Samsung a LG pracovali na ohebných displejích pro smartphony nějaký pátek a podle všeho již nadešel čas, aby mohli světu představit první zařízení využívající speciálních panelů.
LG ukáže svůj ohebný smartphone veřejnosti na veletrhu CES začátkem ledna a na únorovém MWC v Barceloně se poté máme dočkat uvedení další trojice modelů. LG tak podle všeho předběhne Samsung, který včera zveřejnil skvělé finanční výsledky a potvrdil plány na uvedení ohebného smartphonu v příštím roce. Podle všeho nebude nakonec „první“ ani jedna z jihokorejských společností.
Číňané byli rychlejší, FlexiPai je smartphone s ohebným AMOLED 7,8″ displejem
Hon za prvenstvím výrobcům nabourala čínská společnost Rouyu Technology, která uvedla svůj 7,8″ hybrid s ohebným AMOLED displejem. Zařízení by navíc jako jedno z prvních mělo využívat nový výkonný čip Qualcomm Snapdragon 8150 (v Qualcommu změnili značení a jedná se tak o očekávaný Snapdragon 855).
Tloušťka zařízení v rozloženém stavu je 7,6 mm a nabízí dvojici 4,5″ panelů. V zavřeném stavu se již jedná o Android tablet s velikostí 7,8″. Ohebné zařízení dorazí na trh mj. s duálním fotoaparátem (16 Mpx a 20 Mpx), který může chytře sloužit jako selfie kamera i zadní kamera – záleží jak zařízení uchopíte.
Video z představení telefonu ukazuje, že v rozevřeném stavu jsou na displeji vidět nerovnosti způsobené ohybem a v zavřeném stavu naopak působí konstrukce zvláštně. Nelze si ani představit, že by se podobné zařízení příliš dobře nosilo v kapse. Nicméně samotná demonstrace fungování vypadá dobře a přepínání mezi módy je i díky výkonnému Snapdragonu rychlé. Rozhodně bude zajímavé vyzkoušet, jak podobná konstrukce praktická pro běžného uživatele.
Cena přesáhne astronomických 42 000 Kč
FlexiPai bude dostupný za vysokou cenu začínající na 1 290 dolarech (cca 30 000 Kč) u varianty s 6GB RAM a 128GB úložištěm. Vybavenější varianta s 8 GB operační paměti a velkým 512 GB úložištěm překvapí svou cenou i milovníky iPhonů. V dnes startujícím předprodeji totiž vyjde na vysokých 42 500 Kč! To je, ruku na srdce, za první vlaštovku na trhu s čínskými kořeny poněkud příliš.