Výkonný notebook Huawei MateBook X Pro váží jen 980 gramů. Prodávat se bude i v ČR

Nový prémiový notebook od Huawei je extrémně výkonný, lehký a chlubí se mj. rychlým nabíjením. Jde o vůbec první zařízení s procesorem Intel Ultra 9 (185H), které váží méně než 1 kg. Kolik bude v ČR stát?

Huawei na konferenci „Creation of Beauty“ v Dubaji ukázal vedle chytrých hodinek Watch Fit 3 a sluchátek EarBuds 6i také svůj notebook nejvyšší modelové řady MateBook X Pro. Čínská společnost ukázala, že se nebojí inovovat ani v segmentů přenosných počítačů a vsadila na extrémně lehké a odolné tělo z magnéziové slitiny, špičkový výkon a několik zajímavých vychytávek. Jde zatím o jediný notebook s výkonným procesorem Intel Core Ultra 9, který váží méně než 1 kg.

Nízká váha, vysoký výkon

Řada MateBook X Pro je tím nejlepším, co Huawei v oblasti notebooků už několik let nabízí. Prémiový notebook MateBook X Pro (2024) váží pouhých 980 gramů, což je o 30 % méně než loňský model. I přes tloušťku 13,5 mm dokáže nabídnout vysoký výkon díky 40W platformě procesoru Intel Ultra 9 (185H),  díky čemuž je o 60 % výkonnější než předchozí generace s Core i7. Výbavu doplňuje 1-2TB SSD a 16-32 GB RAM.

Obrázek: Výkonný notebook Huawei MateBook X Pro váží jen 980 gramů. Prodávat se bude i v ČR

Huawei kvůli výkonnému čipu taktéž vylepšil chlazení, které je i přes malé rozměry velmi efektivní a uchladí výkonný čip. Notebook je tak ideální pro časté nošení a práci na cestách. Foto: Redakce inSmart.cz

Letošní procesory řady Ultra jsou také vůbec poprvé vybaveny akcelerátory umělé inteligence, které dnes už běžně vidíme v mobilních čipech většiny výrobců. A k čemu je to dobré? Především díky tomu čipy umožňují hladší chod řady programů s integrovanými AI funkcemi. V Číně tuto funkci Huawei prezentoval s využitím vlastní umělé inteligence Pangu AI. Ta dokáže např. provádět zápisy z jednání, nebo dokonce generovat titulky za běhu u filmů či videohovorů.

10 minut nabíjení na 3 hodiny práce

Do malého těla výrobce vtěsnal flexibilní 14,2″ OLED panel s rozlišením 3120×2080 px, 120Hz obnovovací frekvencí a jasem až 1000 nitů. Displej s dotykovou vrstvou snímá dotyky až 10 prstů naráz a nabízí skvělou věrnost barev díky 10bitovému podání. Daní za dotykovou vrstvu a OLED je pak lesklý povrch displeje.

Uvnitř se nachází 70Wh baterie s podporou 90W rychlonabíjení. Podle Huawei postačí 10minutové dobíjení pro další 3 hodiny práce.

Konektivitu zajišťují 3× USB-C, WiFi 6 a Bluetooth 5.3. Webkamera natáčí ve Full HD a jsou zde 4 mikrofony a 6 reproduktorů integrovaných po stranách zařízení. Nutno podotknout, že zvuk vycházející z mřížky vedle klávesnice je velmi povedený. Stabilnější internetové připojení přes Wi-Fi pak slibuje 360° 3D anténa.

Prémiový produkt se vším všudy

Pro zabezpečení je připravena čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku a potěší mechanické tlačítko na boku, kterým lze vypnout napájení kamery a úplně ji tak odpojit. Touchpad zařízení podporuje gesta a je dostatečně veliký pro pohodlnou práci. Na co už vzhledem k velikosti místo nezbylo, je numerický blok klávesnice.

Do České republiky míří varianta s 16 GB RAM a 1TB SSD. Prodávat se začne v bílé variantě začátkem června ze cenu 49 999 Kč.

MateBook 14 se do ČR nepodívá

Huawei na akci představil také notebook MateBook 14 s 2,8K OLED displejem. Ten se však na náš trh pravděpodobně nepodívá.

Zdroj: TK Huawei „Fashion Squared“ v Dubaji, redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu