Nový název Facebooku je Meta: Proč se firma přejmenovala?

Facebooku již nedostačuje původní název společnosti. Firma hledá název, který bude lépe reflektovat její aktivity a portfolio nejen z oblasti sociálních sítí a komunikačních nástrojů. Aktualizace 28. 10. 2021: Facebook na konferenci Connect 2021 představil nový název – jmenovat se bude Meta.

Sociální síť Facebook byla prvním projektem stejnojmenné společnosti. Postupem času se však přidala řada dalších, jako je Instagram, WhatsApp, Oculus apod. Facebook se podle dostupných informací chce vymanit ze svého názvu a lze očekávat, že po vzoru společnosti Google přejmenuje mateřskou společnost. Od roku 2015 totiž Google, patří pod holding s názvem Alphabet Inc., který sdružuje značky jako je Google, Fitbit, Waymo, Wing a řadu dalších. Nebylo by to tedy zdaleka poprvé, co se  firma rozhodne přejmenovat, resp. založit holding s jiným názvem.

O chystaných změnách bude mluvit Mark Zuckerberg na výroční konferenci 28. října. Zatím není zřejmé, jak se bude holding jmenovat. Nedávno společnost představila také nové logo pro svou sociální síť Facebook.com.

Firma se na sociálních sítích stala terčem posměšků a kritiky. Podle uživatelů totiž název rozhodně není tím hlavním problémem, čímž lze jen souhlasit. Facebook nicméně čelí řadě soudních sporů a přejmenováním se chce mj. vyhnout negativnímu vnímání značky.

Méně Facebooku a více Metaverse

Americký gigant nedávno představil svou vizi v podobě tvorby metaverza. Metaverse má být virtuálním vesmírem, kde se mohou lidé plně realizovat, komunikovat a žít další život. Zatím jsme mohli spatřit např. virtuální místnosti a útržky služeb ve VR světě. Pokud vše vyjde, vznikne digitální svět, který doposud nemá obdoby. Cílem Facebooku je, abychom trávili čas ve virtuální realitě, účastnili se zde koncertů, navazovali známosti a především tam utráceli peníze.

Že to firma s vývojem virtuálního světa myslí vážně potvrzuje i prohlášení Facebooku, že chce v Evropě najmout na 10 000 pracovníků pro jeho tvorbu. Jít má hlavně o náboráře a kvalitní softwarové vývojáře, kterých má Evropa dostatek.

Obrázek: Nový název Facebooku je Meta: Proč se firma přejmenovala?

Sociální síť si svůj název zachová. Přejde však pod holding s novým názvem Meta, který lépe vyhovuje potřebám skupiny. Foto: Pixabay

Meta: Nový název Facebooku odkazuje na Metaverse

Dnes jsme vnímáni jako společnost působící v oblasti sociálních sítí,“ zmínil na konferenci Connect 2021 Mark Zuckerberg, „ale v naší DNA jsme společnost, která vytváří technologie pro propojování lidí. A metaverzum je další hranicí, stejně jako byly sociální sítě v době, kdy jsme začínali.“

Na burze změní firma od 1. prosince burzovní symbol z $FB na $MVRS. Mark Zuckerberg na konferenci zdůraznil, že se chce firma intenzivně věnovat oblasti virtuální reality, rozšířené reality a propojování lidí. Část konference prezentoval Zuckerberg jakožto virtuální avatar. Celý záznam konference najdete níže v článku.

Nové logo společnosti

Holding dostane i nové logo symbolizující propojení služeb a nekonečno. Některé služby a značky zaniknou a stane se z nich Meta. Platí to např. pro oblíbené VR headsety Oculus Quest, které se přejmenují na Meta Quest. Značka Oculus tak definitivně končí.

Obrázek: Nový název Facebooku je Meta: Proč se firma přejmenovala?

Nový název holdingu Facebook je Meta. Foto: Se souhlasem společnosti Meta

Aktualizace 28. 10. 2021
Zdroj: The Verge

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
BlueWinner

Tohle mi připomíná film „Ready player one“ – tam taky lidé trávili čas ve VR a utráceli v ní peníze. Uvidíme, co nám budoucnost přinese…

Obrázek: Počítač poháněný fotosyntézou?
Počítač poháněný fotosyntézou?
Obrázek: Kurýři přijdou o práci: Uber Eats testuje autonomní roboty a auta bez řidičů
Kurýři přijdou o práci: Uber Eats testuje autonomní roboty a auta bez řidičů
Obrázek: Konec Lightningu? Apple údajně plánuje USB-C iPhony
Konec Lightningu? Apple údajně plánuje USB-C iPhony
Obrázek: Immersive View na Google Maps: Krásnější a přesnější města
Immersive View na Google Maps: Krásnější a přesnější města
Obrázek: Dost bylo vibrací a stresujících vyzvánění. Google zkouší stíny, pohyb i vítr
Dost bylo vibrací a stresujících vyzvánění. Google zkouší stíny, pohyb i vítr
Obrázek: Nový podvod útočí na české telefony s Androidem! Vydává se za zmeškanou hlasovou zprávu
Nový podvod útočí na české telefony s Androidem! Vydává se za zmeškanou hlasovou zprávu
Obrázek: 5 chyb, kterým se vyvarovat při nákupu chytrého telefonu
5 chyb, kterým se vyvarovat při nákupu chytrého telefonu
Obrázek: Prohlížeč v prohlížeči: Na promyšlený internetový útok naletí i zkušení IT experti
Prohlížeč v prohlížeči: Na promyšlený internetový útok naletí i zkušení IT experti