MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Největší mobilní akce světa je tady. MWC v Barceloně 2023 přinese spoustu zajímavých technologií a stane se místem, kde řada výrobců představí své hlavní novinky pro letošní rok. Co chystají HONOR, Xiaomi, Nokia, Realme a řada dalších?

Prestižní veletrh mobilních technologií každý rok do Katalánska přiláká desetitisíce návštěvníků, včetně předních představitelů z mobilního průmyslu, kteří sem přicházejí prezentovat své nejnovější produkty a technologie.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Mobilní veletrh Mobile World Congress se každoročně koná v Barceloně. Foto: Se souhlasem Fira Barcelona

Mezi hlavní značky, které využijí MWC 2023 k představení svých novinek, patří Xiaomi a HONOR. Nejsou však určitě jediní. Přímo z místa vás o nejzajímavějších novinkách budou informovat Lukáš Voříšek a Ondřej Košťál z redakce inSmart.cz. Na co se už nyní můžeme těšit?

Xiaomi představí svůj masterpiece: Řadu 13

Xiaomi se rozhodlo všechny předběhnout a své novinky odprezentuje již v neděli 26. února v 16:00. Představení můžete sledovat přímo zde na inSmart.cz, viz video níže.

Na akci s podtitulem „Behind the masterpiece“ ukáže populární čínský výrobce své novinky v čele s vlajkovým modelem Xiaomi 13, 13 Pro či 13 Lite. Modely již byly představeny v Číně a tak víme, že např. model 13 Pro bude chtít zaujmout kvalitním fotoaparátem a prémiovým zpracováním, zatímco 13 lite naváže na úspěchy svých předchůdců ve střední třídě. Čekat můžeme i představení nových AIoT zařízení. Výbavu telefonů již známe, ale co nevíme, jsou ceny pro český trh.

HONOR bude kouzlit s řadou Magic5 a skládačkou Magic Vs

HONOR bude kouzlit. Představení řady Magic5 má být doslova magické a výrobce se netají tím, že Magic5Pro bude telefonem, který má nabídnout fantastický fotoaparát a podle prvních informací nejde o plané sliby. Představení můžete sledovat živě v pondělí 27. února od 13:30.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Značka HONOR se tentokrát spojila s Guinessovými světovými rekordy, aby otestovala úplně nové fotoaparáty připravované novinky HONOR Magic5 Pro. Nová vlajková loď řady Magic, která se představí už 27. února během MWC 2023 v Barceloně, zachytila basketbalového hráče o nový pokus překonání světového rekordu. Foto: Se souhlasem HONOR

Model Magic5 Lite pro změnu přijde s nejlepší výdrží na jedno nabití podle měření uznávaného DXOMARKu. Bez nabíječky vydrží až 3 dny, což je na dnešní dobu fantastická hodnota.

https://www.youtube.com/watch?v=DM08T5XnicE

I u HONORu lze očekávat představení nových AIoT zařízení a v neposlední řadě dojde i na skládačku HONOR Magic Vs, která bude v Evropě konkurentem pro řadu Samsung Galaxy Fold. Magic Vs se pochlubí kvalitní konstrukcí a výkonným hardwarem, kterým bude Samsungu dělat vrásky na čele.

Nokia oznámila návrat výroby do Evropy a chce opravitelné telefony

Nokia (HMD Global) na MWC představila trojici nových modelů G22, C32 a C22. G22 vyniká opravitelností, kdy ve spolupráci s iFixit umožní uživatelům, aby provedli zásadní opravy snadno a rychle sami doma. X32 chce zaujmout fotoaparátem a C22 pro změnu dlouhou výdrží na jedno nabití. Jinak půjde o vcelku obyčejné telefony.

Značka představila smělé plány ohledně obnovení výroby chytrých telefonů v Evropě, což by sice byla skvělá zpráva, ale je otázkou, zda by takové produkty byly konkurenční.

Finská Nokia představí budoucnost v podobě 6G

5G se sotva ohřálo a někteří již pokukují po 6G. Finská Nokia, resp. její síťová divize, plánuje na MWC představit svou vizi hyperkonektivity a nastíní, jak by mohl vypadat svět v době 6G.

Realme ukáže novinku s 240W nabíjením

Realme ukáže na MWC svou novou vlajkovou loď v podobě modelu GT 3. Tato herní bestie zaujme řadou parametrů, ale nejvíce vyčnívá bleskové 240W nabíjení. Baterii dokáže dobít do 10 minut, což jsou hodnoty doposud nevídané.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Bleskové nabíjení je už možná až příliš rychlé. 240 W dává smysl jen občas. Foto: Se souhlasem Realme

OPPO Find N2 Flip je krásná skládačka

Společnost OPPO na veletrhu MWC představí produkty z oblasti chytrého bydlení a produkty z oblasti zdraví. K viděné budou produkty jako vlajkový skládací smartphone OPPO Find N2 Flip, který bude konkurovat řadě Flip od Samsungu a nová generace chytrých brýlí s asistovanou realitou OPPO Air Glass 2.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Velmi pěkná skládačka v podobě modelu OPPO Find N2 Flip se představí na globálním trhu. Do ČR ale pravděpodobně nezamíří. Foto: Se souhlasem OPPO

Na MWC budou vystavovat také Samsung, který své novinky v podobě řady S23 představil již na začátku února či Huawei, který sice pokryje velkou výstavní plochu, ale představení zásadních novinek se od něj letos na MWC neočekává. K představení modelu P60 Pro dojde až v dubnu či květnu 2023.

Zdroje: Xiaomi, Nokia, Honor, MWC Official

Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu