MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Největší mobilní akce světa je tady. MWC v Barceloně 2023 přinese spoustu zajímavých technologií a stane se místem, kde řada výrobců představí své hlavní novinky pro letošní rok. Co chystají HONOR, Xiaomi, Nokia, Realme a řada dalších?

Prestižní veletrh mobilních technologií každý rok do Katalánska přiláká desetitisíce návštěvníků, včetně předních představitelů z mobilního průmyslu, kteří sem přicházejí prezentovat své nejnovější produkty a technologie.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Mobilní veletrh Mobile World Congress se každoročně koná v Barceloně. Foto: Se souhlasem Fira Barcelona

Mezi hlavní značky, které využijí MWC 2023 k představení svých novinek, patří Xiaomi a HONOR. Nejsou však určitě jediní. Přímo z místa vás o nejzajímavějších novinkách budou informovat Lukáš Voříšek a Ondřej Košťál z redakce inSmart.cz. Na co se už nyní můžeme těšit?

Xiaomi představí svůj masterpiece: Řadu 13

Xiaomi se rozhodlo všechny předběhnout a své novinky odprezentuje již v neděli 26. února v 16:00. Představení můžete sledovat přímo zde na inSmart.cz, viz video níže.

Na akci s podtitulem „Behind the masterpiece“ ukáže populární čínský výrobce své novinky v čele s vlajkovým modelem Xiaomi 13, 13 Pro či 13 Lite. Modely již byly představeny v Číně a tak víme, že např. model 13 Pro bude chtít zaujmout kvalitním fotoaparátem a prémiovým zpracováním, zatímco 13 lite naváže na úspěchy svých předchůdců ve střední třídě. Čekat můžeme i představení nových AIoT zařízení. Výbavu telefonů již známe, ale co nevíme, jsou ceny pro český trh.

HONOR bude kouzlit s řadou Magic5 a skládačkou Magic Vs

HONOR bude kouzlit. Představení řady Magic5 má být doslova magické a výrobce se netají tím, že Magic5Pro bude telefonem, který má nabídnout fantastický fotoaparát a podle prvních informací nejde o plané sliby. Představení můžete sledovat živě v pondělí 27. února od 13:30.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Značka HONOR se tentokrát spojila s Guinessovými světovými rekordy, aby otestovala úplně nové fotoaparáty připravované novinky HONOR Magic5 Pro. Nová vlajková loď řady Magic, která se představí už 27. února během MWC 2023 v Barceloně, zachytila basketbalového hráče o nový pokus překonání světového rekordu. Foto: Se souhlasem HONOR

Model Magic5 Lite pro změnu přijde s nejlepší výdrží na jedno nabití podle měření uznávaného DXOMARKu. Bez nabíječky vydrží až 3 dny, což je na dnešní dobu fantastická hodnota.

I u HONORu lze očekávat představení nových AIoT zařízení a v neposlední řadě dojde i na skládačku HONOR Magic Vs, která bude v Evropě konkurentem pro řadu Samsung Galaxy Fold. Magic Vs se pochlubí kvalitní konstrukcí a výkonným hardwarem, kterým bude Samsungu dělat vrásky na čele.

Nokia oznámila návrat výroby do Evropy a chce opravitelné telefony

Nokia (HMD Global) na MWC představila trojici nových modelů G22, C32 a C22. G22 vyniká opravitelností, kdy ve spolupráci s iFixit umožní uživatelům, aby provedli zásadní opravy snadno a rychle sami doma. X32 chce zaujmout fotoaparátem a C22 pro změnu dlouhou výdrží na jedno nabití. Jinak půjde o vcelku obyčejné telefony.

Značka představila smělé plány ohledně obnovení výroby chytrých telefonů v Evropě, což by sice byla skvělá zpráva, ale je otázkou, zda by takové produkty byly konkurenční.

Finská Nokia představí budoucnost v podobě 6G

5G se sotva ohřálo a někteří již pokukují po 6G. Finská Nokia, resp. její síťová divize, plánuje na MWC představit svou vizi hyperkonektivity a nastíní, jak by mohl vypadat svět v době 6G.

Realme ukáže novinku s 240W nabíjením

Realme ukáže na MWC svou novou vlajkovou loď v podobě modelu GT 3. Tato herní bestie zaujme řadou parametrů, ale nejvíce vyčnívá bleskové 240W nabíjení. Baterii dokáže dobít do 10 minut, což jsou hodnoty doposud nevídané.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Bleskové nabíjení je už možná až příliš rychlé. 240 W dává smysl jen občas. Foto: Se souhlasem Realme

OPPO Find N2 Flip je krásná skládačka

Společnost OPPO na veletrhu MWC představí produkty z oblasti chytrého bydlení a produkty z oblasti zdraví. K viděné budou produkty jako vlajkový skládací smartphone OPPO Find N2 Flip, který bude konkurovat řadě Flip od Samsungu a nová generace chytrých brýlí s asistovanou realitou OPPO Air Glass 2.

Obrázek: MWC 2023: Jaké novinky přinese největší mobilní veletrh? Je na co se těšit

Velmi pěkná skládačka v podobě modelu OPPO Find N2 Flip se představí na globálním trhu. Do ČR ale pravděpodobně nezamíří. Foto: Se souhlasem OPPO

Na MWC budou vystavovat také Samsung, který své novinky v podobě řady S23 představil již na začátku února či Huawei, který sice pokryje velkou výstavní plochu, ale představení zásadních novinek se od něj letos na MWC neočekává. K představení modelu P60 Pro dojde až v dubnu či květnu 2023.

Zdroje: Xiaomi, Nokia, Honor, MWC Official

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Obrázek: Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Obrázek: Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Obrázek: Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
98%
Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu