HONOR uvedl na český trh svůj nový vlajkový model Magic 7 Pro, který chce oslnit extrémním výkonem, AI funkcemi i parádním fotoaparátem. Právě AI a fotoaparát dokáží společně vykouzlit povedené snímky i v situacích, kde by jinak nebylo technicky možné kvalitních výsledků dosáhnout. Jak funguje extrémní přiblížení snímků s využitím umělé inteligence?
U fotomobilu Magic 7 Pro lze dosáhnout až 100× hybridního přiblížení. Jak asi tušíte, podobné přiblížení s sebou běžně nese také nízkou kvalitu výstupu. Co kdybyste ale nechali zachycený snímek vylepšit umělou inteligencí? Právě takovou funkci HONOR přidal do svého vlajkového smartphonu. AI zoom funguje na jednoduchém principu – smartphone snímek vezme, odešle ho na servery s umělou inteligencí a po chvíli už koukáte na ostrý snímek. I z rozmazané a rozpixelované scény tak může vzniknout poměrně hezký snímek vhodný např. na sociální sítě. Nevěříte?
Jak funkci zapnout?
- Otevřete aplikaci fotoaparátu.
- V režimu fotografie přibližte snímek alespoň 30×, díky čemuž se zobrazí AI ikona.
- Klikněte na ni (změní barvu na oranžovou) a následně zachyťte snímek.
- Po vyfocení dojde ke zpracování, kdy AI na serverech HONORu upraví s pomocí pokročilých algoritmů snímek do ostré podoby.
Praktický test: Co udělá AI zoom s fotografií?
HONOR Magic 7 Pro je vybaven 200Mpx teleobjektivem s 3× optickým přiblížením. Funkce AI Super Zoom se aktivuje až při 30násobném přiblížení a vyžaduje připojení k internetu, protože zpracování probíhá v cloudu. Funkci jsme měli možnost otestovat ve Slovinsku, kde se naplno ukázaly možnosti i limity této technologie.
Jak AI zoom funguje? Umělá inteligence „odhaduje“ a dokresluje detaily, které snímač telefonu není schopen zachytit. To znamená, že výsledné AI fotografie nemusí vždy odpovídat realitě – AI může přidat prvky, které ve skutečnosti neexistují. A jiné může naopak ubrat.
AI Super Zoom se nám nejlépe osvědčil při zachycování přírodních scenérií jako jsou hory, lesy či jezera. Velmi dobře si také poradí s architektonickými prvky. Důležitým předpokladem je dobré osvětlení. Nejlepších výsledků dosahuje při fotografování statických vzdálených objektů, kde má umělá inteligence dostatečně kvalitní podklad pro analýzu a dokreslení detailů. Zatím si neporadí např. s texty a nefunguje v nočním režimu či pro focení osob, což je pochopitelné.
Základní možnosti přiblížení bez AI – 0,5, 1, 2, 3 a 6×. Rozdíl před a po použití AI můžete vidět níže. AI snímek je vpravo. Foto: Redakce inSmart.cz
Jde o volitelnou funkci – uživatel si může vybrat, zda ji využije, nebo se spolehne na klasické přiblížení. Snímek sice nemusí vždy působit přirozeně, ale na druhou stranu jde o zajímavou možnost, jak vyfotit i objekty, které jsou od vás velmi daleko. Výsledky mohou být někdy až umělecké a často připomínají malby. Pro sociální sítě a sdílení s kamarády může funkce najít využití a je třeba ji brát spíše jako zajímavost.
Zdroje: Test redakce inSmart.cz, HONOR