Brýle místo monitoru? Lenovo Glasses T1 pro hraní a práci na cestách

Jak nahradit monitor, když jste na cestách a nemáte na něj dostatek prostoru? Lenovo Glasses T1 jsou nové brýle určené pro práci a sledování obsahu na cestách. Brýle ukrývají dvojici displejů s jemným Full HD rozlišením a připojují se přes USB-C.

Brýle se v mnohém podobají právě monitoru. Jsou totiž zcela závislé na připojeném zařízení, kterým mohou být Windows, Android, macOS a díky Lightning adaptéru také iOS zařízení. Cílem je nabídnout větší plochu pro konzumaci obsahu a práci.

Obrázek: Brýle místo monitoru? Lenovo Glasses T1 pro hraní a práci na cestách

Lenovo Glasses T1 vypadají jako velké sluneční brýle. Foto: Redakce inSmart.cz

Ve většině případů brýle slouží pouze k zrcadlení obrazu z původního zařízení. V případě Motorola smartphonů s funkcí Ready for nabídnou brýle pokročilé funkce a upravené uživatelské rozhraní. Zatímco monitor si do kapsy vezmete jen těžko, brýle jsou kompaktní a díky displejům a kvalitní optice nabídnou odhadem podobný pocit, jako byste sledovali 27″ monitor ze vzdálenosti cca 80 cm.

Monitor, do kterého vám nikdo nemůže koukat

Vedle zábavy jsou brýle určeny i pro práci. Právě práce na důležitých obchodních dokumentech na počítači ve veřejném prostoru představuje bezpečnostní riziko. Použitím Lenovo Glasses T1 mají zaměstnanci k dispozici soukromý pracovní prostor bez nutnosti neustálého ohlížení přes rameno. Ideálním příkladem je např. práce v letadle. Nutno však podotknout, že jde o velmi specifické případy použití.

Pro lepší komfort při delším používání jsou brýle vybaveny vyměnitelnými nosními sponami, nastavitelnými nožičkami a podporou vlastních dioptrických čoček prostřednictvím připojitelného rámu. V těle rámu se nachází 4 tlačítka pro ovládání jasu a hlasitosti vestavěných reproduktorů.

První dojmy

Brýle jsme měli možnost vyzkoušet před startem veletrhu IFA a mile nás překvapila kvalita micro-OLED displeje, který má velmi dobrou barevnou sytost a vysoký kontrastní poměr 10,000:1. Lenovo se chlubí nízkou celkovou spotřebou energie brýlí, díky čemuž můžete s Glasses T1 přehrávat video nebo hrát hry na připojených mobilních zařízení celé hodiny bez obav z rychlého vybití baterie připojeného zařízení. Konkrétní spotřebu bohužel Lenovo neuvádí a baterii brýle neobsahují.

Obraz brýlí je možné ukotvit v prostoru. Pohybem hlavy tedy můžete koukat na monitor počítače a na „tajný“ monitor v brýlích. Přepnout lze i na fixní zobrazení, kdy obraz zůstává před očima nehledě na pohyb. O pohodlnosti podobného řešení nehledě na nastavení si troufneme pochybovat. Brýle připojené kabelem zkrátka na očích při práci mít nechcete.

Málo muziky za hodně peněz?

Lenovo Glasses T1 (v Číně uvedený pod názvem Lenovo Yoga Glasses) bude na čínském trhu dostupný na konci roku 2022 a na dalších vybraných trzích v průběhu roku 2023. Podle informace, kterou se redakci inSmart.cz povedlo získat na veletrhu IFA, bude cena zařízení pod 500 USD, tedy do 12 000 Kč. Za podobnou cenu nám však zařízení příliš nedává smysl.

Zdroj: TK Lenovo

Obrázek: Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Obrázek: GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu