Brýle místo monitoru? Lenovo Glasses T1 pro hraní a práci na cestách

Jak nahradit monitor, když jste na cestách a nemáte na něj dostatek prostoru? Lenovo Glasses T1 jsou nové brýle určené pro práci a sledování obsahu na cestách. Brýle ukrývají dvojici displejů s jemným Full HD rozlišením a připojují se přes USB-C.

Brýle se v mnohém podobají právě monitoru. Jsou totiž zcela závislé na připojeném zařízení, kterým mohou být Windows, Android, macOS a díky Lightning adaptéru také iOS zařízení. Cílem je nabídnout větší plochu pro konzumaci obsahu a práci.

Obrázek: Brýle místo monitoru? Lenovo Glasses T1 pro hraní a práci na cestách

Lenovo Glasses T1 vypadají jako velké sluneční brýle. Foto: Redakce inSmart.cz

Ve většině případů brýle slouží pouze k zrcadlení obrazu z původního zařízení. V případě Motorola smartphonů s funkcí Ready for nabídnou brýle pokročilé funkce a upravené uživatelské rozhraní. Zatímco monitor si do kapsy vezmete jen těžko, brýle jsou kompaktní a díky displejům a kvalitní optice nabídnou odhadem podobný pocit, jako byste sledovali 27″ monitor ze vzdálenosti cca 80 cm.

Monitor, do kterého vám nikdo nemůže koukat

Vedle zábavy jsou brýle určeny i pro práci. Právě práce na důležitých obchodních dokumentech na počítači ve veřejném prostoru představuje bezpečnostní riziko. Použitím Lenovo Glasses T1 mají zaměstnanci k dispozici soukromý pracovní prostor bez nutnosti neustálého ohlížení přes rameno. Ideálním příkladem je např. práce v letadle. Nutno však podotknout, že jde o velmi specifické případy použití.

Pro lepší komfort při delším používání jsou brýle vybaveny vyměnitelnými nosními sponami, nastavitelnými nožičkami a podporou vlastních dioptrických čoček prostřednictvím připojitelného rámu. V těle rámu se nachází 4 tlačítka pro ovládání jasu a hlasitosti vestavěných reproduktorů.

První dojmy

Brýle jsme měli možnost vyzkoušet před startem veletrhu IFA a mile nás překvapila kvalita micro-OLED displeje, který má velmi dobrou barevnou sytost a vysoký kontrastní poměr 10,000:1. Lenovo se chlubí nízkou celkovou spotřebou energie brýlí, díky čemuž můžete s Glasses T1 přehrávat video nebo hrát hry na připojených mobilních zařízení celé hodiny bez obav z rychlého vybití baterie připojeného zařízení. Konkrétní spotřebu bohužel Lenovo neuvádí a baterii brýle neobsahují.

Obraz brýlí je možné ukotvit v prostoru. Pohybem hlavy tedy můžete koukat na monitor počítače a na „tajný“ monitor v brýlích. Přepnout lze i na fixní zobrazení, kdy obraz zůstává před očima nehledě na pohyb. O pohodlnosti podobného řešení nehledě na nastavení si troufneme pochybovat. Brýle připojené kabelem zkrátka na očích při práci mít nechcete.

Málo muziky za hodně peněz?

Lenovo Glasses T1 (v Číně uvedený pod názvem Lenovo Yoga Glasses) bude na čínském trhu dostupný na konci roku 2022 a na dalších vybraných trzích v průběhu roku 2023. Podle informace, kterou se redakci inSmart.cz povedlo získat na veletrhu IFA, bude cena zařízení pod 500 USD, tedy do 12 000 Kč. Za podobnou cenu nám však zařízení příliš nedává smysl.

Zdroj: TK Lenovo

Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty