IKEA věří internetu věcí, přinese revoluci v nositelné elektronice?

Už i na náš trh přišla letos IKEA s internetem věcí, a jak nyní švédský nábytkářský gigant potvrdil, s IoT to myslí opravdu vážně. Specificky na internet věcí si totiž vytvořil novou interní podnikovou jednotku.

Je to vlastně velmi logická oblast rozvoje. Když stůl, tak lampičku, reproduktor a další chytrá zařízení. Díky dlouholetému zaměření na nábytek je navíc firma schopna poskytnout unikátní ekosystém, kdy si zákazníci budou moci rovnou zařídit celé pokoje, ba dokonce celé byty a domy, dle vlastních představ.

Více o IoT:

Vznik nové podnikové jednotky předznamenává, že by se IKEA mohla pokusit o odvážnější kroky, třeba sjednocení různých rozdělených systému internetu věcí do jednoho komplexního hubu, který by si centrálně spravovala švédská společnost.

Obrázek: IKEA věří internetu věcí, přinese revoluci v nositelné elektronice?

Jeden ekosystém, mnoho poskytovatelů?

IKEA Home smart běží mezinárodně jako projekt už od roku 2012, avšak viditelného růstu se dočkal až letos, s tím, jak se postupně rozvíjí celý trh s internetem věcí.

Jmenovitě IKEA zmiňuje svou nabídku v oblasti bezdrátového nabíjení, chytrého osvětlení a inteligentních reproduktorů. Mluví také o vlastním ekosystému a mobilní aplikaci TRADFRI, přejmenované na IKEA Home smart. Právě ten by se (s nutnými úpravami) mohl stát základem budoucího snažení nábytkářské velmoci.

Podceňovat švédskou firmu není v této oblasti radno. Pravda, nejde o IT firmu, jenže to nutně neznamená problém. Najít partnery nebude v tomto případě žádný problém, a IKEA může klidně začít v oblasti IoT dominovat – ve chvíli, kdy se firmě podaří najít funkční řešení pro koncové zákazníky, jen těžko dokáže nalézt konkurenci, která by ji dokázala porazit. Už nyní IKEA podporuje Assistanta, Siri i Alexu a jejich služby.

Obrázek: IKEA věří internetu věcí, přinese revoluci v nositelné elektronice?

Už jen vlivem toho, že koupit si vše na jednom místě je velmi pohodlné. Plus, IKEA je všude, průnik na trh firma řešit ani moc nemusí. Pokud firma IoT trh rozvíří, bude to jedině dobře – více chytrých zařízení, prosím.

Zdroj: IKEA

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Digitální „plátno“ bez podsvitu: InkPoster přináší E-Ink umění do obýváku
Digitální „plátno“ bez podsvitu: InkPoster přináší E-Ink umění do obýváku
Konec ošklivým solárům: Vlnitá solární střecha od Jackery vyrábí elektřinu a vypadá parádně
Na hraní her, komunikaci s AI i sledování filmů: TCL má chytré brýle pro každého
Rokid Glasses: Vyzkoušeli jsme chytré brýle s ChatGPT a microLED displeji
Google varuje před obřím únikem dat. 2,5 miliardy uživatelů Gmailu v ohrožení
Jste opravdový Applista? Těchto pět tipů by měl znát každý majitel iPhonu
Obrázek: Zkrachoval vám dodavatel fotovoltaiky? Nepropadejte panice, takto situaci vyřešíte
Zkrachoval vám dodavatel fotovoltaiky? Nepropadejte panice, takto situaci vyřešíte
Soukromé konverzace s ChatGPT byly dohledatelné ve vyhledávačích. Jak být o krok napřed?