Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro patří mezi nejlepší fotomobily současnosti. Není tedy velkým překvapením, že si hravě poradí s denními i nočními fotografiemi. Jak i v noci fotit jako profesionál a jak vytvořit krásné snímky za každého světla? Zeptali jsme se profesionála.

Noční focení mobilním telefonem může být obtížné, zejména pokud chcete zachytit tu správnou atmosféru bez rozostření nebo šumu. Ale díky pokroku v mobilních technologiích už nemusí být výsledky vašeho nočního focení kompromisem. Zvláště pokud jste majitelem nejnovějšího fotomobilu Xiaomi 13 Pro, který nabízí řadu vynikajících funkcí pro noční fotografii. Tento článek vám poskytne několik rad profesionála, jak na noční focení smartphonem.

Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro

Spolupráce se značkou LEICA Xiaomi pomohlo. Fotomobily značky se posunuly mezi absolutní špičku. Foto: Redakce inSmart.cz

1. Seznamte se s telefonem

Xiaomi 13 Pro je vybaveno špičkovým 1″ snímačem Sony IMX989, který je navržen pro výjimečný výkon i za špatných světelných podmínek. Díky velkému formátu snímače dokáže zachytit více světla, což je zásadní pro noční fotografii.

Kromě toho přichází Xiaomi 13 Pro s technologiemi značky Leica. Tato spolupráce přináší optimalizaci softwaru a hardwaru pro lepší reprodukci barev, detailů a dynamického rozsahu.

Z toho plyne i řada režimů a možností nastavení. Ale abyste je uměli v praxi používat, je dobré si je nejprve v klidu vyzkoušet. Než se tedy vydáte do ulic, měli byste svůj telefon a prostředí fotoaparátu co nejlépe znát. Tento krok se vyplatí nepřeskočit,“ doporučuje profesionální fotograf Petr Varga, který fotí pro velké firmy jako Rockaway Capital, Bosch či Adidas.

2. Použijte noční režim

Xiaomi 13 Pro je vybaven speciálním režimem pro fotografování v noci. Tato funkce prodlužuje dobu expozice, aby do snímače vstoupilo více světla, a zároveň používá software pro redukci šumu a vylepšení detailů. To vede k jasnějším a ostřejším snímkům i za tmy. Slušných výsledků lze dosáhnout také s automatikou, která noční režim podle světelných podmínek vynutí za vás či manuálním režimem, kdy však musíte nastaveným hodnotám rozumět.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Achu (@achuthanshaji_)

3. Stativ a opřená ruka pomohou

Při nočním fotografování je situace výrazně složitější než za dne. Snímač potřebuje více času, aby zachytil dostatek světla. Pohyby mobilem je stabilizace v Xiaomi 13 Pro schopna velmi dobře eliminovat, ale i tak byste se měli snažit o co nejstabilnější držení. Dlouhé časy expozice mohou způsobit rozmazání pohybem ruky. Stativ není nezbytný, ruku si můžete opřít o zábradlí či cokoliv jiného. Pokud chcete např. fotit noční oblohu, stativ poskytuje stabilní oporu pro váš telefon a pomáhá získat co nejostřejší možné snímky.

4. Experimentujte s manuálními nastaveními

Pokud chcete získat absolutní kontrolu nad svými nočními snímky, experimentujte s manuálními nastaveními. Xiaomi 13 Pro umožňuje upravit nastavení jako je doba expozice, ISO, vyvážení bílé a ostření. Vězte ale, že vyšší hodnoty ISO mohou způsobit šum na obrázcích. Proto je lepší sáhnout po stativu či opoře ruky.

5. Hrajte si s kompozicí

Při nočním focení hledejte zdroje světla, které by mohly udělat váš snímek zajímavějším. To může zahrnovat městská světla, neony, auta nebo dokonce hvězdy a měsíc. Využijte pravidla třetin nebo vyhledejte zajímavé prvky, jako jsou odrazy nebo stíny, které by mohly vylepšit vaši kompozici.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eakachai Sangthong (@the_ro22mo)

Xiaomi 13 Pro je jedním z nejlepších telefonů pro noční fotografii na trhu. S výše uvedenými tipy můžete získat neuvěřitelné snímky i za špatných světelných podmínek. Takže, ať už jste profesionál nebo začátečník, vezměte svůj telefon a vydejte se do noci. Nezapomeňte sdílet své snímky a ukázat světu, jak krásná může být noc skrze objektiv vašeho Xiaomi 13 Pro.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?