Budou mít lidé ze sídlišť kde nabíjet? A myslí na elektromobily i samotní developeři? Ano a ano. Pražská energetika se v únoru činila a otevřela další nabíjecí místa. Všimnout si zde lze zajímavého trendu.
Projekt YIT Lappi Hloubětín, realizovaný v Praze největší finskou stavební společností YIT, se může pochlubit instalací 3 nabíjecích AC stojanů značky Voltdrive (6 nabíjecích míst) s výkonem 22 kW v síti PRE. Tato iniciativa není ojedinělá a ukazuje na širší trend začleňování infrastruktury pro nabíjení elektromobilů přímo do plánování a výstavby nových obytných čtvrtí.
Dalším příkladem, který ilustruje rostoucí snahu o zlepšení nabídky nabíjecích stanic, jsou 2 nová nabíjecí místa u rozvodné stanice Dýšinská v Horních Měcholupech. Tato nabíjecí místa, stejně jako ty v projektu Lappi Hloubětín, nabízejí výkon 22 kW a dokazují, že rozvoj nabíjecí infrastruktury není omezen pouze na luxusní bytové projekty, ale stává se běžnou součástí i sídlištní výstavby.
Jak jsme na tom v Česku s nabíjením? Věci se hýbou překvapivě rychle
K potvrzení tohoto trendu přispívají i další 2 nabíjecí stanice ve Štěrboholech, umístěné v blízkosti bytové zástavby v ulici Kardausova. Tato rozšiřující se nabídka nabíjecích stanic je jasným signálem, že developeři i města si začínají uvědomovat důležitost podpory elektromobility jako součásti udržitelného rozvoje městské infrastruktury.
Tato snaha o integraci nabíjecích stanic do nových developerských projektů je významným krokem k podpoře elektromobility. Umožňuje majitelům elektromobilů větší flexibilitu a pohodlí, což by mohlo přispět k rychlejšímu přijetí elektromobilů širokou veřejností. Rozvoj nabíjecí infrastruktury je klíčovým prvkem pro dosažení ekologičtější a udržitelnější dopravy v našich městech.
Zdroj: PRE, redakce inSmart.cz