Kdo získá titul první Miss AI? Na vítězku čeká sláva i finanční odměna

Svět bude již brzy hledat svou první Miss AI. V netradiční soutěži spolu budou soupeřit modelky vytvořené umělou inteligencí, kromě krásy však budou muset zaujmout také technologickými dovednostmi či společenským dosahem. Jak bude celé klání probíhat?

V jednom z našich pravidelných souhrnů novinek ze světa umělé inteligence jsme nedávno informovali o připravované soutěži Miss AI, která je vůbec první svého druhu. Termín uzavírky přihlášek se přitom neúprosně blíží, a my jsme se tak rozhodli podívat se celé akci na zoubek a zjistit, co všechno musí virtuální krásky splnit pro to, aby tento titul získaly.

Premiéra soutěže o titul Miss AI by měla být součástí prvního ročníku akce World AI Creator Awards (WAICA). Ta je sponzorována sociální platformou Fanvue, která sdružuje právě modelky vytvořené umělou inteligencí. Zástupci společnosti se pak nechali slyšet, že slavnostní ceremoniál WAICA by se mohl stát ve virtuálním světě podobně populární jako udílení Oscarů. Tato tvrzení mohou být – mimo jiné v kontextu toho, že jde o první ročník– poměrně odvážná, soutěž však v médiích budí poměrně velký rozruch, a dostává se jí tak značné pozornosti i ze strany veřejnosti.

Jde o komplexní zhodnocení tvůrčích schopností

Vstupní požadavky pro přihlášení se do soutěže nejsou nikterak přísné. Zúčastnit se tak může prakticky každá virtuální modelka, jedinou podmínkou je, že musí být stoprocentně vytvořena umělou. Z hlediska použitých nástrojů se pak tvůrcům meze nekladou, a organizátoři naopak ocení originální přístup s využitím nejrůznějších AI generátorů.

Technologický aspekt bude koneckonců jedním z hodnocených parametrů soutěže. Další dvě kategorie, ve kterých se uchazečky o titul Miss AI utkají, pak představují vizuální stránka vytvořených modelek a dosah na sociálních sítích, který je hlavním z důvodů, proč se tento obsah v poslední době tak rychle šíří internetem. Podle dostupných informací pak bude součástí soutěže i obligátní dotazník, na který budou slečny odpovídat pomocí promptů z jazykových modelů. Organizátoři tak chtějí celé akci ponechat co nejvyšší úroveň autentičnosti, a poskytnout tak odborné porotě co nejvíce podkladů k udělení hodnocení.

Obrázek: Kdo získá titul první Miss AI? Na vítězku čeká sláva i finanční odměna

Tuto fotku jsme díky AI vytvořili během pár okamžiků. Mohla by se i tato dívka utkat v boji o titul Miss AI? Foto: Bing AI

V porotě zasednou i dvě AI modelky

Tým posuzující schopnosti digitálně vytvořených dívek v daných kategoriích se skládá ze čtyř členů, skuteční jsou ale pouze dva – podnikatel a PR poradce Andrew Bloch a odbornice na soutěže krásy Sally-Ann Fawcett. Porotu pak doplní dvě virtuální modelky. První z nich je Španělka Aitana Lopez, která má na svém Instagramu přes 300 tisíc sledujících, a která si díky AI modelingu přijde dle odhadů na desítky tisíc dolarů měsíčně. Neméně úspěšná je i druhá porotkyně, Emily Pellegrini, která se těší velké oblibě především ze strany mužské části její fanouškové základny.

Obrázek: Kdo získá titul první Miss AI? Na vítězku čeká sláva i finanční odměna

V porotě usedne i Emily Pellegrini, jedna z nejúspěšnějších AI modelek současnosti. Foto: Se souhlasem Emily Pellegrini

Na vítězku soutěže Miss AI čeká finanční odměna ve výši 5 000 dolarů, a dále pak propagace v rámci platformy Fanvue či PR podpora. Ocenění v podobě nejrůznějších vzdělávacích kurzů a dárkových balíčků od sponzorů pak čekají i na druhé a třetí místo. Výsledky by měly být vyhlášeny 10. května, přičemž do konce měsíce by se mělo konat i slavnostní předávání cen, které bude probíhat online. Dosavadní seznam účastnic bohužel zveřejněn nebyl, a na odhalení favoritek si tak nejspíš ještě budeme muset počkat. Již nyní je ale jasné, že je Miss AI jednou z nejsledovanějších událostí populární stránky umělé inteligence, a že tato událost do značné míry změní fungování celé řady služeb, od modelingu přes internetovou reklamu až po technologický pokrok ve světě AI.

Zdroje: 1, 2, 3

Úvodní foto: Bing AI

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu