Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje ve vaší domácnosti či jejím okolí během vaší nepřítomnosti, je ideální volbou instalace bezpečnostní kamery. Ať už pak chcete zabezpečit cokoliv, můžete sáhnout po produktovém portfoliu značky Xiaomi, která má v tomto ohledu rozhodně co nabídnout.

Kamerový systém je skvělým pomocníkem nejen při ochraně majetku, ale i v rámci osobní bezpečnosti. Jeho pořízení vás mnohdy nestojí příliš velké peníze – ceny kamer běžně začínají pod hranicí 1 000 korun a vyšších řádů prakticky nedosahují. Na druhou stranu vám mohou nabídnout poměrně širokou škálu funkcí a režimů, které vám (nejen) v noci zajistí klidný spánek. Za zmínku stojí například bezpečnostní kamery značky Xiaomi, které jsou v poměru cena-výkon jen stěží překonatelné. Instalovat je pak můžete prakticky kamkoliv.

Obrázek: Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Tomuto scénáři lze dnes již poměrně snadno zabránit, a to díky chytrým bezpečnostním kamerám. Foto: Freepik

Kamery do interiéru využijete jako chytrou chůvičku či detektor pohybu

Produktová řada Xiaomi kamer pro vnitřní využití se skládá hned z několika různých modelů, které potěší i ty nejnáročnější uživatele. Základním modelem je Xiaomi Smart Camera C200, která i za málo peněz nabídne hodně muziky. V její výbavě tak nechybí například funkce nočního vidění či automatická detekce člověka řízená umělou inteligencí. Kameru lze také využít jako komunikační zařízení díky vestavěnému reproduktoru a mikrofonu. O něco výkonnější variantou je Xiaomi Smart Camera C300, která může oproti svému předchůdci s FullHD zaznamenávat obraz v rozlišení až 2K. Trojici základních domácích kamer pak uzavírá Xiaomi Smart Camera C400, která rozlišení nahrávaného videa posouvá až na 2,5K. Ve všech případech se kromě výše zmíněných funkcí můžete těšit na 360°pozorovací úhel a řadu ovládacích prvků, které nabídne aplikace Xiaomi Home.

Obrázek: Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Srovnání kamer Xiaomi Smart Camera řady C. Rozdíly jsou především v provedení a rozlišení přenášeného obrazu. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Svým názvem i celkovým provedením z modelové řady C vybočuje Xiaomi Smart Camera C500 Pro, která láká především na bezpečnostní čip MJA1 umožňující šifrovaný přenos dat. Kvalita obrazu v tomto případě dosahuje úctyhodného rozlišení 3K, a objektiv poskytuje skutečně jasné snímky i za omezeného přístupu světla. Kameru lze přepnout do režimu soukromí, kdy čočka zajede do konstrukce zařízení, a obavy z nežádoucích sledovatelů jsou tak v kombinaci s šifrováním omezeny na minimum. V rámci monitorovacího režimu si navíc můžete zvolit klíčové oblasti, které bude kamera bedlivě sledovat dle nastavených priorit. Designově podobnou je pak Mi 360° Home Security Camera 2K Pro, která vyniká především možnostmi montáže. V porovnání s C500 Pro je o něco levnější, kromě nižšího rozlišení však Xiaomi jinak příliš ústupků nedělalo. I v tomto případě tak získáte šikovného hlídače vaší domácnosti, kterého můžete dle potřeby umístit na vodorovný i svislý povrch.

Obrázek: Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Mi 360° Home Security Camera 2K Pro v sobě snoubí kombinaci bezpečnostního i estetického prvku. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Z kompaktních kamerek stojí za zmínku Mi Camera 2K vybavená magnetickým držákem. Navzdory svým rozměrům dokáže snímat obraz v rozlišení 2304 × 1296 pixelů, a to včetně nočního vidění. Zařízení lze tají efektivně využít například jako webkameru či chůvičku. Všechny výše uvedené kamery pak lze vzájemně kombinovat v rámci chytré domácnosti pod správou některého z řady domácích asistentů.

