Raketový batoh dává vojákům schopnost létat ve stylu Iron Mana. Britské námořnictvo demonstrovalo využití obleku k obsazení lodi z motorového člunu. Létající vojáci jsou však jen začátek.
Britské královské námořnictvo ukázalo video, ve kterém mariňáci obsazují plavidlo za využití létajících obleků. Za oblekem stojí britská společnost Gravity Industries, která své obleky nabízí pro řadu různých situací. Na první pohled bláznivý vynález Richarda Browninga tak dostává řadu praktických využití.
Vedle ozbrojených složek projevily zájem rozvozové firmy, milovníci adrenalinu a koncem roku jsme informovali o tom, že britové otestovali raketový oblek pro záchranáře. Využitelný je podle tvůrce prakticky všude. Největší výhody však nabízí v situacích, kdy je špatně přístupný terén a záleží na každé sekundě. Výhodou je např. u záchranářů možnost rychlejšího zásahu, než jakou nabízí helikoptéry.
Rychlé obsazení lodi díky létajícím vojákům
Námořnictvo nyní provedlo cvičení, v jehož průběhu došlo k fiktivnímu obsazení lodi HMS Tamar. Start mariňáků s raketovým batohem proběhl z motorového člunu. Po přistání na palubě lodi voják shodí žebřík zbytku posádky v motorovém člunu a pomůže tak rychleji získat kontrolu nad lodí.
Za běžné situace by sice nemusel být průběh tak hladký, tak či onak jde o zajímavou metodu, kterou by speciální jednotky mohly využívat. Nevýhodou obleku je nicméně velký hluk tryskového motoru, který případného nepřítele rychle upozorní na blížící se hrozbu.
Úvodní fotografie: Se souhlasem Gravity Industries LTD
po dobu letu je naprosto bezbranný neschopný střílet ?
Přesně tak. Myšlenka je to nepochybně zajímavá, nicméně jde zde spousta problémů, které bude třeba nejdříve domyslet…
Takový létající voják bude považován za drón a sestřelen automatickým systémem.
Totální nesmysl. Už by se topil ve vodě postreleny snaiprem
Všechny systémy jdou rušit, klamat, zahltit, oslepit…vojáků lze poslat hádám víc, one-man show útoky bývají enem ve filmech s Pištů Segalem. Dá se k tomu hrát doprovod zábleskových granátů, LRADů, kožních mikrovlnek…to mají snapři rádi…v noci použít třeba support systémy k oslepení noktovizorů, termální a radarové obskuranty…ale hádám, že tyhle… Číst více »