacích produktů zaměří právě na podobné designové produkty. V segmentu fashion produktů se mu konec konců daří. Chytrých hodinek Watch GT4 čínský výrobce prodal přes 2 miliony kusů.

Česká cena a datum prodeje

Nová open-ear sluchátka FreeBuds Clip dorazí na český trh ve dvou barvách – černé a fialové. Již dnes startuje v České republice předprodej, přičemž sluchátka vyjdou na 4 999 Kč. Jako dárek k nákupu v rámci předprodeje získáte také chytrý náramek Band 8. Zákazníkům se pak první kusy do rukou dostanou až 22. ledna.

Zdroj: Redakce inSmart.cz z TK Huawei v Dubaji

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte