Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Vyznat se v aktuální nabídce chytrých hodinek a najít mezi nimi skutečné favority může být náročný úkol. Proto jsme pro vás připravili souhrn toho nejlepšího, co můžete v této kategorii na trhu sehnat.

Nositelná elektronika představuje již několik let jedno z nejpopulárnějších odvětví technologií vůbec. To, jakým způsobem dokáží tato malá zařízení zdokonalit náš každodenní život, a posílit tak schopnost osobního „biohackingu“, je v porovnání s počáteční finanční investicí do nich neporovnatelné. Užitečné jsou konkrétně chytré hodinky také pro sportovce a všechny, kdo mají rádi přehled o svém zdraví či povinnostech a nechtějí pořád jen koukat do displeje svých telefonů. I proto se z chytrých hodinek stávají velmi vhodné dárky, kterými potěšíte sami sebe i své blízké.

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Kulaté, nebo hranaté? Design hraje v mnoha ohledech prim. I chytré hodinky jsou totiž módním doplňkem. Foto: Se souhlasem Huawei

Pokud chcete dostat to nejlepší, co aktuálně výrobci nositelných zařízení nabízí, máme pro vás několik tipů na zařízení, se kterými rozhodně neprohloupíte. Všechny modely zmíněné v článku jsme v minulosti měli možnost osobně otestovat a bez výčitek bychom je doporučili i našim blízkým.

Podle čeho byste měli vybírat? Vzhledem k velmi podobným funkcím dnešních chytrých hodinek byste měli při výběru sledovat především to, zda jsou hodinky kompatibilní s vaším zařízením, jak dlouhou výdrž na jedno nabití potřebujete a zda jim nechybí některá z funkcí, která je pro vás zásadní. Myslete také na to, že řada levných modelů méně známých značek má nižší cenu z dobrého důvodu a častokrát bychom jejich pořízení kvůli nekvalitnímu zpracování a softwaru nedoporučili. Parametry na papíře jsou totiž jedna věc, ale kvalita a reálné zkušenosti s používáním druhá.

Huawei Watch GT 3 a Watch GT 4 – Dlouhá výdrž pro Android i iOS

Společnost Huawei je výrobcem, který je dlouhodobě oblíbený kvůli téměř perfektnímu vyvážení ceny a výkonu. I se tak v našem článku objevují hned tři zástupci, a sice Watch GT 3, Watch GT 4 a Watch 4 Pro.

Nejnižší cenovku z výše uvedené trojice mají Huawei Watch GT 3. Tyto hodinky lze dnes pořídit i za méně než 4 000 Kč, což z nich činí velmi dostupné zařízení, které však zpracováním a řadou funkcí patří do prémiovějšího segmentu. Ve výbavě Watch GT 3 nechybí více než 100 sportovních režimů, optické sledování srdeční aktivity či monitoring hladiny kyslíku v krvi.

Vybrat si lze ze dvou velikostí displeje (42mm pro ženy a 46mm pro muže), takže si snadno zvolíte tu, která vám na ruku lépe sedne. Silnou stránkou hodinek je vedle sportovních funkcí výdrž, která se i podle našeho testu hravě vyšplhá na téměř 14 dní při běžném používání. Nevýhodou pak může být absence podpory NFC plateb v ČR. Pokud nepotřebujete do hodinek instalovat spoustu často nesmyslných aplikací, Watch GT 3 jsou povedenou vstupenkou do světa chytrých hodinek s prémiovým zpracováním.

 

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Huawei Watch GT 3 se dnes dají pořídit za skutečně nízkou cenu. Výbavou však rozhodně neurazí. Zdroj: Se souhlasem Huawei

O úroveň výš stojí Huawei Watch GT 4. U těch si oproti třetí generaci připlatíte o zhruba dva tisíce navíc, pokud se ale rozhodnete pro 41mm displej a provedení v nerezové oceli (což je ovšem verze určená pro dámy), vyšplhá se cenovka až těsně pod hranici 10 tisíc korun. Watch GT 4 si berou ze svého předchůdce to nejlepší, a své funkce pak dále rozvíjí. Senzory jsou přesnější, design elegantnější a nechybí zde ani možnost využít tréninkového či osobního asistenta, kteří vám pomohou s vlastní životosprávou. Koučink oceníte např. při běhání, kdy vám hodinky radí, kdy máte zrychlit či zpomalit na základě sledování zdravotních funkcí.

