Ohnete a máte smartphone, narovnáte a je z něj tablet: Ohebné smartphony jdou do prodeje

Samsung a LG pracovali na ohebných displejích pro smartphony nějaký pátek a podle všeho již nadešel čas, aby mohli světu představit první zařízení využívající speciálních panelů. 

LG ukáže svůj ohebný smartphone veřejnosti na veletrhu CES začátkem ledna a na únorovém MWC v Barceloně se poté máme dočkat uvedení další trojice modelů. LG tak podle všeho předběhne Samsung, který včera zveřejnil skvělé finanční výsledky a potvrdil plány na uvedení ohebného smartphonu v příštím roce. Podle všeho nebude nakonec „první“ ani jedna z jihokorejských společností.

Obrázek: Ohnete a máte smartphone, narovnáte a je z něj tablet: Ohebné smartphony jdou do prodeje

Číňané byli rychlejší, FlexiPai je smartphone s ohebným AMOLED 7,8″ displejem

Hon za prvenstvím výrobcům nabourala čínská společnost Rouyu Technology, která uvedla svůj 7,8″ hybrid s ohebným AMOLED displejem. Zařízení by navíc jako jedno z prvních mělo využívat nový výkonný čip Qualcomm Snapdragon 8150 (v Qualcommu změnili značení a jedná se tak o očekávaný Snapdragon 855).

Tloušťka zařízení v rozloženém stavu je 7,6 mm a nabízí dvojici 4,5″ panelů. V zavřeném stavu se již jedná o Android tablet s velikostí 7,8″. Ohebné zařízení dorazí na trh mj. s duálním fotoaparátem (16 Mpx a 20 Mpx), který může chytře sloužit jako selfie kamera i zadní kamera – záleží jak zařízení uchopíte.

Obrázek: Ohnete a máte smartphone, narovnáte a je z něj tablet: Ohebné smartphony jdou do prodeje

Video z představení telefonu ukazuje, že v rozevřeném stavu jsou na displeji vidět nerovnosti způsobené ohybem a v zavřeném stavu naopak působí konstrukce zvláštně. Nelze si ani představit, že by se podobné zařízení příliš dobře nosilo v kapse. Nicméně samotná demonstrace fungování vypadá dobře a přepínání mezi módy je i díky výkonnému Snapdragonu rychlé. Rozhodně bude zajímavé vyzkoušet, jak podobná konstrukce praktická pro běžného uživatele.

Cena přesáhne astronomických 42 000 Kč

FlexiPai bude dostupný za vysokou cenu začínající na 1 290 dolarech (cca 30 000 Kč) u varianty s 6GB RAM a 128GB úložištěm. Vybavenější varianta s 8 GB operační paměti a velkým 512 GB úložištěm překvapí svou cenou i milovníky iPhonů. V dnes startujícím předprodeji totiž vyjde na vysokých 42 500 Kč! To je, ruku na srdce, za první vlaštovku na trhu s čínskými kořeny poněkud příliš.

Obrázek: Ohnete a máte smartphone, narovnáte a je z něj tablet: Ohebné smartphony jdou do prodeje

Zdroj: 1, 2

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarek
Čtenář
Jarek

Ten displej vypadá po narovnání opravdu pomačkaně. Tohle si může koupit jen někdo jako takovou hračku se kterou může machrovat. Ale jinak je to docela k ničemu. Za 45 000 si člověk může koupit nový mobil+ nový tablet o stejném výkonu s lepším displejem a ještě mu zbude.

Tibor
Čtenář
Tibor

Slepá větev vývoje jako infra, 3D TV, nebo Google brýle.

TeRmiX.Cz
Čtenář
TeRmiX.Cz

povíme si za 10 roku až každý na ruce bude mit srolovany na zapesti telefon ktery mu bude merit tep tlak a kroky a spoustu dalsich blbosti… po narovnani znej bude normalni telefon … takto podle me bude vypadat budoucnost za 10 az 15 roku dle vas slepa vetev dle… Číst více »

Mirek
Čtenář
Mirek

No nerekl bych ze 3D TV a Google bryle jsou slepa vetev, alespon pro me ne.

Meli
Čtenář
Meli

zkus HTC Vive 2 generace pak uvidíš co je VR.

Michal121
Čtenář
Michal121

Opět oblbování lidí. CES je na přelomu února a března, tedy za 4 měsíce. Jak může někdo v titulku napsat, že to jde do prodeje opravdu nechápu. Možná že nude na CES představen prototyp, ale dám krk, že nebude představen seriový výrobek a už vůbec ne v prodeji. Pokud vůbec,… Číst více »

Zaměstnanec
Čtenář
Zaměstnanec

Je to velký nepraktický ošklivý a za 40 litrů si koupim mrdu počítač a ještě mi zbyde na super „obyč“ smartphone. Tablet mít nepotřebuju ten je pro mne k ničemu.

Gamer
Čtenář
Gamer

Mrdu za 40k pochybuju… mozna good pc ale urcite bez smartphonu.

Robo
Čtenář
Robo

1x sebou praskne na hajzlu o zem a 2k$ v hajzlu

Lena
Čtenář
Lena

Je třeba najít využití s vyšší přidanou hodnotou než je toto, nebo se zamyslet pro co by to mohl být vývojový prvek.

bukva
Čtenář
bukva

jděte stim doprdele,si myslíte že sme cvičený opice že ukážete cinkrlátko a já vezmu všechny svoje prachy a pudu utrácet ??? ne né chyba lávky,strčte si ty vaše sračky do tý vaší kyselí díry prdelní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

turbosatan
Čtenář
turbosatan

42000,- je astronomicka cena? Kdyz vidim kolik stoji jabka?

Jan
Čtenář
Jan

Souhlas stebou , za jabko sem dal 42tis , tudíž mi cena 42k za tuto novinku nepřipadá nějak napalená . Samozřejmě nekoupí si jí každy tak jako Ferrari či Bentley atd. Každopádně věřím že budoucnost v ohebnem displeji je a za pár let bude dostupná všem . Už jen když… Číst více »

Michal121
Čtenář
Michal121

Chlubíš se tím, že jsi mag@r? Co umí to jabko za 42 litrů oproti jinejm konkurentům? Ty a tobě podobní lidi jsou největším důkazem, že lidstvo brutálně degeneruje a zákonitě je otázka času, než pujde doslova a do písmene do hajzlu.

Obrázek: Velká Británie obrací o 180 stupňů, Huawei k 5G sítím vůbec nepustí
Velká Británie obrací o 180 stupňů, Huawei k 5G sítím vůbec nepustí
Obrázek: Budoucnost práce podle Facebooku
Budoucnost práce podle Facebooku
Obrázek: Microsoft Solitaire slaví 30 let: Měsíčně ho stále hraje 35 milionů lidí
Microsoft Solitaire slaví 30 let: Měsíčně ho stále hraje 35 milionů lidí
Obrázek: Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Obrázek: Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 10?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 10?
Obrázek: Co se starým PC a notebookem? Vyrobte si rychlý Chromebook, nebo ho darujte
Co se starým PC a notebookem? Vyrobte si rychlý Chromebook, nebo ho darujte
Obrázek: Webkamery už se téměř nedají sehnat: Jak si vyrobit webkameru z mobilu?
Webkamery už se téměř nedají sehnat: Jak si vyrobit webkameru z mobilu?
Obrázek: Policie se už do iPhonů nedostane, nová aktualizace Applu obchází nástroj bezpečnostních složek
Policie se už do iPhonů nedostane, nová aktualizace Applu obchází nástroj bezpečnostních složek

Oblíbený nástroj na prolamování hesel u iOS zařízení přestal s aktualizací na iOS 12 fungovat. Policie tak, alespoň prozatím, přichází o možnost snadného...

Zavřít