Od notebooků k elektrickým koloběžkám: Acer představil modely do města

Společnost Acer rozšiřuje své portfolio o dva přenosné modely eScooter. Nové elektrokoloběžky eScooter řady ES společnosti Acer jsou navrženy pro mikromobilitu v městském provozu a vyšší udržitelnost. Acer eScooter řady 5 je pohodlná a bezpečná elektrokoloběžka s dojezdem až 60 km na jedno nabití. Acer eScooter řady 3 je flexibilní a cenově dostupná elektrokoloběžka s dobrým poměrem ceny a kvality.

Společnost Acer dnes rozšířila své portfolio výrobků o elektrické koloběžky a představila dva nové modely eScooter, které jsou ideální mobilní městský životní styl. Díky dostatečně výkonným motorům, skládací konstrukci a vylepšeným bezpečnostním prvkům mohou jezdci na nových elektrokoloběžkách eScooter Acer řady ES bez námahy brázdit městské ulice a mohou na jedno nabití ujet vzdálenost až 60 km. Acer jde u novinek cestou minimalistického designu ve stylu modelů Xiaomi.

Elektrokoloběžky Acer eScooter řady 5: Rychlejší a chytřejší koloběžka na delší cesty

Elektrokoloběžka Acer řady 5 váží 18,5 kg a v rozloženém stavu měří 118 x 49 x 125 cm. Její motor 36 V/ 350 W, který je umístěný vpředu, umožňuje jezdci velmi rychle dosáhnout maximální povolené rychlosti 20 km/h nebo 25 km/h (v závislosti na zemi a místní legislativě) a stoupat do svahů s 16% stoupáním, přičemž unese zatížení až 100 kg. Díky vylepšeným hi-tech funkcím, které lze aktivovat pomocí přiložené aplikace (ovládání světlometů, elektrický zámek a boční osvětlení), nabízí 3 úrovně rychlosti, díky nimž lze snadno přepínat mezi běžnou jízdou rychlostí 6 km/h, dojížděním rychlostí 10 km/h a sportovním režimem na 25 km. Má také možnost tempomatu. Díky lithium-iontové baterii s kapacitou 15 Ah dokáže na jedno nabití ujet až 60 km, což z ní dělá jednu z nejefektivnějších elektrokoloběžek ve své kategorii.

Obrázek: Od notebooků k elektrickým koloběžkám: Acer představil modely do města

Jednoduchý a čistý design. V ceně do 14 999 Kč bude mít koloběžka složité bojovat s čínskou konkurencí, ale fanoušky značky by si získat mohla. Foto: Se souhlasem Acer

Skládací elektrokoloběžka eScooter řady Acer 5 o hmotnosti 18,5 kg je černá se zeleným okrajem. Její moderní design zahrnuje hliníkový rám, který je odolný proti nárazům. Elektrokoloběžka Acer řady 5 je vybavena ergonomickými a odolnými rukojeťmi, širokou plošinou o rozměrech 64 x 16,5 cm pro pohodlnou polohu nohou vedle sebe spolu s 10palcovými pěnovými bezdušovými koly odolnými proti defektu, která zajišťují spolehlivý záběr na povrchu vozovky a pohodlný pohyb v ulicích města. Elektrokoloběžka Acer řady 5 je také vybavena zadním pérovým tlumičem, který snižuje nárazy od nerovností vozovky o 20 až 30 % a zajišťuje plynulejší jízdu.

Elektrokoloběžky Acer eScooter řady 3: Nabízí výkon a přenosnost za skvělou cenu

Model Acer řady 3 je určen pro uživatele, kteří mají omezenější rozpočet a hledají flexibilní, lehkou a rychle se dobíjecí elektrokoloběžku. Acer eScooter řady 3 s minimalistickým designem, výkonem a snadnou mobilitou potěší moderní obyvatele měst. Tyto elektrokoloběžky Acer eScooter jsou vybaveny vysokokapacitní lithium-iontovou baterií s kapacitou 7,5 Ah, která se nabije za pouhé 4 hodiny a poskytuje dlouhý dojezd až 30 km. Díky třem rychlostem lze snadno přepínat mezi příležitostnou jízdou rychlostí 6 km/h, dojížděním rychlostí 10 km/h nebo cestovní rychlostí 25 km/h. Výkonný nábojový motor 36 V/250 W-400 W s 15 % stoupáním spolehlivě pohání dojíždějící do cíle bez ohledu na to, zda je cesta rovná nebo nakloněná a zároveň odolává zatížení až 100 kg.

Nová skládací elektrokoloběžka eScooter o hmotnosti 16 kg je vyrobená z velmi odolné hliníkové slitiny, má elegantní černé tělo s charakteristickými zelenými grafickými prvky a kompaktní rozměry 107 x 49 x 120 cm. Je vybavena ergonomickými a odolnými rukojeťmi a  8,5 palcovými koly. Plošina o rozměrech 60 x 16,5 poskytuje více prostoru pro stabilitu nohou a bezpečnější a plynulejší jízdu, zatímco sklopná rukojeť je bezpečně připevněna k zadnímu blatníku a tvoří pevnou příčku, takže ji lze snadno zvednout v jedné ruce a přenášet do vozidel nebo do schodů.

Obrázek: Od notebooků k elektrickým koloběžkám: Acer představil modely do města

Levnější model bude vhodný spíše na ujetí pár kilometrů po městě. Zázraky od něj čekat nelze. Foto: Se souhlasem Acer

Na řídítkách každého modelu se nachází LED displej, který ukazuje aktuální rychlost, úroveň nabití baterie a zvolený rychlostní režim. Pohodlná páčka plynu na řídítkách, kterou lze snadno nastartovat a ovládat, umožňuje jezdci rozjet se bez použití nohou, čímž zahájí samostatný pohyb a stisknutím páčky nabere rychlost.

Obrázek: Od notebooků k elektrickým koloběžkám: Acer představil modely do města

Displej + mobilní aplikace jsou ideální kombinací. Foto: Se souhlasem Acer

Přední a zadní světlomety pro noční osvětlení silnice před vozidlem, brzdová světla a čtyři boční odrazky zajišťují, že jezdec je z dálky lépe viditelný. Oba modely jsou také vybaveny směrovkami. Řada 5 vyniká výkonným brzdovým systémem, který se skládá z elektronické brzdy vpředu a kovové kotoučové brzdy vzadu, což zaručuje kratší brzdnou dráhu v případě nouzového brzdění. Skládací noha umožňuje jezdci zaparkovat elektrokoloběžku, aniž by musel hledat opěrný bod.

Jak vybrat elektrickou koloběžku? Detailní průvodce a tipy na modely do města i na jízdu v terénu. Pokud hledáte ideální koloběžku, tento návod byste si měli přečíst.

Oba modely elektrokoloběžek Acer eScooter mají stupeň ochrany proti vodě IPX4, což znamená, že s nimi lze jezdit v kalužích. Elektromotor a baterie jsou bezpečně chráněny odolným pouzdrem z hliníku, které zabraňuje náhodnému poškození.

Elektrokoloběžka Acer řady 3 je dostupná za cenu 9 999 Kč. Model řady 5 je dostupný za cenu 14 999 Kč. V konkurenci modelů Xiaomi a dalších čínských výrobců to jednoduché mít nebude. Za 20 000 Kč pak navíc můžete mít modely, které nabídnou o poznání větší možnosti rychlosti i dojezdu.

Zdroj: TZ Acer

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem