Miliony od Kazmy? Akce si všimli podvodníci, pozor na internetové podvody

Počinu Kazmy, který chce v souvislosti s filmem ONEMANSHOW: The Movie shodit z vrtulníku milion dolarů, si všimli i internetoví podvodníci. Objevila se řada podezřelých reklam a stránek, které se snaží zneužít zájem lidí o tuto akci.

Jedním z typů podvodu je například reklama, která propaguje službu s názvem Immediate Connect. Reklama se snaží vyvolat dojem, že se návštěvník dostal na oficiální stránky zpravodajského serveru iDNES.cz. Objevuje se zde údajný rozhovor Kazmy s Janem Krausem o chystaném shození peněz z vrtulníku a o tom, jak Kazma své peníze získal.

Falešný rozhovor láká na snadné zbohatnutí

Tento rozhovor je ale smyšlený a ve skutečnosti neproběhl. Cílem podvodníků je získat od lidí peníze a osobní údaje. Stránky napodobující iDNES se přitom nenachází na doméně idnes.cz, ale na na první pohled podezřelé adrese fly.srilanka-4u.*** (adresa byla redakci úmyslně zkrácena).

Obrázek: Miliony od Kazmy? Akce si všimli podvodníci, pozor na internetové podvody

Ukázka falešné reklamy. Všimněte si využití značky známého mediálního domu či snahy o senzaci, která má nepozorné uživatele přimět kliknout. Foto: Redakce inSmart.cz

Jen pro pořádek – oficiální web Kazmova projektu je miliondolaru.cz. Pokud tedy uvidíte reklamu odkazující jinam, buďte velmi opatrní. Na podvodný odkaz neklikejte a v případě kliknutí na stránce nezadávejte žádné osobní a platební údaje.

Obecně platí, že při podobných akcích je potřeba mít se na pozoru před podvodníky. Buďte opatrní u reklam na sociálních sítích i vyhledávačích. Nejdůvěryhodnější jsou informace přímo na oficiálních stránkách a profilech dané osobnosti. Před zadáním údajů si vždy ověřte, že jste skutečně na správné adrese. Buďte obezřetní a nenechte se napálit falešnými sliby rychlých peněz.

Jak zjistit, že jde o podvod?

1. Příliš lákavé nabídky: První červenou vlajkou mohou být nabídky, které zní příliš dobře, než aby byly pravdivé. Například „Získejte nový iPhone za pouhou 1 Kč!“ nebo „Získejte tisíce korun každý den bez práce“. Vždy si položte otázku: „Může být něco podobného reálné?“ Pokud se něco zdá příliš dobré na to, aby to byla pravda, pravděpodobně jde o podvod a lež.

2. Neznámé zdroje: Pokud je reklama od firmy nebo značky, o které jste nikdy neslyšeli, je dobré si udělat malý průzkum. Rychlé použití vyhledávače může odhalit recenze a zkušenosti ostatních lidí s danou firmou či stránkou.

3. Chybějící kontaktní údaje: Spolehlivé firmy se nebojí uvést své kontaktní údaje na viditelném místě. Pokud na stránce chybí telefonní číslo, adresa nebo jiné základní informace, měli byste být opatrní.

4. Špatná gramatika a pravopis: Podvodné stránky a reklamy často obsahují gramatické a pravopisné chyby. Pokud si všimnete, že je text v reklamě nebo na webové stránce napsán nedbale nebo obsahuje mnoho chyb, je to další varovný signál.

5. Žádost o platbu či požadavek na osobní údaje: Buďte opatrní, pokud je od vás kdekoliv na internetu vyžadováno, abyste zadali své osobní údaje nebo údaje o platební kartě.

Obrázek: Miliony od Kazmy? Akce si všimli podvodníci, pozor na internetové podvody

Peníze Kazma z vrtulníku skutečně shodí. Jen zatím není jisté kdy a kde. Foto: AI Dall-E

Pokud narazíte na podvodnou reklamu, je důležité na ni neklikat a co nejdříve ji nahlásit. Můžete tak pomoci zabránit dalším lidem v tom, aby se stali obětí. Mnoho sociálních sítí a webových služeb nabízí možnost nahlásit podezřelý obsah přímo z jejich platformy. Nahlási takový obsah můžete i na podvody@insmart.cz.

Zdroje: ViralSvet.cz, inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?