Mobilní veletrh MWC 2020 v Barceloně byl zcela zrušen: Pořadatelé se obávají koronaviru

Nově pojmenovaný COVID-19 z rodiny koronavirů, jinak také známý jako 2019–nCoV, způsobil zrušení letošní verze každoročního veletrhu Mobile World Congress.

Jedna z nejvýznamnějších IT akcí roku a největší veletrh pro výrobce telefonů, kde se pravidelně objevuje řada novinek a velkých oznámení, se letos nekoná. Po odchodu několika velkých společností, které se potýkají s problémy kvůli koronaviru v Číně, se nakonec pořadatelé (GSMA) rozhodli pro zrušení celého veletrhu.

MWC 2020 se mělo konat mezi 24. a 27. únorem, zrušení tak přichází na poslední chvíli. Je ovšem pravda, že reálné ekonomické důsledky COVID-19 objevujeme až nyní, a Čína na tom vůbec není dobře – a na ní je závislá velká spousta velkých i malých společností.

Obrázek: Mobilní veletrh MWC 2020 v Barceloně byl zcela zrušen: Pořadatelé se obávají koronaviru

Ekonomické dopady koronaviru

Zrušení MWC tak nepochází ani tak z důvodu prevence nákazy – tomu by šlo poměrně snadno předejít – ale spíše z důvodu praktických a ekonomických.

Ostatně, řada velkých společností zrušila svou účast – mezi nimi LG, ZTE, Ericsson, Nvidia, Intel, Vivo, Sony, Amazon, Cisco, Nokia, HMD a další. Bez takových společností by MWC postrádalo značnou část svého kouzla, nehledě na potenciálně ekonomické problémy; festivaly a veletrhy jako MWC jsou velice nákladné a zaplatí se jen při velmi vysoké účasti.

COVID-19 tak ukazuje, že devastuje nejen lidské životy (byť zatím primárně v Číně, jiné země hlásí pouze jednotky případů), ale také ekonomiku asijského draka. Právě další finanční rány se nejlidnatější země světa – respektive její vládnoucí komunistická strana – bojí zřejmě nejvíce.

Obrázek: Mobilní veletrh MWC 2020 v Barceloně byl zcela zrušen: Pořadatelé se obávají koronaviru

V řadě zasažených provinciích se tak restriktivní karanténní opatření částečně změní a někteří pracující se vrátí do zaměstnání. Zatím ale není jasné, v jaké míře a jak bude vše probíhat. Situace ve Wuhanu a dalších silně zasažených oblastech je notně nepřehledná.

Bez MWC tak lze očekávat různé mobilní novinky rozprostřené do období tohoto a příštího měsíce. To nejpodstatnější vám samozřejmě přineseme i bez slavného veletrhu.

A obligátní poznámka na konec: Nepropadejte zbytečné panice, v ČR prozatím nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí z nákazy koronavirem. V současnosti je v našich podmínkách větším problémem běžná chřipka.

Zdroj: MWC, Verge

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Uvnitř moderní továrny na smartphony značky HONOR: Kde roboti vládnou a lidé jen dohlížejí
Neviditelné nebezpečí: Běžné spotřebiče znečišťují domácnosti škodlivými částicemi
Co se děje s telefonem předtím, než ho koupíte? Navštívili jsme testovací laboratoře značky HONOR
Recenze AI překladače Timekettle W4: Zkusili jsme mluvit česky v Číně a fungovalo to
Vybere si každý, i s nízkým rozpočtem. Vybrali jsme nejzajímavější herní notebooky
Češi, pozor na falešné e-shopy, bazary a podvodné SMS. Jak na bezpečné vánoční nákupy?
Recenze AI překladače Timekettle W4: Zkusili jsme mluvit česky v Číně a fungovalo to
Samsung Black Friday: Až 50 000 Kč sleva na televize a 40% bonus při nákupu dvou produktů