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Huawei Watch GT 4 jsou zlatou střední cestou mezi hodinkami čínského výrobce. Zdroj: Se souhlasem Huawei

Watch 4 Pro – S eSIM to jde i bez mobilu

Současnou vlajkovou loď na poli chytrých hodinek společnosti Huawei představuje titanový model Watch 4 Pro. U něj se s pořizovací cenou zatím spíše nedostanete pod hranici 10 000 korun, má to ale své důvody. V těchto hodinkách se totiž snoubí vše, co Huawei do svých nositelných zařízení dokáže integrovat. Elegantní titanové pouzdro chrání jemný AMOLED displej, prostřednictvím kterého budete mít přehled o všech funkcích. Pro někoho může být velkým argumentem k jejich pořízení připojení k samostatné eSIM, díky které může zařízení fungovat pro hovory a připojení k internetu i bez Bluetooth připojení k telefonu. Watch 4 Pro také poskytují jednoduchý a ucelený přehled o vašem zdraví, a se svou výdrží baterie se dokáží vyšplhat na týden až na dva týdny aktivního provozu.

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Náročnější uživatelé pravděpodobně sáhnou po modelu Huawei Watch 4 Pro Classic či dokonce Watch 4 Pro Elite, který má navíc EKG. Zdroj: Se souhlasem Huawei

Samsung Galaxy Watch 5 Pro a Watch 6 Classic – S Wear OS, ale krátkou výdrží

Vezmeme-li si předchozí trojici hodinek Huawei jako referenční vzorek, stojí konkurenční Samsung Galaxy Watch 5 Pro svou cenou někde na úrovni modelu Huawei Watch 4 Pro a vychází na cca 10 000 Kč. Společnost Samsung vsází v tomto případě především na jednoduchý sportovní design, za kterým se ovšem ukrývá titanový rám, který zařízení zajišťuje vysokou odolnost. Nechybí zde ani integrovaná GPS navigace či NFC platby. Snímání údajů o vašem těle je pak velmi přesné díky kombinovanému bioaktivnímu senzoru, který monitoruje vše potřebné včetně EKG.

Hodinky však bohužel trochu trpí na výdrž, která se i při vypnutém always-on displeji pohybuje pouze kolem 2-3 dnů, je však mnohem pravděpodobnější, že Galaxy Watch 5 Pro budete nabíjet prakticky každý den či obden. U LTE verze hodinek pak počítejte s každodenním nabíjením. Samsung bohužel neumožňuje propojit své hodinky se systémem iOS, a zařízení tak naplno využijí pouze majitelé mobilních telefonů s Androidem. I zde jsou však jistá omezení a naplno je využijete pouze se smartphonem od Samsungu. Pokud ale zvládnete tyto zábrany překonat, stane se z Galaxy Watch 5 Pro všestranný pomocník.

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Watch 5 Pro (vpravo) jsou nejvyšším modelem řady Watch 5. Foto: Redakce inSmart.cz

Watch 6 Classic jsou novějším modelem z dílen Samsungu, která za cenu těsně pod 10 000 Kč nabízí vše výše zmíněné, ale také o něco větší 47mm displej a novější čip. Který si případně vyberete necháme na vás. My bychom se nyní, vzhledem k podobné výbavě obou modelů Samsungu, řídili podle aktuálních cen a slev.

Apple Watch Series 9 a Ultra aneb když máte iPhone a nechcete kulaté

Společnost Apple bere celý koncept chytrých hodinek tak trochu z jiného konce. Prim zde hraje unikátní, avšak charakteristický design. U hodinek Apple Watch Series 9 však není radno dát jen na první pohled. Zařízení totiž pohání výkonný čip, který z něj činí téměř miniaturní počítač na vašem zápěstí. Nechybí zde prakticky nic, co byste u chytrých hodinek čekali, včetně NFC plateb a EKG, a vše běží s tou nejvyšší plynulostí. Svítivost displeje pak může dosáhnout až 2000 nitů, či lze snížit na pouhý jediný nit. Variabilita je tak v tomto ohledu na prvním místě.

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Apple Watch Series 9 vypadají podobně jako předchozí generace. Vyjdou kolem 11 500 Kč a výbavu mají velmi dobrou. Horší je to s výdrží na jedno nabití, kdy počítejte s každodenním nabíjením. Zdroj: Se souhlasem Apple

Apple byl po dlouhou dobu považován za skutečného mistra na poli technologických inovací. V posledních letech ale jeho vývojářům pomalu dochází dech a začíná to být v oblasti hodinek trošku nuda. Tento fakt lze pozorovat i v rámci modelu Apple Watch Ultra. Zatímco je totiž na trhu již druhá generace těchto hodinek, oproti první nepřináší příliš nového, a proto tak „jablíčkáři“ preferují právě první modelovou řadu. Ta má svým uživatelům stále co nabídnout. Slovíčko Ultra v názvu pak do značné míry charakterizuje využití těchto hodinek. Jsou totiž určeny především pro milovníky skutečně extrémních a adrenalinových sportů, a disponují jednou z nejvyšších tříd odolnosti na trhu. Pokud však těmto aktivitám neholdujete, pravděpodobně se spokojíte s modelem Watch Series 9, který na běžné vyžití bohatě stačí. S náročností totiž roste také cena, která se v případě Apple Watch Ultra vyšplhává až k hodnotám 17 000 korun a výše.

