Měsíc neomezených dat plnou rychlostí zdarma: O2 překvapilo, pokusem otestuje vylepšenou 5G síť

Operátor O2 nabízí neomezená data s maximální rychlostí na měsíc zdarma pro nové i stávající zákazníky. Síť 5G je dostupná v celé Praze a v části východní Moravy. Dochází i k přejmenování Chytré sítě na Inteligentní síť.

Operátor O2 v rámci nové kampaně představuje modernizovanou 5G síť a svým zákazníkům nabízí neomezená data na měsíc zdarma. Vyzkoušet si maximální dostupnou rychlost tak mohou od dubna do konce května všichni zákazníci O2, kteří využívají některý z vybraných tarifů řady FREE+, NEO nebo YOU. Nemusí být přitom nutně v pokrytí 5G, neomezená data jim budou fungovat i na síti starší generace.

Obrázek: Měsíc neomezených dat plnou rychlostí zdarma: O2 překvapilo, pokusem otestuje vylepšenou 5G síť

Neomezená a neomezeně rychlá data nabídne O2 zdarma na 30 dní. Foto: Pixabay

Neomezený balíček si naši zákazníci aktivují jednoduše v aplikaci Moje O2 a fungovat jim bude 30 dní. Spolu s neomezenými daty získají také službu O2 Security, která jejich telefon ochrání před nejčastějšími kybernetickými hrozbami objevujícími se na internetu,“ vysvětluje Silvie Cieslarová, ředitelka segmentu mobilních služeb v O2.

Balíček s neomezenými daty se po 30 dnech sám vypne. Od této chvíle bude zákazník pokračovat v čerpání dat podle parametrů původního tarifu. Službu O2 Security musí vypnout manuálně. Nabídka neomezených dat platí pro mobilní tarify pořízené samostatně i jako součást balíčku O2 Spolu. Vztahuje se na tarify FREE+ Modrý, FREE+ Stříbrný, FREE+ Bronzový, FREE+ Zlatý, NEO Modrý, NEO Bronzový, YOU 5G, YOU 20 GB, YOU NEO, Můj první tarif.

Opravdové 5G s rychlostí 600 MB/s

Službu „Opravdové 5G“ s rychlostmi, které dosahují až 600 Mb/s, mohou zákazníci vyzkoušet v celé Praze i vybraných městech a okresech východní Moravy, kde už proběhla rozsáhlá modernizace sítě. Kompletní obměnu radiových technologií pro 2G, 4G i 5G zahájilo O2 v květnu loňského roku, dokončit ji v celé republice plánuje do konce roku 2024.

Podle operátora se jedná o časově i logisticky velmi náročný proces, kterému předchází složité plánování i koordinace. „Aktuálně máme kompletně obměněných na 1200 vysílačů, z toho 890 v Praze. Každý další týden jich pak přibude okolo 40,“ popisuje Jan Hruška, technologický ředitel O2 s tím, že výměnu sítí pro operátora zajišťuje společnost CETIN spolu se švédským výrobcem Ericsson. „Díky nejmodernějším dostupným technologiím a využití velké šířky frekvenčního spektra dokážeme našim zákazníkům nabídnout nejen mnohonásobně vyšší rychlosti mobilního internetu, ale i větší kapacitu na jednotlivých vysílačích a lepší pokrytí dané oblasti,“ dodává Hruška.

Mapa pokrytí 5G v ČR: Aktuální přehled dostupnosti rychlé sítě u českých operátorů.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Jak na škody způsobené umělou inteligencí? EU upraví legislativu
Jak na škody způsobené umělou inteligencí? EU upraví legislativu
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?