První zmínky o startovacím vývojovém kitu od Aceru se už objevovaly ke konci roku 2015. Dostupnost a bližší informace k sadě jako takové byly tehdy odhadovány/předpokládány na polovinu roku 2016. Acer se však k tomuto tématu nakonec zcela odmlčel a až právě v těchto dnech, konkrétně na veletrhu BETT 2017 v Londýně, se vytasil s dříve přislíbeným.
Sada Acer CloudProfessor obsahuje výběr hardwarových komponent a služeb, které budou moci jak studenti, tak samozřejmě zájemci o IoT svět propojovat dohromady. Hlavní myšlenka je edukace, učit se programovat a vytvářet sítě Internetu věcí (IoT) při použití mobilních zařízení.
Acer CloudProfessor v sobě kombinuje hardware, software a cloud. Jde tak o kit, který chce co nejjednodušším způsobem naučit všechny takovým základům, jako co je to cloud a jak přivést na svět své vlastní první IoT výtvory.
Vedle samotného modulu CloudProfessor obsahuje kit také vývojovou desku Arduino Leonardo, vývojovou desku LED101, Seeed Arduino Shield, dvě LEDky, dva senzory (světelný a teplotní) a malý motor umožňující pohyb v rámci projektů týkajících se robotiky.
Co obsahuje sada?
Po vybalení z krabice je tato sada dodávána s přístupem k Acer Build Your Own Cloud (BYOC), tedy ekosystému provázaného s významnými partnery z několika vrstev průmyslu. Od čipsetu, senzoru, operačního systému, middlewaru, až po prodejce aplikací.
Jak jsem si již řekli výše, sada CloudProfessor je navržena pro zachování snadného a intuitivního používání, pro svůj provoz využívá chytrých telefonů a aplikací pro tablet. Uživatelé se tak mohou učit ve výukových programech pro Android, Chrome OS a iOS zařízení. Zároveň tím poznávají, jak pracovat v programovacích jazycích, jako je JavaScript, Blockly a LiveCode na dokončení jednoduchého scénáře a inspirovat se pro vytvoření vlastních projektů.
Díky tomu, že není zapotřebí obrazovky notebooku nebo počítače, jsou tyto moduly snadno přenosné a umožňují programování projektů všude, kde bude uživatel chtít – fantazii se meze nekladou.
Samotná jednotka Acer CloudProfessor je v podstatě černou krabičkou s rozměry 108 × 44 × 13 mm a hmotností méně než 100 g. Připojuje se prostřednictvím bezdrátových sítí 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 4.0 + HS. Vnitřním úložištěm je 16GB vestavěná flash paměť, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty s kapacitou až 128 GB. Celé zařízení pohání SoC Intel Atom x5 Z8300 CherryTrail.
Sada nadále obsahuje osm aplikačních balíčků, ke kterým Acer poskytuje rovnou i ukázkový kód, který pomůže uživatelům v začátcích vlastních projektů.
[alert-note]Zaujal vás projekt? Podívejte se na další informace na oficiálních stránkách: home.cloud.acer.com[/alert-note]
Cena pro tuto chvíli nebyla blíže upřesněna. Vývojová sada by se měla objevit v první polovině tohoTO roku a bude k dispozici ve Velké Británii a v oblasti EMEA.