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Apple Watch Ultra jsou definicí chytrých hodinek pro náročné. Zdroj: Se souhlasem Apple

Apple se navíc u svých zařízení snaží dbát na uhlíkovou neutralitu, a ani chytré hodinky nejsou v tomto ohledu není výjimkou. Pokud tedy chcete pořízením těchto přístrojů přispět ke snížení ekologické zátěže na přírodu, volbou některého z dvojice výše uvedených produktů prakticky nešlápnete vedle. Podobně jako u Samsungu, který cílí čistě na Android ekosystém, se ani zde nedočkáte kompatibility hodinek s jiným operačním systémem než iOS.

Garmin Venu 3 – slušné hodinky zabíjí nabíjení po kabelu

Zařízení značky Garmin jsou oblíbeným technologickým doplňkem výbavy u celé řady sportovců. Velké popularitě se pak těší model Venu 3, který se v základu prodává za cenu lehce přes 10 000 korun. Překvapivě se zde pak nesetkáme s konstrukcí z odlehčeného titanu, kterou v tomto případě nahrazuje klasická nerezová ocel, jenž bývá výsadou především levnějších hodinek. Samozřejmostí je GPS a přítomno je i EKG, i když zatím nelze používat.

Garmin Venu 3 má možnosti hlasového asistenta, komplexní monitoring fyzické aktivity nebo detailní rozbor kvality spánku. Potěší také možnost propojit hodinky s telefony s operačními systémy iOS i Android. V mobilní aplikaci najdou uživatelé řadu tréninkových plánů či rad pro zlepšení vašeho zdraví, které dostanete společně s každodenními reporty.

Hodinky Garmin se chlubí také dlouhou výdrží na jedno nabití, která běžně dosahuje až 2 týdnů. Velikou nevýhodou je nutnost používat pro nabíjení drátovou nabíječku. Všechny ostatní modely zmíněné v článku podporují bezdrátové nabíjení.

Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás

Hodinky nabízí některé netradiční funkce, jako je ukazatel „body battery“, který ukazuje, kolik energie vaše tělo má. Foto: Se souhlasem Garmin

Ať už si vyberete jakékoliv chytré hodinky od tradičních výrobců, poměrně brzy zjistíte, jak moc velkou pomoc vám tato nositelná zařízení dokáží poskytnout, a to skutečně v mnoha ohledech vašeho každodenního života.

WP DataTables

Hledáte chytré hodinky pro ženy? Na ty se zaměříme v dalším připravovaném článku.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Úvodní fotografie: Freepik

Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
TOM

Proč je velkou nevýhodou drátová nabíječka? Stejně jako u ostatních hodinek se musí sundat z ruky, nabít a pak zase nasadit. Nevidím v tom zásadní rozdíl. Rozhodně to není důvod hodinky nepořizovat, pokud vám vyhovují ostatní funkce.

Lukáš Voříšek

Bývá větší problém s voděodolností, manipulací s nabíječkou a v neposlední řadě jste bez kabelu např. na cestách v háji. Proto je lepší podpora Qi…

Frosby

Protože je to spátne přes kabel, dvoje Garmin venu 2 mi konektor koroze sežrala. Naštěstí to reklamace uznala.a to vzivote se ani nesprchovalo s nima. Jen od potu.
Kdyby to bylo bezdrátové, určitě bych nad nimi přemýšlel tam mám GW 5 pro a spokojen.

Tom

Jakekoliv hodinky od jablicek neskutecna traparna nevydrzi ani den nabite moje trex2 9 dni po nabiti a 60%

Petr

Jakékoli hodinky, které nemají 100m vodotěsnost jsou k ničemu. Další věcí je, pokud nemají ovládání i přes tlačítka, tak ovládání třeba v bazénu přes dotykový displej je technicky velmi omezené, ne-li nemožné… Na toto je ideální např. Amazfit T-REX 2 : nejen 100m vodotěsnost, ale ovládání jak přes displej, tak… Číst více »

Obrázek: Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte