Televize v mobilu od Telly.cz: Co umí a na kolik vás vyjde?

Internetová televize Telly.cz nabízí široké množství funkcí a služeb, díky nimž si její výhody můžete užívat skutečně odkudkoliv – například z vašeho chytrého telefonu. Co vše vám mobilní aplikace Telly umožňuje a jaké tarify platforma nabízí?

Ačkoliv je běžné televizní vysílání postupně stále více upozaďováno populárními streamovacími platformami typu Netflix, Disney+ či HBO Max, řada z nás se stále ráda podívá na některé z klasických TV programů. Ty dnes již nejsou výsadou pouze televizních obrazovek, ale díky široké kompatibilitě si je můžete běžně pustit i na mobilním telefonu či tabletu. Takovou službu nabízí například poskytovatel Telly.cz, na jehož mobilní aplikaci se v tomto článku blíže zaměříme.

Aplikace Telly je běžně k dostání pro zařízení s operačními systémy Android i iOS, a v tomto ohledu tak neplatí žádná omezení. Pro přístup k funkcím je pak vyžadováno přihlášení pod údaji, které vyplníte během rychlé registrace na webu. Poté již získáte plnohodnotný přístup ke všem výdobytkům, která tato mobilní internetová televize nabízí.

Obrázek: Televize v mobilu od Telly.cz: Co umí a na kolik vás vyjde?

Klasické sledování TV se díky internetovým televizím postupně rozšiřuje i na přenosná zařízení. Zdroj: Freepik

Více než 100 programů ve vaší kapse

Internetová televize od Telly.cz vám garantuje pokrytí po celé ČR a EU, a pokud tedy budete mít přístup k mobilnímu signálu či jakékoliv Wi-Fi, dostanete se i k samotným funkcím mobilní aplikace. Můžete ji tak využít například na dlouhých cestách nebo na dovolené v tuzemsku i v zahraničí. V programovém portfoliu pak najdete až 121 kanálů, z nichž jsou zhruba dvě třetiny dostupné v HD kvalitě. Pro sledování na obrazovce tabletu či telefonu vám však bude s velkou pravděpodobností stačit i kvalita nižší. Kromě klasických programových balíčků pak Telly nabízí také doplňkovou sadu Sport, kde můžete sledovat aktuální utkání Ligy mistrů, zápasy UFC či závody Formule 1, nebo soubor kanálů Red, který je určen spíše dospělému publiku. Jednotlivé pořady si pak můžete dle libosti pozastavit či přetáčet zpět, a pokud vám nějaký film či seriál unikne, nechybí zde možnost přístupu do archivu vysílání, ve kterém najdete záznamy až za posledních 7 dní. Vysílané programy si pak můžete také nahrávat; za tímto účelem vám Telly poskytne kapacitu až 100 hodin, přičemž k nahrávkám budete mít přístup po 30 dní. V záložkách najdete také program jednotlivých stanic, v němž si můžete nahrávání naplánovat ještě dříve, než bude pořad vysílán živě.

Obrázek: Televize v mobilu od Telly.cz: Co umí a na kolik vás vyjde?

S mobilní aplikací Telly můžete na vašem telefonu sledovat živá vysílání českých i zahraničních programů či si přehrávat pořady ze záznamu. Zdroj: Freepik

Podmínkou garance služeb aplikace Telly je pak stabilní připojení k internetu, které je v případě HD rozlišení při kodeku H.265 vyžadováno alespoň v rychlosti 3,5 Mbps, u kodeku H.264 pak až 6,5 Mbps. V případě televizí pak lze využít i možnost satelitního přenosu prostřednictvím set-top boxu.

Kolik stojí jednotlivé tarify

V základní nabídce Telly.cz jsou na výběr celkem tři balíčky: Velký, Střední a Malý. Ty se vzájemně liší pouze nabídkou konkrétních programů, které můžete sledovat. Varianta Velkého balíčku počítá s již uvedenými 121 programy, z toho 85 v HD kvalitě, za cenu 650 Kč měsíčně. V případě Středního balíčku si za 104 kanálů (72 v HD kvalitně) zaplatíte 450 Kč měsíčně. U Malého balíčku s 66 kanály (45 v HD) pak činí měsíční poplatek 250 Kč. Telly pak aktuálně nabízí vánoční akci, kdy můžete balíčky Velký a Střední získat s 50% slevou. Při aktivaci vás tak služby vyjdou na 325, resp. 225 Kč za měsíc. Nabídka platí pro nové zákazníky a lze ji využít na období až 6 měsíců při předplacení smlouvy na 2 roky. K předplatnému navíc získáte i drobný dárek.

Obrázek: Televize v mobilu od Telly.cz: Co umí a na kolik vás vyjde?

Aktuální cenová nabídka Telly čítá tři základní balíčky. Lze ale pořídit i další rozšíření. Zdroj: Se souhlasem Telly

Velkou výhodou je pak možnost využít akce zkušebního období 14 dní, během níž můžete získat přístup k Malému či Střednímu balíčku programů dle vašich preferencí. Přístupové údaje vám pak přijdou v kombinované formě v SMS a e-mailu. Jen je třeba mít na mysli, že pokud nebudete chtít služby nadále využívat, je nutné předplatné zrušit, jinak bude po uplynutí dvoutýdenní lhůty účtováno v plné výši zvoleného tarifu.

Uživatelsky přívětivá aplikace s řadou vychytávek

Akci přístupu k internetové televizi Telly na zkoušku jsme využili i v rámci zpracovávání tohoto článku. Mobilní aplikace funguje velmi plynule a k televiznímu vysílání se po přihlášení dostanete doslova na pár ťuknutí. Na hlavní obrazovce pak nechybí například tipy na nejlépe hodnocené pořady, které byly v posledních dnech vysílány na některém z programů, nebo možnost procházení archivu podle žánru. V případě seriálů je však nutné mít na vědomí, že jsou k dispozici pouze ty epizody, které běžely v nedávné době v televizi, a nemůžete tak počítat s přístupem ke kompletním sériím. Je zde ale možnost nechat si doporučit podobné pořady, přičemž na náhledovém obrázku již rovnou vidíte i hodnocení diváků integrované z databáze csfd.cz.

Uživatelské prostředí mobilní aplikace je velmi přehledné a přechod mezi jednotlivými funkcemi probíhá plynule a bez obtíží. Zdroj: Redakce inSmart.cz

Stručně řečeno, hledáte-li dobře dostupnou aplikaci umožňující sledování televizního vysílání běžných stanic s podporou přetáčení a s integrací českého jazyka, nešlápnete s volbou Telly vedle. A pokud se rozhodnete využít aktuálně probíhající slevové akce, získáte také jednu z cenově nejdostupnějších internetových televizí, která je dnes běžně k dostání.

Zdroje: Telly.cz, redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Obrázek: Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024