Venkovní kamery představují komplexní bezpečnostní zařízení

Působnost vaší kamerové sítě můžete rozšířit i za hranice vaší domácnosti, a to díky zařízením designovaným pro použití v exteriéru. V tomto směru nabízí velmi solidní ochranu například Xiaomi Outdoor Camera CW300 EU ukotvená na systému gimbalů, které zachytí prakticky každý kout vašeho dvora či zahrady. Kromě infračervené diody pak zařízení vysílá i klasické bílé světlo, a může tak být nastaveno i jako chytré osvětlení na fotobuňku. Kamera s rozlišením 4 Mpx zajistí kvalitní zoom zachycující i drobné detaily. Zařízení Xiaomi Outdoor Camera CW400 míří o úroveň výš, a to především díky 4K objektivu. Stabilitu a kvalitu přenášeného obrazu pak zajišťuje vestavěná duální anténa.

Obrázek: Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Zařízení Xiaomi Outdoor Camera CW400 neuškodí ani prudký déšť. Foto: Se souhlasem Xiaomi

V případě, že nevyžadujete pohyblivé snímání exteriérů, nejspíš sáhnete po Xiaomi Outdoor Camera AW200, která je ve své kategorii nejlevnějším zařízením. I tak ale kamera zvládá 2K rozlišení, infračervené vidění či oboustranné hovory přes aplikaci Xiaomi Home. Milovníky focení pak potěší možnost časosběrných záznamů. Zachycení barev je navíc velmi živé a věrohodné. Fixní monitoring pak nabídne i Xiaomi Outdoor Camera AW300, která svým provedením připomíná klasickou bezpečnostní kameru v moderním kabátě. Může tak bez problémů fungovat v režimu 24/7, ve dne i v noci a za každého počasí. V případě potřeby pak může zařízení sloužit i jako poplašný systém díky zabudovanému alarmu. Váš pozemek tak bude pod konstantní ochranou i bez vaší kontroly.

Obrázek: Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Fixní venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW300 dokáže spolehlivě a samostatně ohlídat váš pozemek. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Jde to i bez kabelů. Vyzkoušejte bateriové či solární kamery

Hlavním nedostatkem většiny venkovních kamer je nutnost připojení do elektrické sítě. Xiaomi tento problém řeší hned dvěma zařízeními. Tím prvním je Mi Wireless Outdoor Security Camera, která je poháněna 5 700mAh baterií s výdrží až 3 měsíce. Při její montáži tak prakticky nejste ničím limitováni. Kamera je navíc vybavena senzorem PIR, který zaznamenává změny okolní teploty či pohybu, a díky speciálnímu ukotvení je chráněna i proti krádeži.

Obrázek: Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Díky vyměnitelné baterii nemusíte u Mi Wireless Outdoor Security Camera řešit žádnou kabeláž. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Zajímavé řešení s omezeným přístupem k síti pak představuje druhý bezdrátový model, Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 Pro Set. Jak již název napovídá, je zařízení vybaveno solárním panelem, který jej dokáže plnohodnotně pohánět. Obraz v rozlišení 2,5K je dále vylepšen vysokým dynamickým rozsahem či doplňkovým LED osvětlením. Velkou výhodou je pak inteligentní řízení spotřeby, které šetří energii baterie i přes neustálý monitoring okolí.

Obrázek: Jakou kameru od Xiaomi vybrat? Pohlídají zahradu či domácnost a některé ani nepotřebují zásuvku

Na horní straně modelu BW400 je umístěn výkonný solární panel, který zařízení soběstačně pohání. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Díky kamerám dnes můžete mít přehled skutečně o všem, co se okolo vás či vaší domácnosti děje. Využití chytrých funkcí, hlídacích či režimů a vysoké kvality obrazu pak v sobě snoubí produkty značky Xiaomi, které jsou navíc lákavé i z pohledu pořizovací ceny. Neberte tak bezpečnost vás i vašeho okolí na lehkou váhu, a zauvažujte o možnostech monitoringu – instalace je snadná a rychlá, a pocit bezpečí, které vám chytrý kamerový systém výměnou nabídne, je skutečně k nezaplacení.

Zdroje: Xiaomi, redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu