Sony vylepšilo a zdražilo herní konzoli PlayStation 5! Nová verze se dočkala řady úprav

Sony do nové verze PS5 použilo jinou základní desku, která je menší a disponuje vylepšeným chlazením. Konzole je tak menší a při hraní spotřebuje méně elektrické energie. Horší zprávou je zdražení.

Společnost Sony zcela přepracovala vnitřní design svých nejnovějších modelů PS5. Upravený model PS5 se začal minulý měsíc objevovat v Austrálii a YouTuber Austin Evans se nyní podíval na jeho vnitřní části a objevil spoustu změn. Společnost Sony používá pro PS5 novou, menší základní desku, jiné chlazení a dokonce změnila i kryt SSD.

Obrázek: Sony vylepšilo a zdražilo herní konzoli PlayStation 5! Nová verze se dočkala řady úprav

Deska z nejnovějšího modelu PS5 se nachází uprostřed. Chladič je sice lehčí, ale odvádí stejnou práci, jako jeho předchůdci. Přepracovaný byl i návrh rozvržení komponent na desce. Foto: Se souhlasem Austin Evans

Nižší hmotnost, snížená spotřeba a levnější výroba

Všechny tyto změny vedou k dalšímu snížení hmotnosti, ale k žádným zjevným změnám na vnějším vzhledu PS5. Skutečně velkou změnou je aktualizovaná základní deska v PS5. Ta se zmenšila zhruba o dva palce a chlazení PS5 je mírně odlišné díky přídavné tepelné trubici v zadní části a menšímu chladiči.

Není to poprvé, co se u PS5 setkáváme s přepracovaným řešením chlazení. Společnost Sony loni dodala přepracovaný model (označení 1100) s menším chladičem. Nová základní deska (1200) a chladič na nejnovějším PS5 z roku 2022 nyní podle Evanse váží přibližně 2,5 kg, což je o půl kila méně než původní provedení. Celá konzole váží místo 3,9 kg u původní verze nynějších 3,5 kg.

Obrázek: Sony vylepšilo a zdražilo herní konzoli PlayStation 5! Nová verze se dočkala řady úprav

Na první pohled vypadají všechny verze stejně. Rozdíly jsou uvnitř. Foto: Unsplash

Společnost Sony také u tohoto nového designu základní desky přesunula spoustu komponent a to znamená, že baterie CMOS je nyní zcela ukryta pod chladičem. Dříve byla odkrytá, takže ji bylo možné snadno vyměnit, ale Evans tvrdí, že nyní budete muset PS5 kompletně rozebrat, abyste baterii CMOS vyměnili.

O kolik PlayStation 5 zdraží?

V novém designu PS5 se změnil také kryt SSD, který by měl nyní lépe odvádět přebytečné teplo. Všechny tyto změny jsou podle prvních dojmů a informací k lepšímu. Evans tvrdí, že nový model PS5 odebírá při hraní her přibližně o 20-30 W méně, přičemž hlučnost a tepelný výkon zůstávají přibližně stejné.

„Společnost Sony zmenšila téměř vše včetně základní desky a vnitřního uspořádání, aby byla konzole lehčí a pravděpodobně také levnější na výrobu,“ uvádí Evans na Twitteru. Nový model PS5 přichází právě v době, kdy společnost Sony zvýšila ceny PS5 mimo USA. Sony zvyšuje ceny PS5 ve Velké Británii, Evropě, Japonsku, Číně, Austrálii, Mexiku a Kanadě. V Evropě ceny poskočí o 10 %, v Japonsku o 21 % a ve Velké Británii přibližně o 6 %.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?